На Житомирщині завершили відновлення дитячого відділення лікарні
У селі Гуйва на Житомирщині завершили реконструкцію дитячого відділення лікувального корпусу обласного протитуберкульозного диспансеру. Роботи, розпочаті ще у 2021 році, були тимчасово призупинені через початок повномасштабної війни. У 2024 році завдяки відновленому фінансуванню будівництво вдалося завершити.
У результаті реконструкції у медзакладі створено нове дитяче інфекційне відділення на 40 ліжок з палатами інтенсивної терапії. Тут проводитимуть діагностику та спеціалізоване лікування пацієнтів з інфекційними захворюваннями, такими як гострі кишкові інфекції, захворювання дихальних шляхів, бактеріальні інфекції тощо. Пропускна здатність відділення — 1200 пацієнтів на рік.
Загальна вартість об’єкта становила 68,7 млн грн. Завдяки проєкту з реконструкції вдалося модернізувати інфраструктуру закладу та забезпечити надання якісної медичної допомоги дітям.
Рішення створити обласне інфекційне відділення на базі лікувального корпусу обласного протитуберкульозного диспансеру пов’язане зі збільшенням спеціалізованих інфекційних відділень для госпіталізації хворих та забезпечення ефективної та необхідної допомоги дітям регіону.
Зазначимо, що вже понад два з половиною роки російська армія продовжує завдавати ударів по медичній інфраструктурі України, внаслідок чого пошкоджено чимало медзакладів, частина з них зруйновані вщент. Попри це МОЗ України разом із партнерами продовжують працювати над відновленням української медичної інфраструктури, щоб лікарі могли повноцінно працювати, а пацієнти мали доступ до потрібних медичних послуг. Зокрема, за цей час, на Житомирщині було повністю відновлено 33 об’єкти медзакладів, ще 12 об’єктів відновлені частково. Роботи з відбудови триватимуть й надалі.
Довідка: уряд у 2024 році у рамках Програми з відновлення України виділив понад 1,5 млрд гривень на відбудову медзакладів у 10 областях України. Йдеться про лікарні у Дніпропетровській, Житомирській, Київській, Кіровоградській, Одеській, Полтавській, Сумській, Харківській, Черкаській та Чернігівській областях. Кошти спрямовані на відновлення, ремонт та реконструкцію медзакладів різного профілю, у тому числі й тих, що постраждали від війни та потребують подальшого відновлення.
Пресслужба МОЗ