8 липня росіяни здійснили черговий терористичний акт й атакували ракетами найбільшу дитячу лікарню України «Охматдит». П’ять корпусів медичного закладу (зокрема, і найновіший, введений в експлуатацію під час повномасштабної війни) зазнали пошкоджень. В одній із будівель стався обвал – вона зруйнована вщент. Крім того, пошкоджений корпус Дитячого центру кардіохірургії.

2024_07_08_01

У медичних закладах під час атаки проводилися оперативні втручання. Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив про те, що від вибуху в операційних повилітали вікна. А одна дитина, що перебувала на операційному столі, отримала поранення грудної порожнини склом. Зараз медики на базі іншої лікарні рятують її життя.

Внаслідок ракетного удару є поранені та загиблі, проте інформація про їхню кількість оновлюється – на місці теракту працюють всі екстрені служби, тривають рятувальні роботи.

«Зараз є кілька ключових задач. Перше – розібрати повністю зруйнований корпус токсикології, де перебували діти на штучній нирці. Друге – евакуювати корпус, який також постраждав, де були відділення онкогематології, онкології, хірургії, травматології. Ми поетапно вивозимо дітей в інші лікарні, оскільки в «Охматдиті» немає ані світла, ані кисню, ані водопостачання. Наше завдання – мінімізувати потенційні негативні наслідки для пацієнтів, які перебували тут на лікуванні».

Віктор Ляшко, міністр охорони здоров’я

Віктор Ляшко також подякував усім, хто згуртувався для допомоги постраждалим:

«Усі лікарні міста Києва, інших регіонів готові прийти нам на допомогу, адже ми евакуюємо цілі відділення, щоби перевозити також і лікарів, які можуть лікувати складні патології пацієнтів «Охматдиту». Окремо працюємо над тим, щоби перезапустити корпуси, де є лабораторія, адже в «Охматдиті» здійснюють унікальні лабораторні послуги, які, на жаль, небагато хто може провести на території країни».

Всю актуальну інформацію щодо нагальних потреб лікарні можна уточнити у координаторки на місці – Олени Примак, головної медичної сестри НДСЛ «Охматдит», за номером: +380 (67) 277 78 06.

Для з’ясування потреб закладу щодо відновлення звертайтеся до Наталії Мирути, заступниці генерального директора з економічних питань НДСЛ «Охматдит», за номером: +380 (93) 580 56 72.

Підтримати лікарню можна за реквізитами, вказаними за посиланням.

2024_07_08_02

2024_07_08_03

2024_07_08_04

2024_07_08_05

Пресслужба МОЗ