Ми, депутати обласної ради та медичні працівники Житомирщини, стурбовані проблемою зростання вживання не за медичним призначенням лікарських засобів, що містять кодеїн та його похідні. Актуальність проблеми на сьогоднішній день не викликає сумнівів. Нині кодеїновмісні лікарські засоби посідають перші місця за обсягами аптечного продажу.

2014_09_16_01

Кодеїн - алкалоїд опiуму, використовується як протикашльовий лiкарський засiб центральної дiї зазвичай у поєднаннi з iншими речовинами. Має слабкий наркотичний (опiатний) i болезаспокiйливий ефект, у зв'язку з чим використовується також як компонент болезаспокiйливих лiкiв. За умови застосування високих доз, кодеїн може викликати ейфорiю. При прийомi великої кiлькостi таблеток деяких кодеїновмiсних лiкiв, можливе виникнення серйозного отруєння. Наркозалежні використовують ці препарати для виготовлення  хімічної речовини, вживання якої спричиняє тяжкі наслідки.

Не зважаючи на вжиті Міністерствомохорони здоров’я України заходи стосовно запровадження рецептурного продажу лікарських засобів, що містять у своєму складі кодеїн, шляхом внесення змін до наказу МОЗ України від 14.05.2003 № 210 та доповнень до наказу МОЗ України від 19.07.2005 № 360, обсяги реалізації кодеїновмісних лікарських засобів є стабільно високими.

Зважаючи на вищевказане, пропонуємо внести зміни до відповідних номативно-правових актів України, що мають врегулювати питання безконтрольного відпуску комбінованих лікарських засобів, які містять кодеїн та його похідні, та посилити контроль за їх обігом шляхом запровадження предметно-кількісного обліку в закладах охорони здоров’я.

Звернення прийнято на двадцять сьомій сесії обласної ради шостого скликання 11 вересня 2014 року.

За дорученням депутатів обласної ради

Голова обласної ради          В.Й. Француз