25 березня в м. Житомирі на базі обласної наукової медичної бібліотеки відбувся одноденний семінар для працівників бібліотек закладів охорони здоров’я області.  Захід проходив у дещо нетрадиційній формі: вперше у програмі були  тренінгові заняття з учасниками семінару на тему «Подаруй собі радість» (щодо профілактики психоемоційного вигорання), які проводили представники психологічної служби Житомирського інституту медсестринства, викладачі-психологи вищої кваліфікації Любов Боримська  та Галина Полчанова.  Тренери працювали з аудиторією, використовуючи цікаві психодіагностичні методики, психологічні ігри, спрямовані на виявлення емоційних та поведінкових особливостей, знайомили зі способами саморегуляції та конкретними прийомами самопідтримки. Від високопрофесійних  психологів    присутні отримали заряд оптимізму та установку на позитив – це те, що дуже потрібно в наш складний час.

2014_03_26_01

Директор  обласної наукової медичної бібліотеки Алла Осика  ознайомила присутніх з новими нормативними документами стосовно роботи бібліотек, серед яких наказ Міністерства культури України  від 15.10.2013 №983 «Про затвердження Державного стандарту надання безоплатних послуг клубними та бібліотечними закладами культури державної та комунальної форм власності». Ним визначено вимоги до рівня доступності та якості безоплатних послуг, які надають бібліотеки, зміст, обсяги, норми і нормативи, показники якості таких послуг.

- Мережа медичних бібліотек, - зазначила Алла Осика, - зазнала певних змін: має місце зменшення їх чисельності, є спроби об’єднання та приєднання до інших закладів, скорочення штатних одиниць. В сучасних складних умовах, відповідно до постанови Уряду від 1 березня 2014 року, «Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету» в державі оголошено режим жорсткої економії бюджетних коштів. На рішення з кадрових питань, які будуть прийматися адміністраціями лікувальних закладів, ми впливати не можемо. Але, зрозуміло, що питання про скорочення посади бібліотекаря ЛПЗ не буде виникати, якщо  фахівець-бібліотекар потрібен закладу, вивчає та задовольняє інформаційні потреби  медиків, використовує інноваційні форми роботи, володіє ПК.

2014_03_26_02

Наразі стан передплати медичної періодики для бібліотек мережі залишається незадовільним: бібліотеки майже половини районних лікарень не отримують жодного фахового видання. Тому в котрий раз запрошуємо користуватися нашими фондами. Облмедбібліотека пропонує розсилку електронних документів на е-mail ЛПЗ, а саме: відсканованих електронних версій медичних журналів, які передплачує. У нас є можливість сканувати періодичні видання і доставляти їх у відповідних форматах на електронні адреси лікувальних закладів для користування фахівцями-медиками.

Обласна наукова медична бібліотека запровадила дистанційне інформаційне обслуговування користувачів. Для цього лікарі заповнюють анкети, де вказують тему інформування та адресу власної електронної пошти, на яку  відсилається зміст потрібного журналу, а потім, за вимогою, повні тексти відібраних статей. Такою послугою вже користуються 23 абоненти. В області  продовжує успішно працювати «Пересувна медична бібліотека».

У рамках заходів до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка бібліотекар читального залу Ірина Телипська  провела презентацію книжково-ілюстративної виставки «Історія його життя складає частину історії його народу».

Про зміни та організаційні моменти проведення атестації працівників медичних бібліотек області в жовтні 2014 року повідомила заступник директора ОНМБ  Ірина Смалюх.

Методист Олена Осіна  надала інформацію про підсумки діяльності мережі медичних бібліотек у 2013 році. На початок 2014 року кількість документів у фондах медичних бібліотек  області  становить 559 912  примірників. Протягом 2013 року бібліотечні послуги були надані 27 357 читачам, яким видано 561 445 примірників книг. Проведено 375 оглядів та переглядів літератури медичної тематики. Поповнення фондів бібліотек відбувалося в основному за рахунок періодики, зокрема медичних журналів. Найбільше надходження книг відбувалося до бібліотек медичних навчальних закладів. Використанню інноваційних форм бібліотечної роботи заважає незадовільне технічне оснащення бібліотек та брак коштів на передплату періодичних видань. Але, незважаючи на це, бібліотекам лікувально-профілактичних закладів області вдалося завершити рік з гарними показниками.

Прес-центр ДОЗ,

тел. (0412) 41-37-72

E-mail:  press@ztomc.net.ua