Новини
«Потрібно продовжувати щеплюватися проти COVID–19», – Ігор КузінВід початку вакцинальної кампанії в Україні проведено 35 432 876 щеплень проти COVID-19. За попередній тиждень – 23 403.
Визначення спроможної мережі медзакладів: що відбуватиметься далі?До 1 травня 2023 року кожна область подала на погодження МОЗ пропозиції щодо визначення спроможної мережі медзакладів та проєкти планів розвитку госпітальних округів.
Медичні заклади Житомирщини отримали потужні генератори завдяки співпраці МОЗ та USAIDПротягом квітня до лікарняних закладів Житомирщини місією Агентства з міжнародного розвитку США в Україні (USAID) у співпраці з Міністерством охорони здоров’я України було скеровано та доставлено 5 потужних генераторів, які забезпечать надійне електроживлення для медичних закладів в Овруцькій, Словечанській та Житомирській громадах, особливо у разі аварійного відключення електроенергії.
Пандемія COVID-19 більше не є надзвичайною ситуацією у сфері охорони здоров’яВідповідна заява була проголошена ВООЗ за підсумками п’ятнадцятого засідання Комітету з надзвичайних ситуацій Міжнародних медико-санітарних правил (2005 р.).
Вступ до інтернатури. Які особливості зарахування у 2023 році?Міністерство охорони здоров’я нагадує, що розподіл та зарахування в інтернатуру в 2023 році проводиться для випускників бюджетної форми навчання за певним алгоритмом. Тоді як процедура зарахування випускників-контрактників – інша. Вони отримують довідку про форму навчання та мають змогу самостійно обирати місце проходження інтернатури.
5 травня – Міжнародний день акушеркиОфіційно відзначається з 1992 року з ініціативи Міжнародної асоціації акушерок. У Житомирському обласному онкодиспансері невдовзі запрацює сучасний комп’ютерний томографЖитомирський обласний онкодиспансер – єдиний в області спеціалізований заклад, в якому пацієнти отримують весь спектр медичних послуг з діагностики та лікування раку. Впродовж останніх кількох років онкодиспансер зазнав значних змін, проте розвиток медичного закладу не припиняється навіть у воєнний час. Адже рак не відступає, не чекає на завершення війни, кількість хворих на онкологію, на жаль, щорічно зростає, і онкопацієнти потребують постійного лікування. Медичний календар на травень 2023 рокуТравень – місяць поінформованості про рак шкіри. Просвітницька кампанія спрямована на інформування про важливість виконання регулярних самообстежень на рак шкіри та про прості кроки, які можна зробити, щоб захиститись від шкідливого ультрафіолетового випромінювання.
28 квітня 2023 року відбулося засідання колегії Департаменту охорони здоров’я ОВА28 квітня 2023 року у Житомирському медичному інституті відбулося засідання колегії Департаменту охорони здоров’я ОВА, в якому взяли участь народний депутат України С. Кузьміних, директор ДОЗ ОВА О. Торбас, заступники директора ДОЗ В. Лучків та В. Бабченко, члени колегії, начальники управлінь (відділів) з питань охорони здоров’я органів місцевого самоврядування, керівники підвідомчих закладів охорони здоров’я області, керівники групи експертів та координаторів, експерти та координатори ДОЗ. Створено Національний портал з імунізаціїНаціональний портал з імунізації vaccine.org.ua створено ГС “Коаліція за вакцинацію” завдяки підтримці американського народу, наданій через агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проєкту “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я“, який реалізується на підтримку Міністерства охорони здоров’я України та Центру громадського здоров’я МОЗ України.
МОЗ презентувало дворічний план заходів із реалізації Нацстратегії зі створення безбар’єрного простору в УкраїніБезбар’єрність стосується мільйонів українців, адже вона означає усунення бар’єрів не лише для осіб з інвалідністю, а загалом для маломобільних людей, молоді, жінок, літніх людей, дітей та інших.
Наталія Остапченко: Громади Житомирського району отримуватимуть якісні медичні послуги в межах новоствореного кластераНаприкінці лютого Урядом було ухвалено постанову, згідно з якою відбувся старт третьому етапу медичної реформи. Незабаром у кожній області в межах госпітального округу будуть створені госпітальні кластери. Також наявний поділ на обласні, міські, районні лікарні буде замінений на надкластерні, кластерні і загальні медичні заклади. До визначених у мережі закладів спрямовуватимуться ресурси для забезпечення подальшого розвитку та модернізації системи охорони здоров’я.
Лікарні, які не потраплять у спроможну мережу, зможуть і надалі контрактуватися із Нацслужбою здоров’я — Віктор ЛяшкоМедичні заклади, які не увійдуть до спроможної мережі лікарень, продовжать свою роботу та зможуть і надалі укладати контракти із Національною службою здоров’я за програмою медичних гарантій. Про це Віктор Ляшко повідомив під час зустрічі з представниками Асоціації міст України, до якої входять представники обласних, районних та місцевих рад.
Наталія Остапченко: Жителі Звягельського району мають отримувати якісні послуги в межах сформованого кластеруЗгідно із рішенням Урядом, в рамках третього етапу медичної реформи, в Україні та на Житомирщині триває формування спроможних округів та госпітальних кластерів. У їх межах мають визначити перелік лікарень, де надаватимуть повний спектр послуг за потребою пацієнта. На території області функціонуватимуть три типи медзакладів: загальні лікарні, кластерні та надкластерні.
24-30 квітня – Всесвітній тиждень імунізаціїВстановлений Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) у 2012 році. Його мета – підвищити обізнаність про важливість вакцинації для багатьох аспектів здоров’я і благополуччя людини протягом усього життя. Тема 2023 року – «Велике надолужування». Як наголошує ВООЗ, 2023 рік – це глобальна можливість надолужити втрачений прогрес у базовій імунізації, для цього потрібно охопити вакцинацією мільйони дітей, які пропустили щеплення.
Наталія Остапченко: Житомирщина продовжує формувати мережу лікарняних закладів госпітальних кластерівЖитомирська ОВА разом з керівниками лікарень Житомирщини активно працюють над створенням спроможної мережі медичних закладів. Нагадаємо, що наприкінці лютого Урядом прийнято рішення про старт третього етапу медичної реформи, під час якого планується створити госпітальні кластери у кожному госпітальному окрузі . Згідно з постановою, наявний поділ на обласні, міські, районні лікарні буде замінений на надкластерні, кластерні і загальні медичні заклади.
До системи «еРецепт» в Житомирській області долучилося 518 аптечних закладівМедицина не стоїть осторонь — цифрові інструменти, що впроваджуються, зроблять наше життя ще більш комфортним та безпечним.
Наталія Остапченко: На Житомирщині посилено триває формування спроможної мережі медичних закладівЗа завданням держави та Міністерства охорони здоров’я, до 01 травня кожен регіон має сформувати спроможну мережу медичних закладів, визначивши перелік медичних закладів, які увійдуть до спроможної мережі, враховувавши місцеві та регіональні особливості. Окрім того, для кожного госпітального округу має бути сформовано трирічний план розвитку спроможної мережі та окремі плани для відповідних лікарняних закладів.
В Житомирському онкодиспансері запрацює сучасний лінійний прискорювачЗа сприяння Житомирської обласної державної адміністрації та обласної ради, на території одного з найбільших спеціалізованих медичних закладів області по наданню допомоги онкологічним хворим у 2023 році буде встановлено сучасний лінійний прискорювач британської компанії «Elekta». Лінійний прискорювач добре відомий закордоном та використовується в багатьох медичних центрах Європи та світу.
На Житомирщині в КНП «Овруцька міська лікарня» провели першу лапароскопічну операціюКомандою лікарів-хірургів хірургічного відділення КНП «Овруцька міська лікарня» Овруцької міської ради проведена перша лапароскопічна операція, а саме: видалення жовчного міхура з приводу жовчнокам’яної хвороби 72-річній жительці Овруцької громади, яка в задовільному стані на третю добу була виписана додому.
|