Новини
Які безоплатні обстеження можна пройти у сімейного лікаря?Сімейний лікар — це ваш головний медичний помічник. Він допоможе контролювати здоров’я, вчасно виявити захворювання та запобігти серйозним проблемам.
Медзаклади в областях отримали 100 тисяч доз комбінованої вакцини, що захищає дітей одразу від п’яти захворювань, для безоплатних щепленьЙдеться про ПЕНТА-Hib — комбіновану вакцину для профілактики дифтерії, правця, кашлюка, гепатиту В та гемофільної інфекції у дітей першого року життя. У рамках співпраці з Міністерством охорони здоров’я до України її закупив і доставив ЮНІСЕФ. Вакцина вже розподілена між регіонами з огляду на заявлені потреби для проведення безоплатних щеплень, передбачених Календарем профілактичних щеплень.
Чи потрібна нотаріальна копія витягу з рішення експертної команди з оцінювання функціонування для отримання пільг і виплат?У рамках оцінювання повсякденного функціонування особи експертні команди визначають обмеження життєдіяльності та допомагають людині отримати необхідну підтримку. Одне з питань, яке виникає у громадян, – чи можна нотаріально засвідчити витяг з рішення експертної команди. Роз’яснюємо, як це працює.
Березень — місяць подолання туберкульозуБерезень — місяць подолання туберкульозу (ТБ) і нагода розповісти про актуальність та важливість боротьби з цією хворобою. Цьогоріч він проходить під лозунгом: «Так! Ми можемо подолати туберкульоз: брати відповідальність, інвестувати, реалізувати». Це гасло — заклик до дій, який наголошує на трьох ключових принципах:
Безоплатні слухові апарати та кохлеарна імплантація: які послуги доступні для людей із порушеннями слуху3 березня відзначається Всесвітній день слуху. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, до 2050 року майже 2,5 млрд людей матимуть певний ступінь втрати слуху, і щонайменше 700 млн людей — або ж кожний 10-й мешканець Землі — потребуватимуть реабілітації слуху.
Медичний календар на березень 2025 рокуБерезень – місяць поширення інформації про ендометріоз. Заснований Асоціацією ендометріозу 1993 року. Ендометріоз – це захворювання, при якому клітини слизової оболонки матки (ендометрія) розростаються за її межами, в інших органах та тканинах. Хвороба зустрічається у 10-15% жінок віком 18-45 років і в структурі гінекологічної патології займає третє місце серед захворювань жіночих статевих органів.
28 лютого – День рідкісних захворюваньДень рідкісних захворювань (Rare Disease Day) – це міжнародна ініціатива, започаткована у 2008 році, що відзначається щороку в останній день лютого. Його головна мета – підвищення обізнаності суспільства, медичної спільноти та державних інституцій про проблеми людей, які живуть із рідкісними (орфанними) захворюваннями, та сприяння розвитку системи їхньої підтримки й лікування.
Комплексний підхід до психічного та фізичного відновлення людини – це наш внесок у майбутнє України – Віктор ЛяшкоУкраїна продовжує реформувати систему охорони здоров’я, щоб забезпечити якісну, доступну та безоплатну медичну допомогу для українців. У Львові міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко провів робочу нараду із керівниками департаментів охорони здоров’я обласних адміністрацій, аби обговорити ключові зміни у сфері комплексної реабілітації, зокрема фізичної реабілітації та психосоціальної допомоги, відповідно до стандартів Євросоюзу.
З 20 лютого 2025 року пацієнти почнуть отримувати повідомлення з ЕСОЗ через ViberПовідомлення з Електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) з кодом підтвердження, номером е-рецепта або е-направлення з 20 лютого 2025 року надходитимуть в Viber. СМС при цьому залишаться як гарантований канал доставки таких повідомлень.
«Безбар′єрна громада»У межах проєкту «Центр експертизи у сфері прав людей з інвалідністю», експертами ГС «Ліга Сильних» у співпраці з пілотними громадами України – Звягельською міською територіальною громадою та Пустомитівською міською територіальною громадою – було розроблено чеклист для посадовців органів місцевого самоврядування (ОМС) з впровадження доступності «Безбар′єрна громада».
Про права пацієнтів у новій системі оцінювання повсякденного функціонування особиЗ 1 січня 2025 року в Україні запрацювала нова система оцінювання повсякденного функціонування, яка стала ключовим етапом реформи. Вона змінює підходи до проведення медичної експертизи для осіб, які мають стійкі обмеження функціонування та процес встановлення інвалідності.
Електронна черга з ендопротезуванняЗ 2025 року в Україні відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 26 грудня 2024 року № 2180 «Деякі питання функціонування електронної черги з ендопротезування пацієнтів», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 січня 2025 року за № 161/43567, запроваджено електронну чергу з безоплатного ендопротезування пацієнтів. Це дозволить забезпечити прозорий розподіл ендопротезів та черги пацієнтів на операції, планування і виклик пацієнтів на операцію відповідно до черги, облік та реєстрацію всіх операцій в єдиній системі, можливість аналізу, моніторингу та планування закупівель ендопротезів. Права лікарів у новій системі оцінювання повсякденного функціонуванняЗ 1 січня 2025 року в Україні почала діяти нова система оцінювання повсякденного функціонування людини. Зміни спрямовані на покращення якості медичної допомоги, забезпечення гідного ставлення до пацієнтів та створення умов для ефективної взаємодії між лікарем і пацієнтом.
Кожна п’ята дитина в Україні має надлишкову масу тіла: результати першого національного дослідження дитячого ожиріння4 лютого 2025 року в Києві відбулася презентація результатів першого в Україні дослідження поширеності надлишкової маси тіла та ожиріння серед дітей молодшого шкільного віку, проведеного в рамках Європейської ініціативи ВООЗ (COSI).
Уряд розширює перелік безоплатних медичних послуг для ветеранівМіністерство охорони здоров’я та Національна служба здоров’я України разом з Мінветеранів анонсують запуск експериментального проєкту, який розширює перелік безоплатних медичних послуг для ветеранів війни на рівні первинної медичної допомоги. Кабінет Міністрів України ухвалив відповідну постанову, яка дасть можливість ветеранам отримати додаткові медичні послуги з урахуванням їхнього бойового досвіду.
Всесвітній день боротьби проти раку: чому важлива рання діагностика4 лютого відзначається Всесвітній день боротьби проти раку. Це нагадування про важливість профілактики, ранньої діагностики та доступного лікування. Саме раннє виявлення онкозахворювань — ключовий фактор успішного лікування, оскільки покращує прогнози та збільшує шанси на повне одужання.
Яким чином документально підтвердити автоматичне продовження строку інвалідності на період до 30 червня 2025 року?У зв’язку із запровадженням оцінювання повсякденного функціонування особи всім людям з інвалідністю, повторний огляд яких був призначений з 1 січня 2025 року, але які не змогли його своєчасно пройти, строк інвалідності продовжено до дати прийняття рішення за результатами проведення оцінювання, але не довше ніж до 1 липня 2025 року.
Медичний календар на лютий 2025 рокуЛютий – Міжнародний місяць профілактики внутрішньоутробних інфекцій. Більшості внутрішньоутробних інфекцій можна запобігти завдяки ранній діагностиці та лікуванню, проведенню щеплень тощо.
Критерії життєдіяльності та МКФ: підхід до оцінювання повсякденного функціонування людиниВ Україні впроваджується нова система оцінювання повсякденного функціонування особи для забезпечення прозорості та орієнтації на потреби людини.
Юридичні та практичні аспекти проведення оцінювання повсякденного функціонування в розрізі реформи МСЕК28 січня 2025 року відбувся онлайн-семінар на тему: «Юридичні та практичні аспекти проведення оцінювання повсякденного функціонування в розрізі реформи МСЕК». |