Вакцину проти дифтерії та правця (АДП-М) зі зменшеним вмістом антигену на запит Міністерства охорони здоров’я України придбало державне підприємство «Медичні закупівлі України». Першу партію вакцини — 1 039 500 доз — доставили в Україну у лютому 2024 року. Тепер надійшла друга партія — 18 300 доз. Наразі вакцина доставлена на склад Медичних закупівель України (далі — МЗУ) та буде розподілена згідно з потребами до регіонів країни (відповідно до наказу МОЗ України від 18.10.2023).

2024_06_17_01

«Дифтерія та правець можуть мати серйозні наслідки для здоровʼя, особливо в умовах війни, коли доступ до медичної допомоги може бути ускладненим чи тимчасово обмеженим. Вакциною АДП-М для проведення рутинних щеплень забезпечені усі регіони. Саме тому кожному важливо перевіряти вакцинальний статус, свій і дітей, та в разі переїзду чи пропуску щеплення звернутися до найближчої амбулаторії та скорегувати вакцинальний графік. Дорослим необхідна ревакцинація проти дифтерії кожні 10 років, починаючи з 16-річного віку», — зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Вакцина призначена для проведення безоплатних щеплень за календарем профілактичних щеплень проти дифтерії та правця (АДП-М), препарат містить очищені правцевий та дифтерійний анатоксини. Щеплення для профілактики дифтерії та правця вакциною АДП-М (зі зменшеним вмістом дифтерійного та правцевого антигенів) роблять у 16 років та під час ревакцинації дорослих.

«Вакцинація захищає ваше здоровʼя, запобігаючи важкому перебігу хвороб та появі ускладнень від них, адже дифтерія та правець — серйозні захворювання, які можуть призвести навіть до летальних випадків. Тож держава піклується про своїх громадян, забезпечуючи їх одним із найефективніших методів захисту не лише власного здоровʼя, а й оточуючих», — говорить генеральний директор МЗУ Едем Адаманов.

Нагадаємо, безоплатні щеплення проти 10 інфекційних хвороб входять до Національного календаря профілактичних щеплень. Зокрема, дитина має отримати щеплення проти таких захворювань, як туберкульоз, гепатит B, кір, епідемічний паротит, краснуха, дифтерія, правець, кашлюк, поліомієліт та хіб-інфекція. Усі вакцини за цим календарем в Україні є безоплатними для дітей та дорослих. Тож перевірте, чи має ваша дитина всі необхідні щеплення відповідно до віку. Згадайте, чи отримали ви ревакцинацію упродовж останніх 10 років. Подбайте також про вакцинацію (у т. ч. і бустерними дозами) проти COVID-19 — вона не входить до календаря профілактичних щеплень, але є у кожній області та безплатна для населення.

Якщо графік вакцинації порушено (пропустили якесь зі щеплень), не потрібно розпочинати курс імунізації спочатку. Проте вкрай важливо надолужити пропущені щеплення якомога швидше незалежно від того, скільки минуло часу. Тож зверніться до терапевта, сімейного лікаря чи педіатра — спеціаліст допоможе вам скласти індивідуальний графік щеплень.

МОЗ України.