Новини
19 травня – Всесвітній день сімейного лікаряВстановлений Всесвітньою організацією сімейних лікарів WONCA у 2010 році. Тема 2023 року – «Сімейні лікарі – серце охорони здоров’я». Їхні відданість, співчутливість та досвід роблять їх серцем охорони здоров’я та надійним джерелом підтримки для пацієнтів і їхніх сімей.
У селі Райки Швайківської громади розпочав роботу сучасний фельдшерсько-акушерський пунктПро це йдеться на офіційному сайті Швайківської громади.
Керівники 9 лікарень Житомирщини отримали сертифікати на 23 апарати штучної вентиляції легень16 травня начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко вручив керівникам 9 лікарень Житомирської області сертифікати на 23 апарати штучної вентиляції легень. Дана гуманітарна допомога передана за участі благодійної організації «БФ «Мальви України», італійської благодійної організації Associazione «MALVE di UCRAINE A.P.S.» та MOVIMENTO MOBA PER I BAMBINI за сприяння Monolith Italia Nord Srl, Fondazione Rosа Pristina та депутата Житомирської обласної ради Олександра Ющенка.
Дорожньо-транспортний травматизм залишається основною причиною смерті на дорогах серед молодих людей – Ігор КузінМіністерство охорони здоров’я України з профільними міністерствами та установами активно долучається до проведення Сьомого Глобального тижня безпеки дорожнього руху, який триватиме до 21 травня 2023 року. Його головна мета – зменшити кількість травм та летальних випадків на дорогах.
Три історії війни. Як медсестри допомагають тримати медичний фронтПовномасштабна війна росії проти України показала, що справжні герої – серед нас. Сильні, сміливі, незламні, мужні та з добрим серцем. Ті люди, які попри всі обставини та виклики простягають руку помочі. Саме такими є наші медики. Тож, сьогодні розповідаємо вам історії деяких з них.
12 травня – Міжнародний день медичних сестерОфіційно цей день відзначається з 1971 року у день народження засновниці сестринської справи Флоренс Найтінгейл. Тема 2023 року – «Наші медсестри. Наше майбутнє».
5 важливих запитань про електронні направленняЕлектронне направлення – цифровий документ, який технічно забезпечує скерування пацієнта до іншого надавача медичної допомоги для отримання консультації лікаря-спеціаліста, проведення лабораторних або візуальних досліджень тощо.
«Потрібно продовжувати щеплюватися проти COVID–19», – Ігор КузінВід початку вакцинальної кампанії в Україні проведено 35 432 876 щеплень проти COVID-19. За попередній тиждень – 23 403.
Визначення спроможної мережі медзакладів: що відбуватиметься далі?До 1 травня 2023 року кожна область подала на погодження МОЗ пропозиції щодо визначення спроможної мережі медзакладів та проєкти планів розвитку госпітальних округів.
Медичні заклади Житомирщини отримали потужні генератори завдяки співпраці МОЗ та USAIDПротягом квітня до лікарняних закладів Житомирщини місією Агентства з міжнародного розвитку США в Україні (USAID) у співпраці з Міністерством охорони здоров’я України було скеровано та доставлено 5 потужних генераторів, які забезпечать надійне електроживлення для медичних закладів в Овруцькій, Словечанській та Житомирській громадах, особливо у разі аварійного відключення електроенергії.
Пандемія COVID-19 більше не є надзвичайною ситуацією у сфері охорони здоров’яВідповідна заява була проголошена ВООЗ за підсумками п’ятнадцятого засідання Комітету з надзвичайних ситуацій Міжнародних медико-санітарних правил (2005 р.).
Вступ до інтернатури. Які особливості зарахування у 2023 році?Міністерство охорони здоров’я нагадує, що розподіл та зарахування в інтернатуру в 2023 році проводиться для випускників бюджетної форми навчання за певним алгоритмом. Тоді як процедура зарахування випускників-контрактників – інша. Вони отримують довідку про форму навчання та мають змогу самостійно обирати місце проходження інтернатури.
5 травня – Міжнародний день акушеркиОфіційно відзначається з 1992 року з ініціативи Міжнародної асоціації акушерок. У Житомирському обласному онкодиспансері невдовзі запрацює сучасний комп’ютерний томографЖитомирський обласний онкодиспансер – єдиний в області спеціалізований заклад, в якому пацієнти отримують весь спектр медичних послуг з діагностики та лікування раку. Впродовж останніх кількох років онкодиспансер зазнав значних змін, проте розвиток медичного закладу не припиняється навіть у воєнний час. Адже рак не відступає, не чекає на завершення війни, кількість хворих на онкологію, на жаль, щорічно зростає, і онкопацієнти потребують постійного лікування. Медичний календар на травень 2023 рокуТравень – місяць поінформованості про рак шкіри. Просвітницька кампанія спрямована на інформування про важливість виконання регулярних самообстежень на рак шкіри та про прості кроки, які можна зробити, щоб захиститись від шкідливого ультрафіолетового випромінювання.
28 квітня 2023 року відбулося засідання колегії Департаменту охорони здоров’я ОВА28 квітня 2023 року у Житомирському медичному інституті відбулося засідання колегії Департаменту охорони здоров’я ОВА, в якому взяли участь народний депутат України С. Кузьміних, директор ДОЗ ОВА О. Торбас, заступники директора ДОЗ В. Лучків та В. Бабченко, члени колегії, начальники управлінь (відділів) з питань охорони здоров’я органів місцевого самоврядування, керівники підвідомчих закладів охорони здоров’я області, керівники групи експертів та координаторів, експерти та координатори ДОЗ. Створено Національний портал з імунізаціїНаціональний портал з імунізації vaccine.org.ua створено ГС “Коаліція за вакцинацію” завдяки підтримці американського народу, наданій через агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проєкту “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я“, який реалізується на підтримку Міністерства охорони здоров’я України та Центру громадського здоров’я МОЗ України.
МОЗ презентувало дворічний план заходів із реалізації Нацстратегії зі створення безбар’єрного простору в УкраїніБезбар’єрність стосується мільйонів українців, адже вона означає усунення бар’єрів не лише для осіб з інвалідністю, а загалом для маломобільних людей, молоді, жінок, літніх людей, дітей та інших.
Наталія Остапченко: Громади Житомирського району отримуватимуть якісні медичні послуги в межах новоствореного кластераНаприкінці лютого Урядом було ухвалено постанову, згідно з якою відбувся старт третьому етапу медичної реформи. Незабаром у кожній області в межах госпітального округу будуть створені госпітальні кластери. Також наявний поділ на обласні, міські, районні лікарні буде замінений на надкластерні, кластерні і загальні медичні заклади. До визначених у мережі закладів спрямовуватимуться ресурси для забезпечення подальшого розвитку та модернізації системи охорони здоров’я.
Лікарні, які не потраплять у спроможну мережу, зможуть і надалі контрактуватися із Нацслужбою здоров’я — Віктор ЛяшкоМедичні заклади, які не увійдуть до спроможної мережі лікарень, продовжать свою роботу та зможуть і надалі укладати контракти із Національною службою здоров’я за програмою медичних гарантій. Про це Віктор Ляшко повідомив під час зустрічі з представниками Асоціації міст України, до якої входять представники обласних, районних та місцевих рад.
|