23 серпня Україна відзначає День Державного Прапора України.

 

2023_08_23_01

 

На загальнодержавному рівні свято встановлено Указом Президента України № 987/2004 «Про День Державного Прапора України» від 23.08.2004 р. «на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України».

Цей Указ було доповнено Указом Президента України № 602/2009, яким було засновано підняття Прапора України у День Державного Прапора України і під час інших державних свят та проведення загальнодержавних заходів.

Утвердження синьо-жовтого прапора як державного відбулося із проголошенням Української Народної Республіки.

У новітні часи синьо-жовтий прапор уперше офіційно замайорів на ратуші міста Стрий 14 березня 1990 року. У Києві прапор було піднято над міською мерією 24 липня 1990 року.

23 серпня 1991 року група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор у сесійну залу Верховної Ради, а 04 вересня його урочисто підняли над будівлею парламенту.

Сьогодні, коли Україна героїчно захищає свою незалежність від російських загарбників, синьо-жовтий прапор став символом нашої боротьби та спротиву.

Україна Переможе!

З Днем Державного Прапора, Україно!

Довідково. Згідно з Конституцією, державними символами України є Державний Прапор, Державний Герб і Державний Гімн України. Державний Прапор – стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього й жовтого кольорів.

Житомирська ОВА