Новини

Медичний календар на грудень 2024 року

Грудень – місяць безпечних іграшок та святкувань. Проголошений Американською академією офтальмології з метою підвищити обізнаність про певні правила безпеки при виборі подарунків для дітей та запобігти необережній поведінці дорослих і дітей під час святкувань, щоб уникнути нещасних випадків, зокрема, травмування очей.

Детальніше...

 

Діагностичні обстеження раннього виявлення новоутворень безоплатні для внутрішньо переміщених осіб

На ранніх стадіях рак виліковний. Своєчасна діагностика онкозахворювань за допомогою інструментальних досліджень дозволяє вчасно виявляти хворобу, підвищує шанси на успішне лікування та рятує життя. Програма медичних гарантій дає можливість кожному громадянину України безоплатно проходити профілактичні обстеження на онкологічні захворювання, незалежно від місця свого проживання чи реєстрації.

Детальніше...

 

На Житомирщині завершили відновлення дитячого відділення лікарні

У селі Гуйва на Житомирщині завершили реконструкцію дитячого відділення лікувального корпусу обласного протитуберкульозного диспансеру. Роботи, розпочаті ще у 2021 році, були тимчасово призупинені через початок повномасштабної війни. У 2024 році завдяки відновленому фінансуванню будівництво вдалося завершити.

Детальніше...

 

Міністерство охорони здоров’я долучається до кампанії «16 днів проти насильства»

З 25 листопада по 10 грудня в Україні проходить кампанія «16 днів проти насильства». Її мета — привернути увагу до проблем, які часто залишаються невидимими: насильство в сім’ї, жорстоке поводження з дітьми, торгівля людьми та нерівність у правах жінок. Міністерство охорони здоров’я долучається до цієї ініціативи, щоб говорити про складні теми відкрито й запропонувати підтримку тим, хто цього потребує.

Детальніше...

 

ВРУ проголосувала за законопроєкт про систему охорони психічного здоров’я

Верховна Рада України підтримала у першому читанні законопроєкт № 12030 від 13.09.2024 р. «Про систему охорони психічного здоров’я в Україні». Його мета — створення доступної, ефективної та злагодженої системи, яка працюватиме для всіх громадян країни.

Детальніше...

 

Всесвітній тиждень обізнаності про стійкість до протимікробних препаратів

З 18 по 24 листопада у світі проходить Всесвітній тиждень обізнаності про стійкість до протимікробних препаратів. За даними ВООЗ, у 2019 році майже 5 мільйонів смертей були пов’язані з антибіотикорезистентністю. Якщо антибіотики перестануть діяти, 3 з 10 випадків пневмонії закінчуватимуться смертю, 5 з 1000 жінок не виживатимуть після пологів, лише чверть людей, які хворіють на туберкульоз, зможуть вилікуватися.

Детальніше...

 

Українські лікарні отримали 161 наркозно-дихальний апарат, який використовують під час проведення складних операцій

До закладів охорони здоров’я у різних областях України надійшов 161 сучасний наркозно-дихальний апарат для забезпечення проведення інгаляційної анестезії під час виконання оперативних втручань різного ступеня складності. Зазначимо, що медичне обладнання закупили у межах спільного проєкту МОЗ і Світового банку та за додаткового фінансування проєкту «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні».

Детальніше...

 

Безбар’єрний простір в закладах охорони здоров’я Житомирської області

Якісні медичні послуги мають бути доступні на всіх рівнях медичної допомоги: при відвідуванні сімейного лікаря і вузькопрофільного фахівця, при лікуванні в стаціонарі, при оперативних втручаннях, під час надання екстреної медичної допомоги, при проходженні реабілітаційного лікування чи отриманні паліативної допомоги.

Детальніше...

 

Впровадження комплексних послуг в Житомирській області з метою надання необхідної медичної реабілітації

У відповідь на виклики сьогодення зросла актуальність створення рівних можливостей для реабілітації. Для здійснення комплексної медичної реабілітації створено мультидисциплінарні реабілітаційні команди. Розробляються індивідуальні реабілітаційні програми, проводиться аналіз їх ефективності, що значно покращує лікувально-реабілітаційний процес. З метою охоплення населення області необхідною реабілітаційною допомогою, наказом Департаменту охорони здоров’я від 06.09.2023 №1652 затверджено реабілітаційні маршрути пацієнтів при опіках, з травмами центральної та периферичної нервової системи, травмами опорно-рухового апарату у гострому, післягострому та довготривалому реабілітаційних періодах. Реалізується програма покращення матеріально-технічного забезпечення реабілітаційних відділень. У 14 закладах охорони здоров’я Житомирської області, які уклали договір з Національною службою здоров’я України за пакетом «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у стаціонарних умовах», відкриті кабінети асистивних технологій, зокрема у 2 надкластерних та 4 кластерних закладах охорони здоров’я Житомирського госпітального округу.

Детальніше...

 

Три заклади охорони здоров’я нашої області надають послуги раннього втручання

Перші роки життя дитини є визначальними для її подальшого росту та розвитку і впливають на її майбутнє. При цьому кожна дитина пізнає світ у своєму темпі і потребує різного обсягу зусиль з боку дорослих, особливо, якщо мова йде про дітей із порушеннями розвитку.

Детальніше...

 

14 листопада — Всесвітній день боротьби з діабетом

Діабет — це хвороба, яка поступово та непомітно руйнує життя мільйонів людей по всьому світу, залишаючи серйозні наслідки для здоров’я.

Детальніше...

 

Уряд схвалив проєкт Державного бюджету на 2025 рік до другого читання: на медицину буде направлено додаткові 6,3 млрд грн

08.11.2024 Кабінет Міністрів України прийняв проєкт Закону України про Державний бюджет України на 2025 рік відповідно до Бюджетних висновків Верховної Ради України та подав його на розгляд парламентарів з метою ухвалення вже у другому читанні.

Детальніше...

 

Стартував п’ятирічний проєкт з реабілітації «Rehab4U»

USAID у співпраці з Міністерством охорони здоров’я України оголосило про запуск нового проєкту «Реабілітація в Україні» (Rehab4U), який стане найбільшою інвестицією уряду США у фізичну реабілітацію в країні. Rehab4U об’єднає державні установи, неурядові організації, громадські об’єднання та міжнародних партнерів. Метою проєкту є створення ефективної системи реабілітації, що забезпечить українцям доступ до якісних послуг з догляду та підтримки безпосередньо в їхніх громадах.

Детальніше...

 

Кабінети асистивних технологій в закладах охорони здоров’я області – ефективна підтримка та індивідуальний підхід до кожного пацієнта

Повномасштабне військове вторгнення та регулярні масовані обстріли російською федерацією цивільної інфраструктури України стали значним викликом для всієї медичної системи. Кількість людей, які після стабілізації стану та лікування потребують реабілітації, збільшується чи не щодня, тож повернення постраждалих до повноцінного, активного життя – один із головних пріоритетів галузі охорони здоров’я нашої області.

Детальніше...

 

Як внутрішньо переміщеним особам отримати реабілітаційну допомогу в стаціонарних умовах

Через повномасштабну війну реабілітація стала однією з найзатребуваніших медичних послуг. Фахова реабілітаційна допомога із відновлення навичок, необхідних для повсякденного функціонування та активного життя, може знадобитися внаслідок перенесення операцій, травмувань, тривалого лікування або хвороб. Залежно від діагнозу, пацієнти можуть потребувати ортопедичної, кардіо-респіраторної, психологічної, нейро- чи інших видів реабілітації. Отримати безоплатну реабілітаційну допомогу в стаціонарних умовах може кожен, незалежно від місця проживання та реєстрації.

Детальніше...

 

Бути другом і собі теж: про ментальне здоров’я чоловіків

Чоловіки зазвичай без жодних вагань приходять на допомогу іншим. Але часто нехтують допомогою собі, зокрема в питаннях власного ментального здоров’я. Все тому, що світ, у якому їх виховували, практично забороняв будь-які прояви вразливості. Хлопчикам із дитинства нав’язували шкідливі стереотипи про те, що справжні чоловіки не плачуть і мають стримувати емоції.

Детальніше...

 

Уряд схвалив законопроєкт, який з 1 січня замінить МСЕКи командами лікарів-практиків

Кабінет Міністрів пропонує Верховній Раді ухвалити закон, який ліквідує застарілу та скомпрометовану систему медико-соціальної експертизи та створить цифровізовану систему оцінювання повсякденного функціонування людини на базі найпотужніших лікарень спроможної мережі медзакладів.

Детальніше...

 

Медичний календар на листопад 2024

Листопад – місяць обізнаності про рак легень. Впроваджений 2000 року з метою підвищення рівня поінформованості про цю хворобу та підтримки хворих. Для запобігання захворюванню на рак легень слід дотримуватись здорового способу життя, відмовитись від куріння і регулярно проходити профілактичні огляди.

Детальніше...

 

Як внутрішньо переміщеним особам отримати реабілітаційну допомогу в амбулаторних умовах

Реабілітація може знадобитися після перенесення операцій, внаслідок травмувань, тривалого лікування або хвороб. З початку повномасштабного вторгнення кількість людей, які потребують комплексного відновлення, постійно зростає. Повернення хворих до повноцінного активного життя шляхом реабілітації є одним з важливих напрямів системи охорони здоров’я. Отримати безоплатну реабілітаційну допомогу амбулаторно може кожен, незалежно від місця проживання та реєстрації.

Детальніше...

 

Рутинна вакцинація: понад 210 тисяч доз вакцини проти кору, паротиту і краснухи (КПК) для безоплатних щеплень для дітей розвозять по країні

У жовтні партія вакцини у кількості 210 516 доз отримала підтвердження якості від Держлікслужби. До кінця осені її доставлять до усіх регіонів, щоб забезпечити безперервну наявність вакцини для проведення безоплатних рутинних щеплень для дітей по всій країні. Вакцину на замовлення Міністерства охорони здоров’я придбали Медичні закупівлі України (МЗУ). Це перша поставка, вона складає 40,6% від загальної закупівлі. Загалом придбано 518 581 дозу.

Детальніше...

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Терміново
Шановні колеги!!!
Як ви оцінюєте медичне обслуговування в області?
Дайджест

daidzhest

Урядова гаряча лінія

p3_27042018baner

Статистика сайту