Лінія вогню відкотилася від кордонів Житомирщини. Але відлуння запеклих боїв ще живе у стінах Брусилівської лікарні, яка стала одним з медичних форпостів цієї війни на Житомирщині, про це розповів на своїй сторінці у Фейсбук голова ОВА Віталій Бунечко.

2022_04_08_1

–Лікарі, які не мали ніякого досвіду роботи з політравмами, осколковими та вогнепальними пораненнями впродовж місяця рятували життя наших поранених військових, волонтерів та інших мирних українців.

Вони не обирали таку складну долю та таку велику відповідальність. Але Брусилів опинився за 20 кілометрів від селища, де тривало жорстоке протистояння, тож усіх поранених везли саме сюди.

2022_04_08_2

З 24 лютого й до сьогодні лікарі цього лікувального закладу прооперували сотні пацієнтів з передової та постраждалих з населених пунктів. Оперували надскладні випадки. Несподівано стало у нагоді обладнання для телемедицини, що закуповувалося для лікарень у мирний час. Перші консультації військових хірургів брусилівські лікарі отримували саме за його допомогою.

За словами медиків, 95% пацієнтів, яких доправили у лікарню, вдалося врятувати.

За моїм дорученням перша заступниця начальника Житомирської обласної військової адміністрації Наталія Остапченко подякувала нашим медикам, які від початку війни рятували життя нашим пораненим бійцям та мирним мешканцям з Київщини, які потрапили під обстріли та ракетні удари. Цілодобово, не маючи часу на нормальний відпочинок, вони проводили по 20-30 операцій за добу. Бригади хірургів, медсестер, анестезіологів, іншого медичного персоналу працювали не покладаючи рук, за що їм величезна шана.

2022_04_08_3

Найближчим часом ми опрацюємо можливість разом з нашими колегами з Київщини приймати постраждалих зі зруйнованих містечок та селищ, тих, хто вижив під завалами. Багато медичних закладів зруйновано та понівечено і вони не придатні для надання медичної допомоги. Саме тому ми готові підставити їм наше дружнє плече та надавати медичну допомогу тим пацієнтам з Київщини, які цього потребують.

2022_04_08_4