06 листопада 2023 року у місті Житомирі за участі першої заступниці начальника Житомирської ОВА Наталії Остапченко відбулося виїзне засідання Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань правового статусу, соціальної підтримки, медичного забезпечення ветеранів війни, військовослужбовців, Захисників і Захисниць та членів їхніх сімей. Також участь у заході взяли представники профільних структурних підрозділів Житомирської ОВА, народні депутати України, військові та представники медичних закладів області.

2023_11_07_01

 

Основна увага Тимчасової спеціальної комісії була приділена питанням правового статусу, соціальної підтримки та медичного забезпечення ветеранів, військовослужбовців, Захисників та Захисниць і членів їхніх сімей.

У рамках заходу, делегати відвідали КНП «Обласна клінічна лікарня ім. О.Ф.Гербачевського» Житомирської обласної ради, де мали змогу особисто оцінити умови лікування військових. Важливою частиною програми стало спілкування з пацієнтами лікарні, яке провів народний депутат України, заслужений майстер спорту та володар титулів «Найсильніша людина України» та «Найсильніша людина світу» Василь Вірастюк. Його візит не лише підняв моральний дух хворих, але й підкреслив важливість вдячності та підтримки наших захисників.

Далі комісія завітала до КНП «Обласний медичний центр вертебрології і реабілітації» Житомирської обласної ради, де ознайомилась з умовами реабілітації ветеранів. Також у центрі вертебрології відбувся круглий стіл, що забезпечив платформу для обговорення і розробки нових ініціатив, направлених на покращення добробуту українських героїв та їхніх сімей.

«На сьогодні пріоритетом усіх рівнів влади є створення ефективної системи підтримки для ветеранів, Захисників та Захисниць нашої країни, а також опіка над сім’ями тих, хто віддав своє життя в цій війні, зазнавши втрат – втрату своїх близьких. Саме тому ми зосереджені на тому, щоб забезпечити нашим Захисникам та Захисницям всебічну підтримку, яка включає не тільки фізичне, але й психологічне відновлення. Враховуючи важливість психічного здоров’я, ми прагнемо сприяти їх гармонійній адаптації до мирного життя…», – зауважила Наталія Остапченко.

Комунальне некомерційне підприємство «Обласний медичний центр вертебрології та реабілітації» є спеціалізованим лікувально-профілактичним закладом, який забезпечує високоспеціалізовану консультативну, амбулаторну та стаціонарну допомогу населенню, є координаційним центром з питань лікування вертебрологічних хвороб та відновного лікування, лікувально- профілактичним закладом, що проводить лікування та медичну реабілітацію цивільного населення та військовослужбовців Житомирської області та інших областей.

«У 2022 році було надано реабілітаційну допомогу 369 військовослужбовцям, у 2023 році – 926 військовослужбовцям, загалом від початку повномасштабних воєнних дій – 1295 військовослужбовцям. Станом на 03.11.2023р. отримують реабілітаційну допомогу 84 військовослужбовці», – зауважив директор Департаменту охорони здоров’я Житомирської ОВА Олександр Торбас.

Медичний директор КНП «Обласний медичний центр вертебрології й реабілітації» Андрій Дишлевий зазначив, що впродовж 2022-2023 рр. працівники закладу активно працювали над реабілітацію цивільного населення та військовослужбовців.

«З 01.01.2023 р. було підписано 3 пакети медичних послуг з НСЗУ: «Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах»; «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у стаціонарних умовах»; «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям в амбулаторних умовах», – повідомив Андрій Дишлевий.

Сесія Тимчасової спеціальної комісії, яка стала ключовою подією у питанні підтримки ветеранів, пройшла на базі Державного університету «Житомирська політехніка». Ректор університету Віктор Євдокимов презентував план залучення ветеранів до цивільного життя через професійну адаптацію та зайнятість, що включає створення Центру ветеранського розвитку в університеті.

В онлайн-режимі до засідання Тимчасової спеціальної комісії долучилися Міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна та Міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович.

Обговорення зосередилося на пілотному проєкті підготовки помічників ветерана, до обов’язків яких входитиме індивідуальний професійний супровід ветеранів у межах переходу від військової служби до цивільного життя.

Учасники комісії одноголосно підтримали ідею розширення Центрів ветеранського розвитку та введення інституту помічників ветеранів, що відкриє нові можливості для профільної освіти цих спеціалістів. Також були обговорені організаційно-правові аспекти підтримки ветеранів, включно з процедурами отримання статусу учасника бойових дій, нарахування та виплати відповідних допомог ветеранам та їхніх сім’ям.

Житомирська ОВА