26 жовтня 2023 року у конгрес-центрі Житомирського медичного інституту Житомирської обласної ради відбулося чергове засідання колегії Департаменту охорони здоров’я Житомирської обласної військової адміністрації, в якому взяли участь директор ДОЗ ОВА ОлександрТорбас, заступники директора ДОЗ Віктор Лучків та Вікторія Бабченко, члени колегії, керівники закладів охорони здоров’я області, керівники групи експертів та координаторів, експерти та координатори Департаменту охорони здоров’я.

2023_10_27_01

З доповіддю про показники дитячої смертності в області за 9 місяців 2023 року виступила Оксана Лук’яненко, медичний директор з організаційно-методичної роботи КНП «Житомирська обласна дитяча клінічна лікарня» ЖОР, керівник групи експертів та координаторів за напрямом «Педіатрія».

 Стану донорства та забезпечення компонентами крові лікувальних закладів області в умовах воєнного стану був присвячений виступ Алли Островської, в.о. директора КНП «Обласний центр крові» ЖОР, координатора ДОЗ ОВА за напрямом «Трансфузіологія». На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 30.07.2023 року № 681 «Про задоволення потреб сил безпеки та сил оборони у донорській крові та компонентах крові в умовах воєнного стану», обласний центр крові визнаний допоміжним суб’єктом системи крові та залучений до заготівлі донорської крові, необхідної для задоволення потреб сил безпеки та оборони. За період воєнного стану кількість донорів крові та її компонентів збільшилась на 56,1%; при цьому обласний центр крові забезпечив усі потреби в компонентах крові лікувальних закладів області та отримує щомісяця додаткове замовлення для потреб ЗСУ.

 2023_10_27_02

Про організацію надання медичної допомоги жінкам області, хворим на рак молочної залози, доповів Ігор Сабадаш, директор КНП «Житомирський обласний онкологічний диспансер» ЖОР. На даний час на обліку в обласному онкодиспансері перебуває 5165 хворих на рак молочної залози. В області за 2022 рік вперше виявлено 408 випадків раку молочної залози, з них 86 випадків  – у III-IV стадії. Серед основних причин виявлення раку в занедбаних випадках – несвоєчасне звернення хворих за медичною допомогою, невиконання лікарями первинної ланки своїх функціональних обов’язків у вигляді обов’язкових щорічних онкопрофоглядів, слабка інформаційна політика з приводу профілактики та ранньої діагностики раку молочної залози.

 З доповіддю про виконання п.2 протоколу засідання колегії №3 від 28.04. 2023 року «Про стан інвалідності дитячого населення області у 2022 році» виступила Алла Білоченко, завідувачка консультативної поліклініки, лікар-гінеколог дитячого та підліткового віку КНП «Житомирська обласна дитяча клінічна лікарня» ЖОР, координатор Департаменту за напрямом «Дитяча гінекологія», голова центральної обласної дитячої ЛКК. Фахівець доповіла про зростання показника інвалідності за 9 місяців 2023 року, його прогнозоване зростання по класах хвороб.

Заступник директора ДОЗ ОВА – начальник управління реформ і розвитку медичної допомоги населенню Віктор Лучків наголосив на необхідності укладення договорів із НСЗУ закладами первинного рівня надання медичної допомоги за пакетом № 51 «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги», адже метою  реалізації проєкту МОЗ України «Охорона психічного здоров’я у структурі медичної допомоги» є розбудова спроможності первинної та спеціалізованої (амбулаторної) ланок медичної сфери у наданні доступних, своєчасних, якісних та безоплатних послуг з психічного здоров’я.

 Окремий акцент у виступі Віктора Лучківа було зроблено і на питаннях «наздоганяючої» catch-up кампанії з вакцинації КПК дитячого населення в області, захворюваності на COVID-19 у нинішньому сезоні та регулярного оновлення актуальної інформації для населення на інформаційних стендах у лікувальних закладах області.

2023_10_27_03

2023_10_27_04