24.10.2023 року в приміщенні пресцентру Житомирської ОВА відбулася нарада щодо виконання регіонального плану заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії безбар’єрного простору, яку провів заступник начальника Житомирської ОВА Віктор Градівський. У нараді взяли участь керівники Департаментів Житомирської ОВА, керівники та представники 66 громад області

2023_10_24_01

Темі виконання плану заходів з реалізації проєкту доказової реабілітації був присвячений виступ директора Департаменту охорони здоров’я ОВА Олександра Торбаса, який зазначив, що фундамент, на якому розбудовується система реабілітації в області, концепція Міністерства охорони здоров’я України. Вона невіддільна частина підготовки Доктрини України про повоєнну трансформацію, ініційовану Президентом. Документ зокрема передбачає розбудову системи реабілітації на базі спроможної мережі.

У нашій області одним із пріоритетних напрямків медичної сфери є надання якісних реабілітаційних послуг цивільному населенню та військовослужбовцям.

Розпочато реалізацію проєкту Житомирської обласної військової адміністрації щодо «Формування єдиної системи надання реабілітаційної допомоги в Житомирській області». Структурними підрозділами Житомирської обласної військової адміністрації розроблено «Календарний план з реалізації проєкту доказової реабілітації у Житомирській області на 2023-2024 роки».

Завдання даного проєкту – сформувати систему надання реабілітаційної допомоги особам зі стійким обмеженням життєдіяльності/інвалідністю шляхом створення реабілітаційного альянсу органів місцевого самоврядування, закладів охорони здоров’я, освіти, соціальних установ, спортивних, молодіжних та інших громадських організацій, представників бізнесу та інших зацікавлених сторін.

З 2023 року реабілітаційна допомога запроваджена в пріоритетних пакетах Програми медичних гарантій. Наразі 33 закладами охорони здоров’я області укладено договори на надання послуг з реабілітації з Національною службою здоров’я України за пакетом «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у стаціонарних умовах», мають договір з НЗСУ 14 закладів охорони здоров’я, за пакетом «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у амбулаторних умовах» 19 закладів. В області функціонує 465 ліжок відновного лікування у 14 закладах спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги, у тому числі 56 для дітей.

За словами Віктора Градівського, питання безбар’єрності з початком нинішньої війни в нашій області набуло особливого значення Житомирщина у числі інших областей, яка приймає, зокрема, й осіб з інвалідністю, тож коли йдеться про безбар’єрність, мають враховуватися потреби та побажання  кожної людини.

Під час наради було обговорено ряд інших питань: про ведення моніторингу оцінки ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг для дітей з інвалідністю відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 26.05.2021 №537 «Про затвердження Порядку проведення моніторингу та оцінки ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю»; виконання плану заходів обласним центром зайнятості.

В ході наради в онлайн-режимі також було заслухано керівників районних військових адміністрацій щодо виконання плану заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії безбар’єрного простору. Керівникам районних військових адміністрацій, міських, селищних та сільських рад було доручено розробити та затвердити місцеві плани зі створення безбар’єрного простору на 2023-2024 роки; Департаменту охорони здоров’я ОВА, РВА, міським та селищним радам сприяти створенню до кінця 2023 року реабілітаційного відділення у КНП «Бердичівська міська лікарня» Бердичівської міської ради та укладенню на наступний рік договору з НЗСУ для надання послуг з реабілітації.

 2023_10_24_02

 

2023_10_24_03

2023_10_24_04

Довідково: Обласний план заходів із створення безбар’єрного простору на 2023–2024 роки, відповідно до Національної стратегії безбар’єрного простору, складається з шести основних напрямків: фізичного, інформаційного, суспільного, економічного, цифрового та освітнього. Із 113 заходів, які входять до нього, 84 наразі вже реалізовано.