У дорослій поліклініці КП «Лікарня №2 ім. В. П. Павлусенка Житомирської міської ради» запустили нове амбулаторне відділення, яке відповідає стандартам безбар’єрності – просторі коридори із широкими дверними отворами, нова шахта ліфта та санітарно-гігієнічні зони для маломобільних пацієнтів. Також для людей із порушенням зору усі таблички продубльовано шрифтом Брайля.

2024_08_27_01

Відділення функціонує для пацієнтів, які вже пройшли гострий реабілітаційний період у стаціонарних умовах та потребують додаткового амбулаторного відновлення після захворювань нервової, серцево-судинної системи, уражень опорно-рухового апарату.

У відділенні працює мультидисциплінарна реабілітаційна команда: лікарі фізичної та реабілітаційної медицини, фізичні терапевти, ерготерапевти, психологи, логопед. Вони допомагають пацієнтам повернутися до нормального життя, відновити втрачені навички та зміцнити здоров’я.

2024_08_27_02

У залі фізичної терапії є сучасне обладнання, яке допомагає відновити рух, координацію та спритність. Наприклад, бігова доріжка для тренувань, велотренажер для розвитку витривалості, степпер – тренажер для ніг, який імітує підйом сходами й особливо корисний для тих, хто відновлюється після інсультів або переломів. Також є спеціальний тренажер – мотомед, який дозволяє тренуватися навіть тим, хто користується кріслом колісним. Якщо м’язи під час занять на ньому надмірно напружуються, тренажер автоматично вмикає зворотний хід, щоб допомогти їм розслабитися.

2024_08_27_03

Крім того, у відділенні є обладнання для фізичної терапії при м’язово-скелетних розладах.

Амбулаторна допомога насамперед спрямована на осіб, які потребують довготривалої реабілітації. Цей вид реабілітації забезпечує максимальну наближеність до пацієнта, який потребує відповідних послуг та є основним для надання реабілітаційної допомоги пацієнтам з хронічними захворюваннями. У поєднанні з якісною стаціонарною реабілітаційною допомогою в кластерних та надкластерних медичних закладах розвиток мережі амбулаторної допомоги дозволить зробити реабілітаційні послуги доступними та ефективними по всій країні.

Нагадаємо, всі послуги з реабілітації безоплатні та повністю покриваються в межах Програми медичних гарантій.

2024_08_27_04

Стаціонарна реабілітаційна послуга за одним напрямом реабілітації має тривати мінімум 14 днів із тривалістю процедур від трьох годин на день. За двома напрямами та більше – понад 21 день. Амбулаторна ж реабілітація передбачає понад 14 днів інтенсивних занять, що мають тривати понад годину на добу.

Флагманський проєкт Міністерства охорони здоров’я України у межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні реалізується за ініціативи першої леді України Олени Зеленської – «Впровадження доступної та доказової реабілітації».

МОЗ України