Під таким гаслом з 1 до 7 серпня триває Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування. Це глобальна кампанія, яка сприяє підвищенню обізнаності щодо грудного вигодовування, а отже, ми маємо привід не лише нагадати про його користь, а й підтримати кожну жінку, яка вирішила стати мамою, що особливо важливо в умовах війни. Починаючи з 1995 року, одночасно з Всесвітнім тижнем щорічно з 1 по 7 серпня проводиться і Всеукраїнський тиждень підтримки грудного вигодовування.

2024_08_07_01

 

З цієї нагоди 6 серпня 2024 року в КНП «Обласний перинатальний центр» Житомирської обласної ради відбувся круглий стіл на тему «Заповнюємо прогалини: підтримка грудного вигодовування для всіх», до участі в роботі якого були запрошені представники Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю, Департаментів охорони здоров’я та соціального захисту населення обласної військової адміністрації; керівники груп експертів ДОЗ ОВА за напрямами «Педіатрія» і «Акушерство та гінекологія»; представники КНП «Обласний перинатальний центр», «Житомирська обласна дитяча клінічна лікарня», «Обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики» Житомирської обласної ради; представники КП «Лікарня №1» та «Лікарня  №2 імені В.П. Павлусенка» Житомирської міської ради; представник ГО «Українська академія медицини грудного вигодовування».

2024_08_07_02

Грудне вигодовування – здоровий старт у життя, унікальне природне багатство, цінність якого неможливо перебільшити. Немовля повинно вигодовуватись грудьми матері. Так закладено природою, і так повинно бути, якщо нація хоче зберегти репродуктивне і психоемоційне здоров’я та мати перспективи для розвитку, а кожна конкретна сім’я хоче виростити здорову дитину. Про це йшлося у виступі Донець Валентини Євгенівни – т.в.о. директора Департаменту охорони здоров’я Житомирської обласної військової адміністрації.

В усіх підрозділах родопомічних закладів та жіночих консультаціях області наявний документ «Політика підтримки грудного вигодовування дітей», у якому відображено 12 принципів і який є керівництвом до дії у всіх підрозділах. Цей документ розміщений у доступному місці для медичного персоналу, пацієнтів та їхніх родичів.

Налагоджено роботу постійно діючих «школи відповідального батьківства». Проводиться  підготовка вагітних та породіль з питань підтримки грудного вигодовування (97,9%) та сімейних пар – до партнерських пологів (охоплено 78,8%) з числа тих, що перебували на обліку з приводу вагітності. Про це йшлося у виступі Довгаль Світлани Миколаївни – керівника групи експертів ДОЗ ОВА за напрямом «Педіатрія», заступника медичного директора з надання стаціонарної допомоги дитячому населенню КП «Лікарня  №2 імені В.П. Павлусенка» Житомирської міської ради.

2024_08_07_03

Грудне вигодовування – запорука здоров’я дитини, це найкраще, що мама може зробити для своєї дитини на початку її життя. Материнське молоко відіграє вагому роль у забезпеченні здоров’я та повноцінного розвитку немовлят, закладаючи міцну основу для здорового майбутнього. Підтримка грудного вигодовування передбачає не тільки дотримання сучасних технологій ведення лактації, а й створення в медичних закладах, які надають допомогу матерям і дітям, комфортних умов для грудного вигодовування – доброзичливого ставлення медичного персоналу, створення затишної, наближеної до домашньої обстановки, обладнання палат усім необхідним для грудного вигодовування. Особливо це актуально для сьогоднішніх реалій – такими висновками з присутніми поділилась Тишкевич Евеліна Олександрівна – лікар-неонатолог відділення постінтенсивного догляду, виходжування та реабілітації новонароджених КНП «Житомирська обласна дитяча клінічна лікарня» Житомирської обласної ради.

2024_08_07_04

Грудне вигодовування – це природний процес, який є продовженням виношування та народження дитини. Але до цього процесу потрібно готуватись, оптимально – ще на етапі вагітності. Інформаційна підготовка матерів до грудного вигодовування, психологічна підтримка з боку оточення позитивно впливають на тривалість грудного вигодовування і стан здоров’я дитини. Про роль індивідуальної роботи з вагітними, роділлями та породіллями щодо підтримки грудного вигодовування розповіла під час засідання Бовсунівська Ольга Валентинівна – лікар акушер – гінеколог гінекологічного відділення КП «Лікарня №1» Житомирської міської ради

В умовах війни, яку ми наразі всі переживаємо, надзвичайно важливо всіма силами намагатись налагодити та зберегти грудне вигодовування, адже грудне молоко – це їжа, яка завжди з тобою. «Досвід підтримки грудного вигодовування на базі КНП «Обласний перинатальний центр» Житомирської обласної ради – про це у своїй презентації розповіла Штиль Ірина Петрівна – клінічний психолог цього закладу.

2024_08_07_05

Спілкування з жінками, що мають позитивний досвід грудного вигодовування, допомагає молодій матері набути впевненості у своїх силах й одержати практичні поради. Власним досвідом грудного вигодовування люб’язно поділилась з усіма присутніми Бондарчук Аліна – мама чотирьох діток, найменшому з яких лише тиждень, і закликала мам не соромитись годувати малят у разі потреби і в публічних місцях.

2024_08_07_06

По завершенню засідання відбулося привітання від Департаменту соціального захисту населення ОВА. Породіллі із новонародженими дітьми отримали подарунки.