Йдеться про глобальні інфекції, які тримають Україну і Житомирщину, зокрема, у міцних обіймах-лещатах – туберкульоз та ВІЛ/СНІД. Населення звикло навіть до самого словосполучення, що позначає ці хвороби і часом махають байдуже рукою, мовляв: «Як завжди: одне й те ж саме». Тому віз і нині  там.


 

2010_10_14_1

Доповідь начальника УОЗ облдержадміністрації О. К. Толстанова

2010_10_14_2

Під час гри «Проти СНІДу» перед засіданням ради

 

Щоб об’єднати сили не лише лікарів, а й керівників районів та представників освіти для забезпечення відповідних заходів щодо попередження інфекцій, у Романові відбулося засідання обласної  координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу Житомирської обласної державної адміністрації, яку очолював заступник голови Житомирської ОДА Віктор Степанович Балюрко. Його вступне слово було, на жаль, невтішним відносно розповсюдження цих інфекцій.

- Із року в рік проблема подолання туберкульозу та ВІЛ-інфекції в нашій області загострюється і стабілізувати процес їх поширення ми поки що не можемо, – констатував голова координаційної ради. – Сьогодні влада області повинна об’єднати зусилля органів виконавчої влади,   місцевого самоврядування, неурядових та громадських організацій , аби стабілізувати зростання поширення цих недуг. На жаль,  населення сьогодні не мотивоване на духовне та моральне життя. Важливим аспектом нашої сьогоднішньої роботи є формування у громадян відповідального ставлення до свого життя, свідомого бажання бути здоровими, запобігання ризикованій  поведінці.

Саме висока духовність і моральність - один із способів подолання цих інфекцій. Підтвердити це можуть статистичні факти, з якими ознайомив присутніх головний лікар Житомирського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом  Юрій Якович Галінський. За дослідженнями, Закарпатська область та деякі західні регіони мають найнижчі показники розповсюдження туберкульозу та ВІЛ-інфекцій.  Чому так? Пояснення у тому, що якраз моральне і духовне життя в цій частині України  на вищому щаблі.

На засіданні ради заслуховувалися питання щодо стану виконання програм та заходів протидії захворюванням на туберкульоз та ВІЛ/СНІД у трьох районах – Романівському, Андрушівському та Радомишльскому.

У своїй доповіді  начальник управління охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації Олександр Костянтинович Толстанов вкотре наголосив  на тому, що проблема боротьби з цими недугами давно не є суто медичною. Медпрацівники зустрічаються вже з наслідками того, що призвело до цих інфекцій.

- Наше завдання – розповісти населенню про те, що їм   загрожує і як уберегтися від цих небезпечних хвороб, – підсумував  О. К. Толстанов.

– Необхідно постійно про це говорити. Тисячу слів вартують того, щоб врятувати одне життя.

Оксана Конопляста.