Центру гемодіалізу Житомирської обласної клінічної лікарні імені О. Ф. Гербачевського компанією «Baxter» (США) подаровано два циклери – апарати для проведення автоматизованого перитонеального діалізу.

Пацієнти з хронічною нирковою недостатністю потребують лікування методами замісної ниркової терапії. Одним із таких методів є гемодіаліз, коли хворого, аби очистити його кров від шлаків, підключають до апарата «штучна нирка». Якщо цього лікування не проводити, в організмі пацієнта накопичуються азотисті шлаки, які можуть призвести до летального випадку. Його власні нирки не в змозі відфільтрувати продукти життєдіяльності, що накопичилися у крові, тому хворому потрібно тричі на тиждень по чотири години перебувати на лікарняному ліжку під наглядом медичного персоналу і проходити лікування «штучною ниркою».

Крім гемодіалізного в липні 2005 року в Житомирській області був впроваджений ще один метод лікування – амбулаторний перитонеальний діаліз. Цей метод замісної ниркової терапії використовується в світі вже більше 22 років, а на теренах України започаткований у 2003 році. Нове обладнання якраз призначене для того, щоб зробити діаліз більш автоматизованим, легшим для пацієнта. Весь день хворий може бути вільний від процедур, а на ніч підключатися до апарата. Так, шлаки можуть виводитись цілодобово.

Про переваги нового обладнання розповідає Прилипко Микола Іванович, завідуючий центром гемодіалізу Житомирської обласної клінічної лікарні імені О. Ф. Гербачевського: «Перитонеальний діаліз є більш фізіологічним, більш зручним методом для пацієнтів з нирковою патологією, бо тут фільтром служить очеревина хворого. Апарати дозволять розширяти діапазон лікування хворих, а також краще адаптувати до цієї процедури хворих, які знаходяться в стаціонарі, можливим є лікування апаратом і на дому, а також лікування реанімаційних хворих чи пацієнтів з хірургічною патологією. Ми постараємось, щоб ці апарати використовувались на благо людей для збереження їх здоров’я і життя».

Оксана Конопляста.
 
 
На знімках:
1. Нова апаратура для перитонеального діалізу.
2. Апарат «штучна нирка» для гемодіалізу.
3. Прилипко Микола Іванович, завідуючий центром гемодіалізу Житомирської обласної клінічної лікарні імені О. Ф. Гербачевського.