П’ятнадцять років – це, скажу Вам, вік підлітковий і до зрілості ще, звісно, далеко. А якщо порівнювати з нашою лікарнею – цьогоріч їй виповнюється дев’яносто – це й зовсім дитячі роки! – говорить головний лікар комунальної установи „Центральна міська лікарня №2 міста Житомира” Віктор Петрович Павлусенко. - Але я хочу сказати, як людина об’єктивна, що, незважаючи на такий молодий вік, і „Пульс”, і „Пульс-НОРМА” стали вже невід’ємною частиною життя нашої медичної спільноти – як міста, так і області.
    Ви знаєте, дуже добре, що колись придумали зробити наш друкований орган, за допомогою якого можна, по-перше, дізнатися про все, що відбувається в області, а по-друге - й самому написати статтю як на медичні теми, так і про роботу наших працівників. Я сказав би, що „Пульс” і „Пульс-НОРМА” - це й наукові видання, й просвітницькі, й крім того – популяризують наші головні думки. Тому навіть пацієнти із задоволенням їх читають. Тож, якщо врахувати, що заклад обслуговує близько п’ятдесяти тисяч населення, „Пульс” і „Пульс-НОРМА” – досить популярні газети.
    От навіть відзначити рубрику поздоровлення до свят –  на останній сторінці. Хтось, припустимо, разом із іменинником, котрого вітають, навчався в інституті, інший був із ним на курсах підвищення кваліфікації – приємно, коли людині потім телефонують, мовляв, я в „Пульсі” чи „Пульс-НОРМІ” прочитав – з днем народження тебе! Та про й трагічні моменти життя – хто, на жаль, залишив цей світ – часто дізнаємося теж із газети. Тобто я вважаю, що ці видання – надзвичайно потрібні. Й думаю, що вони повинні жити, розвиватися й підніматися на вищий рівень у плані як поліграфії, так і наших думок, які висвітлюються. Це – я сказав би – наша газета, для нас і про нас!
     А подарунки для іменинниці готуємо, аякже! „Газета” ж бо слово жіночого роду, а жінки подарунки люблять! Так і напишіть, що друга лікарня в роздумах, що подарувати газеті до дня народження. Ще я Вам скажу так: те, що ми збільшимо кількість примірників – я маю на увазі передплату – це точно! Оце, напевно, буде нашим найбільшим дієвим подарунком.
     Я хотів би всьому вашому колективу побажати насамперед доброго здоров’я. Й оці всі негаразди в нашому житті – надто ж фінансові – благополучно пережити. Й прийти до завершення року з гарним здоров’ям, настроєм і фінансовим станом. От недарма ж день народження цих двох наших видань – саме навесні, коли в повітрі відчувається пробудження. Й у нас усередині щось прокидається… Й не треба цього гасити! Вибудуйте намір, визначте, що для вас важливо. Й – дійте, дійте! Адже про це говорив ще Гете: „Робіть те, що ви можете, або те, про що мрієте. В сміливості є геній, сила й магія”. Вірте, що люди за суттю своєю унікальні й геніальні і що кожному необ-хідно усвідомити це, зробити висновки з попереднього досвіду й максимально реалізувати те, заради чого ми прийшли в цей світ. Кожен із вас, працівників редакції, очевидно таки прийшов у цей світ, аби розкрити й унікальність, і геніальність в обраній професії й лікарів, і медсестер – всіх, хто своїм життєвим шляхом визначив для себе медицину. Ви сміливі й сильні в своїх намірах і діях. Ви робите чудову справу! Адже звичайні пересічні, як мовиться, перехожі, котрі стикаються з медициною, лише потрапляючи на лікарняне ліжко, повинні знати, як непросто нині живеться галузі. Як люди, котрі працюють у ній, не рахуючись ні з власними потребами, ні з часом, віддають усі сили, аби полегшити страждання хворого, втамувати його біль. Тому так приємно прочитати про роботу, успіхи й – зрештою – саме життя своїх друзів і колег, керівників і підлеглих. А всі ваші душевні затрати – повірте! - повернуться нашою вдячністю!

Творчого зростання!
 - Для мене особливо приємно, що газета святкує свій ювілей, тому що мені, як керівнику закладу і як депутату, довелося стояти у витоків цього видання, – зазначив головний лікар Житомирської обласної клінічної лікарні ім. О. Ф. Гербачевського Михайло Іванович Борщівський. – Вихід у світ такої газети був дуже необхідним, щоб доносити потрібну інформацію до медичної громади області. А вже пізніше, коли вийшла «Пульс –НОРМА»,  видання стали ближчими до людей, не пов’язаних з медициною. Велику роль у народженні газети  відіграв Володимир Іванович Хренов. Хочу подякувати йому за його активність. Він,  як головний редактор газети, проникає у суть  проблем, завжди дбає про те, щоб колектив добре працював, а газета виходила вчасно. Тут треба віддати належне  його організаторським здібностям. Така газета є далеко не в усіх обласних центрах і на сьогодні «Пульс» якраз висвітлює ті проблеми, які, з медичної точки зору, є актуальними у суспільстві – це і робота колективів, і передові ідеї, інформація про те, що нового впроваджується у лікувальних закладах і галузі охорони здоров’я взагалі. Добре, що видання не забувають про історію охорони здоров’я,  про ветеранів медичної галузі. Приємно, що газети «Пульс» і «Пульс-НОРМА» займають сьогодні досить солідну нішу серед друкованих видань нашої області. На мій погляд,  про ті суто медичні теми, які висвітлюються на їх сторінках, – проблеми ВІЛ/СНІДу, туберкульозу, інших захворювань – дають читачу широку і достовірну інформацію. Добре, що  є анонс заходів,  які планує управління охорони здоров’я  на тиждень. Добре було  б,  якби кореспонденти висвітлювали роботу лікувальних закладів інших областей. Це буде спонукати наших фахівців до вдосконалення, адже якщо у сусідів краще, то хочеться і собі таке запровадити. Що найбільше люблю читати, питаєте, – читаю все, від першої сторінки до останньої, навіть поздоровлення. Вітаю газету з ювілеєм, бажаю редактору і всім працівникам редакції доброго здоров’я, успіхів, терпіння і здійснення всіх задумів.
***
 - Газета ставала на ноги на початку 90-х років, і це було дуже вчасно зроблено, – розповідає головний лікар Житомирської центральної міської лікарні № 1 Анатолій Іванович Вусик. – За сприяння Зіновія Михайловича Парамонова і Володимира Івановича Хренова, ми, медичні працівники, отримали «Пульс». Для нас мати своє видання  не тільки престижно, а й вигідно, адже можна подавати своєчасну інформацію, доводити до відома якісь накази  тощо. У мене, наприклад, ця газета постійно на робочому столі. «Пульс» і «Пульс-НОРМА» дійсно дають медичному працівнику можливість жити життям великого медичного колективу області. Через те, всі рубрики потрібні і своєчасні. Мене особливо цікавить «Конспект практичного лікаря»,  там можна почерпнути  новітні знання  щодо  методів лікування. Є рубрики в газеті, які читають практично всі -  це вітання, матеріали про колег, які відомі в області, в країні  – їх життєвий шлях і те визначальне, що вони зробили. В першу чергу продивляюся  статті про лікарні,  новини міста.  Читаю навіть астропрогноз. Благо, що  він позитивний для всіх знаків зодіаку. Із задоволенням читаю вірші наших медичних працівників.  Хотілося б, щоб у газеті були матеріали для розумової гімнастики, якийсь кросворд чи шарада на медичну тему. Я хочу побажати,  щоб у «Пульсу» і «Пульс-НОРМИ» розширювалося коло своїх читачів і була перспектива вдосконалення. Хай буде цей перший ювілей тільки початком ювілеїв в майбутньому.    
***
    - Від усього нашого колективу хочемо подякувати всім тим, хто створює цю газету, – зазначив головний лікар Житомирської обласної дитячої лікарні Віктор Федорович Марченко. – Дуже добре, що таке  видання  існує, тому що в ньому втілюються наші фахові питання. Газета – це трибуна для медиків, де можна висловити свою думку. До того ж, до читача доводиться професійна інформація, яка допомагає зорієнтуватися у питаннях медицини, як  спеціалісту, так і людині без медичної освіти. Особливо значущою в газеті є рубрика «Конспект практичного лікаря» - це наші напрацювання,  досвід, яким можемо поділитися з колегами.  Щодо побажань, хотілося б, щоб увага журналістів більше зосереджувалася на звичайних лікарях, особливо з районів, які самовіддано, чесно і довго працюють у медицині. Всьому колективу газет «Пульс» і «Пульс-НОРМА» бажаю творчого зростання і нових прихильників видань.

„Пульс” та „Пульс-НОРМА” – видання професіоналів!
    Я вважаю, що це чудово – те, що галузь охорони здоров’я області має свої видання, - переконана головний лікар комунального підприємства „Обласний медичний консультативно-діагностичий центр” Житомирської обласної ради Валентина Федо-рівна Дімова. – Адже вони несуть інформацію про її роботу – про заходи  управління охорони здоров’я облдержадмі-ністрації, про всі події, які відбуваються в наших медичних закладах і, звісно, проводять велику наукову роботу. Адже кожен фахівець, котрий має певний досвід і чогось досягнув, може розповісти про це. Багато й наших лікарів писали статті про нові методики, які вони застосовують, про діяльність центру. Ділячись напрацьованим досвідом, через газети „Пульс” та „Пульс-НОРМА” надавали рекомендації спеціалістам інших лікувальних закладів області, аби ті могли запроваджувати щось нове в своїх медичних установах. Видання розповідають про кращих людей галузі – це надзвичайно багато значить, адже не такий уже в нас великий вибір інших газет, які  б це робили. Тож уся область має змогу довідатися, що є у нас достойні люди, котрі віддають себе своїй справі. Завдяки таким-от інтерв’ю – досить щирим, відвертим – ми дізнаємося більше один про одного. Я знаю, що наші газети читають багато людей, котрі працюють не в медицині – у місті я маю чимало таких знайомих. Пояснюють свої уподобання тим, що беруть із них чимало цікавих рекомендацій стосовно лікування, профілактики захворювань. Я Вам скажу, що люди високого рівня розвитку, інтелектуальні читають якраз „Пульс” та „Пульс-НОРМУ”. А все тому, що наші газети – професійні. Їх створюють професіонали.
    Тож дуже хотілося б, щоб наша співпраця була ще тіснішою. Адже колектив діагностичного центру завжди в пошуку нового й передового. Тому для того, аби працівники охорони здоров’я і мешканці всієї області знали про нові методики, які ми впроваджуємо, звісно, з задоволенням про них розповімо на сторінках газет! Отож – наголошую – ми надзвичайно зацікавлені в співпраці з  виданнями.
    Побажати ж чого до свята… От, знаєте, з колективом наших газет завжди приємно спілкуватися - мені надзвичайно імпонує ваша щирість і відкритість. Напевно, тому я й сама в розмові так відкриваюся. Тож я бажаю кожному з вас – оскільки, фактично, майже всі ви жінки – жіночого щастя. Хто б і що не говорив, але це багато значить. Я вже не раз говорила, що найкращі й найдієвіші маска й креми для обличчя – це любов. Тоді й очі горять, й усмішка на устах, і жити хочеться. Людина, котра світиться любов’ю, притягує оточуючих до себе. Тому я всім вам бажаю любові, щастя, щоб залишалися ви завжди такими ж відкритими, розумними, добрими. Й – звісно – кожному бути здоровим. Тоді життя ваше буде повним і гармонійним!

Достойне місце
- П’ятнадцятиріччя „Пульсу” та „Пульс-НОРМИ” - це, дійсно, дата приємна, - впевнений головний лікар Житомирського обласного центру охорони здоров’я матері і дитини Юрій Рувімович Вайсберг. – Адже наші видання - це той засіб медичного спрямування, який формує медичну думку та політику охорони здоров’я, доносить до громадськості ті досягнення та, можливо, трапляється, й невдачі, які зустрічаються у нашій галузі. Та найголовніше те, що цей процес ґгрунтується на відкритості, відвертості, демократії.
    Це, дійсно, ті газети, де медпрацівники відверто, чесно й професійно спілкуються як між собою, так і зі своїми пацієнтами, просто читачами, аби почути їх думку. Вони відіграють роль не опозиції – товариша, друга, порадника, а в багатьох моментах і захисника. І пропагують ті ідеї, якими живуть сьогодні медпрацівники області – від ФАПу до управління охорони здоров’я.  
    Ми, до речі, давно й тісно співпрацюємо з нашими виданнями. Віддаючи ж себе своїй справі й згораючи в ній, не завжди ми маємо гарну компенсацію від держави за те, що робимо – я маю на увазі фінансову компенсацію за свій труд. А її заслуговують сьогодні медпрацівники від нижчої ланки й до вищої. Та це наші газети якраз і компенсують подяками пацієнтів, зрештою - тим, що про добрі вчинки дізнається багато людей.
    Я завжди був таким щирим пропагандистом наших рідних газет – тому що вони нам дійсно рідні. Й наш центр обіцяє, що ми зробимо подарунок для них – думаю, що це буде приємно всьому їх колективу. Адже що найголовніше для кожного друкованого видання – мати якнай-більше читачів. Тож ми надамо фінансову підтримку за рахунок наших спонсорів, меценатів і придбаємо до завершення року додатково три тисячі екземплярів, аби газету змогла прочитати кожна наша пацієнтка.
    А такій прекрасній команді фахівців – всім, хто створює „Пульс” та „Пульс-НОРМУ” - на чолі з їх головним редактором я хотів би побажати від імені всього нашого колективу в першу чергу професійного довголіття. Щоб вони були здоровими, отримували достойну заро-бітну плату, щоб вистачало коштів, аби щомісячно їх преміювати. Це дуже важливо, я вважаю – стимулу до творчості додасть неабиякого! Кажете, це – з розділу фантастики? Нічого-нічого, треба думати всім нам – інтерв’юєрам, читачам, передплатникам - як це зробити. Адже ви заслуговуєте на це! Й надалі стояти на тих позиціях чесності й демократичності та бути надійним захисником, правдивим самостійним органом, який завжди прагнув – ми це відчували й бачили – бути на боці медичних працівників, галузі загалом.

П’ятнадцять років любові читачів
    - Перш за все хочу сказати, що мені, як людині, котра входить до складу редколегії наших „Пульсу” та „Пульс-НОРМИ”, надзвичайно приємна ця подія, - говорить голова обласної організації Товариства Червоного Хреста України Олександр Володимирович Богдан. – Адже ці п’ятнадцять років засвідчили, що їх, дійсно, любить читацька аудиторія - як медична, так і загалом населення області. Й це дуже відрадно! Знаєте, час минає й багато відбувається змін. Але незмінним залишається те, що наші видання з року в рік поширюють коло й читачів, і дописувачів. Свого часу вони засновувалися для медичних працівників. І в той же час хотілося  б, щоб люди почули й побачили, чим живе медична галузь. Відтак хочу наголосити, що „Пульс” та „Пульс-НОРМА” з успіхом виконують своє призначення. Тож наразі, зокрема, й ми – організація Товариства Червоного Хреста - завдячуємо їм, що маємо можливість надати інформацію про те, чим займаємося, які заходи проводимо, які проблемні питання постають перед нами та які завдання визначаємо перед суспільством. Так ми виходимо до людей із тими ініціативами, які висловлюємо. І я вдячний редакції на чолі з її головним редактором Володимиром Івановичем Хреновим за чудове висвітлення наших заходів на сторінках видань Наші газети стали рупором інформації організації Товариства Червоного Хреста України й галузі охорони здоров’я загалом. А це дуже важливо.  
    Тож я хотів би побажати колективу „Пульсу” і „Пульс-НОРМИ” нових творчих злетів та активних цікавих дописувачів. І я наголошую на тому, що всі ми, читачі, повинні попрацювати над тим, аби тираж їх значно збільшився – це таки в наших інтересах! А для цього має бути достатня кількість передплатників - саме так читацьке коло й ставатиме ще ширшим. Бо ж у яких іще виданнях ми маємо змогу прочитати про наші успіхи й проблеми, про колег і друзів, котрі працюють поруч із нами. Тому й хотілося б побачити на їх сторінках побільше отаких життєвих розповідей про тих, хто працює в медицині – матеріалів, які розкривають сутність людини, її душу.
    Відзначу, що співпрацею „Пульсу” та „Пульс-НОРМИ” з обласною організацією Товариства Червоного Хреста України я цілком задоволений.  
    Оскільки ж слово „газета” таки, дійсно, жіночого роду (до свого свята наші „Пульс” та „Пульс-НОРМА” – як і жінки - навіть дещо змінили свій імідж, ставши ще яскравішими) – побажаю їм щастя. Щоб отой дух такої наполегливості, який завжди є у жінок, відображався на шпальтах наших улюблених видань і був найголовнішим здобутком. Щоб їх любили, як жінок – віддано й вірно. Зичу вам любові шанувальників,  натхнення до праці, всіх земних благ, яких лише можна побажати в день народження! На вас чекає пора справжнього розквіту – переконаний, що кожен із вас готовий до цього. Працюйте, творіть і знайте, що ми вас щиро любимо!

Я вас усіх люблю й поважаю!
- Наші видання – „Пульс” та „Пульс-НОРМА” – мають, дійсно, дуже велику вагу не лише серед медичного загалу, але й усього населення області, - переконаний головний лікар Житомирського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Станіслав Олександрович Афонічкін. - Адже для пересічних, як мовиться, громадян у „Пульс-НОРМІ”, зокрема, публікується багато популярних матеріалів про здоров’я людини та на інші важливі теми, які імпонують читачам. Вони із задоволенням – наскільки я знаю за їх відгуками – читають газету. А для медпрацівників особливо цікавим виданням є „Пульс”, який висвітлює життя й проблеми галузі – саме тут вони черпають для себе необхідну для роботи інформацію.
    Мені ж, наприклад, подобаються інтерв’ю з конкретними людьми – лікарями, медсестрами. Я думаю, що ця рубрика – „Знайомство зблизька”, – цікава не лише мені. Бо ж ми от працюємо разом не один рік (а то й десятиліття!), а один про одного мало що кому й відомо. Як говорять, по роботі знаємося, а щось про особисте – яка сім’я, де вчився, чому, зрештою, подалася людина в медицину та які враження від цієї роботи – це цікаво почитати про кожного. Й про Віктора Федоровича Марченка, й про Юрія Яковича Галінського – про багатьох своїх колег, із котрими дуже давно знайомий, а от таких подробиць і не знав , тож чимало прочитав саме на сторінках наших газет.  
    Що ж до співпраці зі службою медицини катастроф – хотілося б, аби її діяльність, проблеми, стан надання екстреної медичної допомоги відображалися більш повною мірою. Нам, наприклад, украй необхідно відкривати відділення з навчання надання екстреної медичної допомоги– працівників МНС, УМВС, ДАІ. Особливо це необ-хідно до „Євро-2012”, а коштів для того, щоб закінчити ремонт та утримувати викладацький склад, на жаль, не вистачає. Про це варто було б розповісти на сторінках газети. Крім того, потребує широкого висвітлення стан готовності та надання екстреної медичної допомоги в кожному районі. Наші фахівці виїжджають та відслідковують це питання – ми відпрацьовуємо дії при певних ситуаціях із великою кількістю постраждалих. Надто важливо це в районах, через які проходить траса Київ-Чоп – Новоград-Волинський, Червоноармійський, Коростишівський, Житомирський, Брусилівський – в кожному з них має бути просто-таки бойова готовність до „Євро-2012”. От найближчий такий виїзд планується вже до завершення цього місяця. Крім того, ми вже зараз запрошуємо кореспондента газети „Пульс” взяти разом із нашою командою участь у ІІ-му Міжнародному медичному конкурсі швидкої допомоги та Всеукраїнській науково-практичній конференції „Актуальні питання екстреної медичної допомоги і медицини катастроф”, які відбудуться у червні в Тернополі. Дуже хотілося б побачити на сторінках нашого медичного видання репортаж, як мовиться, саме з місця події.
    А от побажати я дуже хотів би, щоб і „Пульс”, і „Пульс-НОРМА” – хоча вони й так гарні – стали ще кращими! Щоб їх ще більше любили й ними цікавилися й медпрацівники, й населення. Колективу ж на чолі з головним редактором щиро зичу міцного здоров’я, натхнення, подальших таких творчих злетів. Я вас усіх люблю й поважаю!
Записала
Вікторія Паламарчук