Міністерство охорони здоровʼя ініціює зміни у законодавстві, які регулюють сферу телемедицини. Зміни спрямовані на інтеграцію телемедицини в усі види медичної допомоги – екстрену, первинну, спеціалізовану, паліативну та реабілітаційну. У перспективі це покращить доступність та якість медичної допомоги в цілому та, зокрема, для хронічних хворих, людей, які внаслідок воєнних дій вимушено змінили місце свого проживання, мешканців прифронтових зон, сільської та віддаленої місцевості.

2023_02_09_01

У липні минулого року Кабінет Міністрів України схвалив Стратегію розбудови телемедицини в Україні. Одним із ключових завдань документа є проведення аналізу законодавства щодо надання медичної допомоги із застосуванням телемедицини та вдосконалення відповідної нормативно-правової бази.

На виконання цього завдання МОЗ спільно з проєктом USAID «Сталий розвиток національних систем охорони здоров’я» (LHSS) провели аналіз нормативно-правової бази, яка регламентує застосування телемедицини в Україні.

Результати аналізу були використані для підготовки Міністерством змін до нормативно-правових актів, які сприятимуть розвитку телемедицини в Україні та адаптують її до сучасних умов і викликів.

«Чинне законодавство, яке наразі регулює сферу надання телемедичних послуг, є застарілим, а в якихось аспектах навіть відстає та не відповідає запитам сьогодення, – коментує результати аналізу Марія Карчевич – заступниця міністра охорони здоровʼя з питань цифрового розвитку. – Ми прагнемо, щоб завдяки впровадженню телемедицини, медична допомога стала більш ефективною та доступною кожному українцю. Зокрема, пацієнти могли здійснювати діагностику, консультування, реабілітацію навіть поза межами закладу охорони здоров’я. Для цього важливо почати змінювати підходи в регулюванні».

Аналіз охопив, зокрема, термінологію телемедицини, її роль та застосування у різних видах медичної допомоги, права та обов’язки пацієнтів і медичних працівників, фінансування, технічне забезпечення, облік, організацію надання телемедичних послуг, різні аспекти обробки даних (включаючи питання згоди пацієнта, доступу до даних, реєстрації та ідентифікації пацієнта, зберігання, передачі та захисту даних), а також особливості застосування телемедицини в віддаленій місцевості, в умовах епідемій та у воєнний час.

Ознайомитися з результатами аналізу можна за посиланням: https://www.lhssproject.org/resource/analiz-normativno-pravovoi-bazi-schodo-telemedicini-v-ukraini.

Пресслужба МОЗ