Лютий – Міжнародний місяць профілактики внутрішньоутробних інфекцій. Більшості внутрішньоутробних інфекцій можна запобігти завдяки ранній діагностиці та лікуванню, проведенню щеплень тощо.

2024_02_01_01

 

 

4 лютого – Всесвітній день боротьби проти раку. Відзначається з 2000 року. З 2022 року триває трирічна кампанія «Усунення прогалин у догляді». Її мета – зменшення нерівності, яка існує в доступі до якісної онкологічної допомоги у всьому світі.

9 лютого – Міжнародний день стоматолога. Дата святкування пов’язана з вшануванням Святої Аполлонії, яка вважається покровителькою стоматологів та тих, хто потерпає від зубного болю. Регулярний огляд у стоматолога є запорукою збереження здоров’я зубів.

12 лютого – Міжнародний день боротьби з епілепсією. Відзначається у другий понеділок лютого з ініціативи Міжнародного бюро з епілепсії (IBE) та Міжнародної ліги проти епілепсії (ILAE). Тема 2024 року «Віхи мого шляху боротьби з епілепсією» підкреслює важливість відзначення індивідуального досвіду людей, які живуть з епілепсією, їхніх досягнень та подолання викликів, демонструє стійкість, силу та рішучість людей з епілепсією.

15 лютого – Європейський день операційної (періопераційної) медсестри. Заснований Європейською асоціацією операційних медсестер (EORNA). Тема 2024 року «Пишаємось або Медсестри – наше майбутнє» підкреслює внесок операційних медсестер у високий рівень догляду за пацієнтами.

15 лютого – Міжнародний день дітей, хворих на рак. Відзначається з 2002 року для підвищення обізнаності про дитячий рак та висловлення підтримки онкохворим дітям і підліткам та їхнім родинам. У 2024 році розпочинається трирічна кампанія, зосереджена на розумінні та вирішенні проблем, з якими стикаються хворі на рак діти, особи, які доглядають за ними, медичні працівники та дослідники в усьому світі. Тема 2024 року «Розкриття викликів» присвячена виявленню проблем, пов’язаних з дитячим раком.

27 лютого – Міжнародний день поширення інформації про аносмію. Відзначається з 2012 року за ініціативою американця Даніеля Шайна, який хворіє на аносмію. Аносмія – це патологічний стан, при якому людина абсолютно не відчуває запахів. Патологія може бути вродженою і набутою.

29 лютого – Міжнародний день рідкісних захворювань. Відзначається з 2008 року за ініціативою Європейської організації з вивчення рідкісних хвороб EURORDIS. Його мета – підвищення обізнаності та створення змін для 300 мільйонів людей у всьому світі, які живуть з рідкісною хворобою, їхніх сімей та осіб, які здійснюють догляд.

КНП «Обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики» Житомирської обласної ради