Тривають роботи з відновлення комунального підприємства «Лікарня №1» Житомирської міської ради, яке було пошкоджено внаслідок авіаударів по місту.

2024_01_10_001

Зокрема, ще у березні 2022 року та у травні 2023 року вибуховою хвилею від авіаудару були пошкоджені вікна та приміщення лікувальних корпусів стаціонару й поліклініки, покрівлю та зовнішні стіни пологового, офтальмологічного та травмо-урологічного корпусів.

Зазначимо, що вже майже два роки повномасштабної війни росія прицільно б’є по цивільних об’єктах України, в тому числі й медичних, щоб створити додаткове навантаження на нашу медичну систему. Попри це МОЗ разом із партнерами працюють, аби медична допомога була доступною кожному.

Так, завдяки спільним зусиллям партнерів та місцевої влади у лікарні вдалося повністю замінити пошкоджені вікна та двері, а також здійснити поточний ремонт стелі і стін у відділеннях.

Крім того, у медзакладі для розміщення амбулаторного реабілітаційного відділення державним коштом планують провести й капітальний ремонт пологового, травмо-урологічного корпусів стаціонару та приміщень поліклініки №2. Йдеться про ремонт покрівлі, зовнішніх та внутрішніх опорних стін тощо. Також протягом 2024 року у лікарні заплановані роботи з підвищення рівня енергетичної ефективності будівлі та енергозбереження.

Зазначимо, що медзаклад працює цілодобово та розрахований на обслуговування близько 100 тис. населення міста й області. У лікарні надають вторинну медичну допомогу, зокрема хірургічну, терапевтичну, неврологічну, кардіологічну, реабілітаційну тощо. В середньому за рік лікарями стаціонару надається медична допомога близько 20 тис. пацієнтам.

МОЗ висловлює вдячність всім партнерам за активну допомогу та підтримку України у відновленні української медичної інфраструктури.

Пресслужба МОЗ