Додаток «Stroke Riskometer» допомагає людям безоплатно зробити персональний розрахунок ризику інсульту та отримати рекомендації, як його зменшити. Застосунок розроблено на чолі з лікарями й професорами з Нової Зеландії, він заснований на авторитетних наукових публікаціях та визнаний Всесвітньою організацією інсульту.

 

2023_10_05_001

 

Додаток безоплатний і доступний багатьма мовами. Проте українськомовної версії донедавна не було. У серпні громадська організація «Just Save Life», яка має за мету запобігати серцево-судинним нападам в українців та навчити швидко й правильно реагувати у разі їх виникнення, офіційно переклала додаток українською мовою.

Riskometer розраховує ризик інсульту шляхом оцінки ряду факторів ризику, таких як вік, стать, етнічна належність, спосіб життя та інші фактори здоров’я, які безпосередньо впливають на ймовірність інсульту протягом наступних 5 і 10 років. Він надає важливу інформацію про те, як можна зменшити ймовірність інсульту, і контролює ризик, коли змінюються особисті фактори ризику. Додаток підходить для людей віком від 20 років.

У проєкті додатка вже беруть участь понад 300 відомих експертів з інсульту зі 102 країн, що робить його найбільшим міжнародним спільним мобільним проєктом охорони здоров’я у світі. Stroke Riskometer можна завантажити в AppStore або Google Play.

Робота над перекладом додатка проводилась у межах ініціативи «Гарантовано!», мета якої інформувати пацієнтів про медичні послуги, що гарантовані пацієнтам безоплатно.

Пресслужба МОЗ