Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко наголосив на цьому під час чергового засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що 4 жовтня 2023 року відбувся в Житомирі.

 

2023_10_05_01

 

«Налагодження тісної взаємодії центральних органів державної влади з органами місцевого самоврядування – заради цього ми регулярно зустрічаємось на засіданнях Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України. Мета одна і вона спільна для всіх: підвищення якості життя людей в усіх регіонах держави. Що стосується сфери охорони здоров’я, то на порядку денному – створення сучасної системи реабілітації, що ґрунтується на найкращих світових практиках і доказових підходах, мультидисциплінарності та, головне, – пацієнтоцентричності. Важливо, щоб якомога скоріше сучасні безбарʼєрні реабілітаційні відділення запрацювали у всіх надкластерних та кластерних медичних закладах спроможної мережі по всій країні. Доступ до реабілітаційної допомоги має бути повсюдним», – сказав міністр Віктор Ляшко.

2023_10_05_02

У липні завершився процес формування спроможної мережі медичних закладів. Сучасне безбар’єрне відділення реабілітації на 30-60 ліжок має бути в кожній кластерній та надкластерній лікарні, яка включена до госпітального округу. Загалом це дозволить забезпечити близько 5000 ліжок з необхідних 7800. Завдяки цьому щорічно отримуватимуть якісні та безоплатні послуги з доказової реабілітації щонайменше 126 тисяч пацієнтів. Також буде створено 6 спеціалізованих реабілітаційних медзакладів національного рівня. Ще 5 реабілітаційних центрів, розрахованих на 200 ліжок кожен, пообіцяло запустити Міністерство оборони.

2023_10_05_03

На Житомирщині від початку року реабілітаційну допомогу отримали понад 5000 пацієнтів. Всього такі послуги надають 20 медичних закладів області. Станом на кінець вересня вони вже отримали від Національної служби здоров’я України понад 82 млн грн.

2023_10_05_04

Під час засідання міністр акцентував увагу присутніх на тому, що психологічне відновлення є не менш важливим за фізичне. Міністерство теж активно працює в цьому напрямку. Психологічну та психіатричну допомогу на Житомирщині пацієнти можуть безоплатно отримати у 44 медичних закладах. Фінансування відбувається в межах програми медичних гарантій. Медзаклади законтрактовані з НСЗУ на суму понад 230 млн грн. Наразі вони надали відповідні послуги близько 10 тисячам пацієнтів, за що отримали майже 170 млн грн.

2023_10_05_05

Ще одним важливим питанням є відбудова та відновлення зруйнованих чи пошкоджених медзакладів. Загалом у Житомирській області було відібрано 11 медичних закладів, робота над відновленням яких почнеться першочергово. Орієнтовна вартість робіт становить близько 2,2 млрд грн. На сьогодні з державного бюджету вже виділено майже 1 млрд грн та понад 27 млн грн з місцевого бюджету.

2023_10_05_06

Пресслужба МОЗ