Новини
На Житомирщині оновлено склад обласної ради з координації дій проти поширення туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу15 березня 2023 року згідно з розпорядженням начальника Житомирської обласної військової адміністрації №96 оновлено склад обласної ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.
Сучасне обладнання отримали травматологічні відділення лікарень ЖитомирщиниСучасне устаткування для травматології й ортопедії отримала як гуманітарну допомогу КНП «Олевська центральна лікарня» Олевської міської ради на Житомирщині.
Слушна нагода перевірити слух3 березня відзначається Всесвітній день слуху. Цей день на початку весни обраний Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), щоб нагадувати про важливість дбайливого ставлення до здоровʼя вух. І так, це слушна нагода перевірити свій слух і дізнатися, чи маєте ви ризик його погіршення або втрати. За даними ВООЗ, до 2050 року майже 2,5 млрд людей матимуть певний ступінь втрати слуху, і щонайменше 700 млн людей — або ж кожний 10-й мешканець Землі — потребуватимуть реабілітації слуху. Вже зараз 5 % населення світу (432 млн дорослих і 34 млн дітей) потребують реабілітації, щоб усунути втрату слуху.
В Україні будуватимуть лікарні за новими державно-будівельними нормами. Що зміниться?Нові державно-будівельні норми (ДБН) передбачають, що пацієнти в лікарнях розміщуватимуться в просторих одно- або двомісних палатах, які будуть обладнані душем та вбиральнею. Окремо будуть облаштовані приміщення для відпочинку членів родин, які перебувають із пацієнтом.
Медичний календар на березень 2023 рокуМедичний календар на березень 2023 року
28 лютого – Міжнародний день рідкісних захворюваньЗа ініціативою Європейської організації з вивчення рідкісних хвороб EURORDIS найрідкісніша дата – 29 лютого – офіційно з 2008 року отримала статус Міжнародного дня рідкісних захворювань. У невисокосні роки цей день відзначається 28 лютого. Гасло Дня рідкісних захворювань у 2023 році — «Поділіться своїми кольорами!» (у продовження минулорічної теми). Це заклик стимулювати зміни для людей, які живуть з орфанними захворюваннями, усунути стигматизацію навколо цих пацієнтів і підвищити обізнаність про проблеми, з якими стикаються вони та їхні родини.
Імуносупресанти додано до переліку лікарських засобів, які підлягають реімбурсації27 лютого 2023 року набув чинності новий Реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за Програмою державних гарантій медичного обслуговування населення (відповідний наказ МОЗ № 35 – за посиланням https://cutt.ly/j35Q8ay).
Найпопулярніші питання щодо БПР від медичної спільноти та відповіді на них від МОЗ УкраїниДе лікарям шукати якісні освітні заходи БПР, що гарантують отримання балів БПР у випадку проходження навчання?
106 медичних працівників вбили росіяни за рік повномасштабної війниСьогодні, 24 лютого, ми відзначаємо рік Незламності. Рік від того дня, коли вся країна прокинулася від вибухів ракет, проте переборола страх, згуртувалася, дала відсіч ворогу і продовжує боронитися безстрашно й завзято.
Що потрібно знати про е-рецепт – МОЗ відповідає на найбільш поширені питання українцівЗі впровадженням електронного рецепта на всі рецептурні препарати питань виникає все більше. Це цілком природно, адже тепер ця норма пошириться на велику групу ліків, які вживають українці.
Як вберегти дитину від епідемічного паротиту (свинки)У Волинській області зафіксовано спалах епідемічного паротиту. По медичну допомогу звернулось 6 людей, з них 5 дітей.
До 31 березня всі аптеки та медзаклади мають підготуватися до відпуску рецептурних ліків за е-рецептомУже цієї весни відпуск всіх рецептурних засобів в Україні почне здійснюватися за електронним рецептом. У такий спосіб МОЗ не лише посилює контроль за відпуском рецептурних ліків в аптеках, але й оптимізує процес призначення ліків, робить його більш прозорим та ефективним.
Віталій Бунечко: Продовжуємо посилювати екстрену медичну допомогу Житомирщини новими сучасними автомобілями15 лютого 2023 року на базі КНП «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Житомирської обласної ради відбулося вручення спеціалізованих автомобілів екстреної (швидкої) медичної допомоги підрозділам підприємства.
На допомогу медикам. Важливе про вакцинаціюВ рамках міжнародного проєкту технічної допомоги «Розбудова стійкої системи громадського здоров`я», який реалізується в низці областей України, розроблено макети поліграфічних матеріалів з промоції вакцинації.
Уже 300 українських медиків пройшли тренінги «Хірургія в умовах надзвичайних ситуацій та катастроф»В Україні триває і триватиме надалі впровадження найкращих світових практик із лікування людей, які отримали травми внаслідок війни. Про це йшлося на зустрічі, що відбулася нещодавно між заступником міністра охорони здоров’я – головним державним санітарним лікарем Ігорем Кузіним та Девідом Ноттом, одним із провідних хірургів світу в напрямі бойової травми, співзасновником благодійної організації «Фонд Девіда Нотта» (David Nott Foundation).
На Житомирщині проведено понад 1 мільйон щеплень від COVID-19У Житомирській області працює 52 мобільні бригади та 94 стаціонарні пункти щеплення, з них 46 пунктів щеплення забезпечено генераторами.
На Житомирщині функціонують понад 500 пунктів незламності, які приймають українцівЗа інформацією Департаменту соціального захисту населення Житомирської ОВА, на території Житомирщини загалом діє 576 “Пунктів Незламності”, з них 166 пунктів відповідального бізнесу.
Ліки – за призначенням лікаря. МОЗ розширює електронний рецепт на всі рецептурні препаратиРецептурні препарати щороку рятують мільйони життів. Ці ліки є дієвими у лікуванні багатьох захворювань, допомагають запобігати їхньому розвитку чи полегшувати симптоми хвороби. Водночас неправильне приймання цих ліків може загрожувати здоров’ю пацієнта.
Керівництво Житомирської ОВА взяло участь у засіданні Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я08 лютого 2023 року у межах розробки Всеукраїнської програми ментального здоров’я, що створюється за ініціативою першої леді України Олени Зеленської, відбулося засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок агресії РФ проти України.
Які лабораторні дослідження проводять донорам кровіДонація крові та її компонентів в умовах повномасштабної війни є тим внеском, який майже кожен українець може зробити у спільну справу Перемоги та порятунку життя як військових, так і цивільних.
|