Новини

Інформаційний бюлетень з актуальних питань громадського здоров’я за I квартал 2025 року

КНП «Обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики» Житомирської обласної ради підготував  щоквартальний бюлетень за I квартал 2025 року, який традиційно містить наступні розділи:

Детальніше...

 

До програми «Доступні ліки» додають нові препарати – рішення Уряду

Уряд ухвалив рішення про розширення програми державної реімбурсації «Доступні ліки». Відповідні зміни до Порядку реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2025 році прийняті на виконання рішення РНБО про додаткові заходи щодо забезпечення доступності лікарських засобів для українців.

2025_04_14_01
Вже з серпня 2025 року до програми приєднаються нові препарати для лікування серцево-судинних та цереброваскулярних захворювань. Йдеться про лікарські засоби на основі таких діючих речовин, як індапамід та торасемід (використовуються для контролю артеріального тиску та зменшення набряків, пов’язаних із серцевою недостатністю), а також метилдопа, що застосовується при гіпертензії, зокрема у вагітних. Додатково будуть реімбурсовуватись препарати з двовалентним залізом і фолієвою кислотою, необхідні для профілактики та лікування анемії під час вагітності та після пологів.
Із жовтня 2025 року до програми також буде включено ліки для лікування онкологічних захворювань, зокрема екземестан, летрозол і тамоксифен, які застосовуються для гормональної терапії у пацієнтів з раком молочної залози.
«Доступні ліки» — це державна програма, яка забезпечує громадян препаратами для лікування найпоширеніших хронічних захворювань безоплатно або з частковою доплатою. Ліки відпускаються за електронним рецептом у понад 16 тисячах аптек, які беруть участь у програмі. Вартість препаратів компенсується Національною службою здоров’я України.
На сьогодні програмою скористалися вже понад 5 мільйонів українців, які отримали понад 76 мільйонів рецептів. До переліку «Доступних ліків» входить понад 600 лікарських засобів та медичних виробів.
2025 рік стане рекордним за обсягами розширення програми. У держбюджеті на це передбачено понад 6 мільярдів гривень. До переліку буде додано понад 30 нових діючих речовин, зокрема комбіновані препарати для лікування серцево-судинних хвороб, препарати від ревматологічних, неврологічних, ендокринних (наприклад, гіпотиреоз) та офтальмологічних захворювань, а також ліки для лікування інфекційних і паразитарних хвороб у дітей. Завдяки цьому ще понад 500 тисяч українців зможуть отримати якісне лікування без фінансових бар’єрів.
З липня 2025 року всі аптеки в Україні будуть зобов’язані приєднатися до програми «Доступні ліки». Це дозволить пацієнтам отримувати препарати безоплатно або з доплатою в будь-якій аптеці. Раніше в обов’язковому порядку до програми були приєднані лише аптеки, розміщені в лікарнях.
Щоб скористатися програмою, необхідно звернутись до свого сімейного лікаря або іншого спеціаліста й отримати електронний рецепт.
Перевірити, чи включений препарат у програму «Доступні ліки» можна через чатбот «Спитай Гриця», створений ГО «Ліки контроль» на основі вищенаведених Переліків та відкритих даних НСЗУ щодо укладених договорів з аптечними закладами.
Чатбот доступний у:
МОЗ України

 

 

Охорона здоров’я дітей і матерів – це питання національної безпеки

7 квітня – Всесвітній день здоров’я. Цьогорічне гасло – «Здоровий початок — надійне майбутнє». Кампанія зосереджена на збереженні здоров’я матерів та новонароджених і закликає активізувати спільні зусилля для цього, а також приділити увагу довгостроковому добробуту жінок.

Детальніше...

 

Засідання колегії МОЗ: заробітні плати медиків, євроінтеграція та пріоритети на 2025 рік

Відбулося чергове засідання колегії Міністерства охорони здоров’я України під головуванням міністра охорони здоровʼя України Віктора Ляшка за участі голови комітету ВРУ з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайла Радуцького та міністра Кабінету Міністрів Олега Немчінова. Під засідання учасники розглянули низку ключових для медичної галузі питань, зокрема, йшлося про євроінтеграційні успіхи України у сфері охорони здоровʼя, рівень заробітних плат медиків в регіонах, молодіжну політику та досягнутий прогрес у виконанні попередніх рішень Колегії.

Детальніше...

 

Як підтвердити автоматичне продовження строку інвалідності?

З 1 січня 2025 року в Україні запроваджено нову систему оцінювання повсякденного функціонування людини. У зв’язку з цим усім людям з інвалідністю, які мали проходити повторний огляд після 1 січня, але не змогли зробити цього вчасно, строк інвалідності автоматично продовжено до моменту прийняття рішення за результатами оцінювання, але не довше ніж до 1 липня 2025 року.

Детальніше...

 

Навчання мультидисциплінарних команд: стартував набір для фахівців з реабілітації

Українські мультидисциплінарні реабілітаційні команди у травні пройдуть спеціальні тренінги, які насамперед концентруватимуться на принципах надання доказової допомоги та впровадження сучасних підходів в реабілітації.

Детальніше...

 

В Україні продовжують облаштовувати модульні клініки, встановлені у межах співпраці МОЗ, Євросоюзу та ВООЗ

З 2023 року в Україні триває реалізація проєкту встановлення модульних медичних закладів у прифронтових районах, де стаціонарні заклади були пошкоджені або зруйновані внаслідок атак. Проєкт, що фінансується Європейським Союзом та іншими партнерами, реалізовано у рамках партнерства Міністерства охорони здоров’я України та Всесвітньої організації охорони здоров’я, щоби забезпечити пацієнтів доступом до найнеобхідніших медичних послуг.

Детальніше...

 

Виклик екстреної медичної допомоги для осіб із порушенням слуху та мови в Житомирській області

Особи з порушенням слуху або мови можуть викликати бригаду екстреної медичної допомоги у КНП «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Житомирської обласної ради за допомогою:
- SMS-повідомлення на номери:

Детальніше...

 

Державна програма протезування

Протезування в Україні — безоплатне. Держава гарантує отримання якісних протезів та інших засобів реабілітації, покриває їх ремонт, заміну та обслуговування.

Детальніше...

 

Які безоплатні обстеження можна пройти у сімейного лікаря?

Сімейний лікар — це ваш головний медичний помічник. Він допоможе контролювати здоров’я, вчасно виявити захворювання та запобігти серйозним проблемам.

Детальніше...

 

Медзаклади в областях отримали 100 тисяч доз комбінованої вакцини, що захищає дітей одразу від п’яти захворювань, для безоплатних щеплень

Йдеться про ПЕНТА-Hib — комбіновану вакцину для профілактики дифтерії, правця, кашлюка, гепатиту В та гемофільної інфекції у дітей першого року життя. У рамках співпраці з Міністерством охорони здоров’я до України її закупив і доставив ЮНІСЕФ. Вакцина вже розподілена між регіонами з огляду на заявлені потреби для проведення безоплатних щеплень, передбачених Календарем профілактичних щеплень.

Детальніше...

 

Чи потрібна нотаріальна копія витягу з рішення експертної команди з оцінювання функціонування для отримання пільг і виплат?

У рамках оцінювання повсякденного функціонування особи експертні команди визначають обмеження життєдіяльності та допомагають людині отримати необхідну підтримку. Одне з питань, яке виникає у громадян, – чи можна нотаріально засвідчити витяг з рішення експертної команди. Роз’яснюємо, як це працює.

Детальніше...

 

Березень — місяць подолання туберкульозу

Березень — місяць подолання туберкульозу (ТБ) і нагода розповісти про актуальність та важливість боротьби з цією хворобою. Цьогоріч він проходить під лозунгом: «Так! Ми можемо подолати туберкульоз: брати відповідальність, інвестувати, реалізувати». Це гасло — заклик до дій, який наголошує на трьох ключових принципах:

Детальніше...

 

Безоплатні слухові апарати та кохлеарна імплантація: які послуги доступні для людей із порушеннями слуху

3 березня відзначається Всесвітній день слуху. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, до 2050 року майже 2,5 млрд людей матимуть певний ступінь втрати слуху, і щонайменше 700 млн людей — або ж кожний 10-й мешканець Землі — потребуватимуть реабілітації слуху.

Детальніше...

 

Медичний календар на березень 2025 року

Березень – місяць поширення інформації про ендометріоз. Заснований Асоціацією ендометріозу 1993 року. Ендометріоз – це захворювання, при якому клітини слизової оболонки матки (ендометрія) розростаються за її межами, в інших органах та тканинах. Хвороба зустрічається у 10-15% жінок віком 18-45 років і в структурі гінекологічної патології займає третє місце серед захворювань жіночих статевих органів.

Детальніше...

 

28 лютого – День рідкісних захворювань

День рідкісних захворювань (Rare Disease Day) – це міжнародна ініціатива, започаткована у 2008 році, що відзначається щороку в останній день лютого. Його головна мета – підвищення обізнаності суспільства, медичної спільноти та державних інституцій про проблеми людей, які живуть із рідкісними (орфанними) захворюваннями, та сприяння розвитку системи їхньої підтримки й лікування.

Детальніше...

 

Комплексний підхід до психічного та фізичного відновлення людини – це наш внесок у майбутнє України – Віктор Ляшко

Україна продовжує реформувати систему охорони здоров’я, щоб забезпечити якісну, доступну та безоплатну медичну допомогу для українців. У Львові міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко провів робочу нараду із керівниками департаментів охорони здоров’я обласних адміністрацій, аби обговорити ключові зміни у сфері комплексної реабілітації, зокрема фізичної реабілітації та психосоціальної допомоги, відповідно до стандартів Євросоюзу.

 

Детальніше...

 

З 20 лютого 2025 року пацієнти почнуть отримувати повідомлення з ЕСОЗ через Viber

Повідомлення з Електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) з кодом підтвердження, номером е-рецепта або е-направлення з 20 лютого 2025 року надходитимуть в Viber. СМС при цьому залишаться як гарантований канал доставки таких повідомлень.

Детальніше...

 

«Безбар′єрна громада»

У межах проєкту «Центр експертизи у сфері прав людей з інвалідністю», експертами ГС «Ліга Сильних» у співпраці з пілотними громадами України – Звягельською міською територіальною громадою та Пустомитівською міською територіальною громадою – було розроблено чеклист для посадовців органів місцевого самоврядування (ОМС) з впровадження доступності «Безбар′єрна громада».

Детальніше...

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Терміново
Шановні колеги!!!
Як ви оцінюєте медичне обслуговування в області?
Дайджест

daidzhest

Урядова гаряча лінія

p3_27042018baner

Статистика сайту