Новини
У Києві стартувала конференція з модернізації госпітальної мережі: МОЗ презентувало досягнення та планиУ Києві стартувала конференція «Модернізація госпітальної мережі в Україні», яка зібрала представників центральних і регіональних органів влади, міжнародних партнерів, медичної спільноти. Впродовж двох днів учасники будуть обговорювати результати трансформації системи охорони здоров’я, яка триває в Україні. Маршрут пацієнта в системі оцінювання повсякденного функціонуванняЗ 1 січня 2025 року в Україні діє система оцінювання повсякденного функціонування, яка замінила медико-соціальні експертні комісії. Вона уніфікувала процес, зробила його швидшим, прозорішим та доступнішим для всіх, хто потребує підтримки. Додаткові обстеження під час оцінювання функціонування: що варто знатиНова система оцінювання повсякденного функціонування людини (ЕКОПФО) створена для того, щоб краще розуміти, як стан здоров’я впливає на життя людини. Це не просто формальність — це шлях до отримання підтримки, адаптації до нових умов, а за потреби — й статусу інвалідності. У новій системі оцінювання повсякденного функціонування розглянуто вже понад 220 тисяч справУ 2025 році в Україні запрацювала нова система оцінювання повсякденного функціонування особи. Замість паперових справ і неоднозначних процедур – прозорий підхід. Це сучасна модель, що дозволяє визначати потребу у статусі інвалідності на основі реального впливу хвороби або травми на повсякденне життя людини. Медичний календар на червень 2025 рокуЧервень – місяць обізнаності про посттравматичний стресовий розлад (ПТСР). ПТСР – це розлад психічного здоров’я, що виникає як реакція психіки на пережитий травматичний досвід. За різними оцінками, ПТСР може розвиватися в 12–20% людей, які пережили травматичну подію або були свідками такої. Це стосується як військових, так і цивільних. Цей стан зазвичай є виліковним і успішно минає у більшості пацієнтів/ок.
Світлій пам’яті Олександра Михайловича Торбаса30 травня минає рік, як відійшов у вічність директор Департаменту охорони здоров’я Житомирської обласної військової адміністрації Олександр Михайлович Торбас.
Набув чинності новий Порядок проведення атестації працівників сфери охорони здоров’яМіністерство юстиції України зареєструвало новий Порядок проведення атестації працівників сфери охорони здоров’я (далі – Порядок) – наказ МОЗ, що його затверджує, розміщений на сайті міністерства. Ухваленню документа передували розгляд на Колегії МОЗ та громадське обговорення.
Герої у червоних жилетах: від початку повномасштабної війни українська «екстренка» прийняла майже 20 млн викликів27 травня в Україні відзначають День працівників екстреної медичної допомоги — професійне свято десятків тисяч людей у червоних жилетах, які щодня борються за життя інших. Наразі в Україні працює 2 385 бригад, а це – 32 981 людина.
Держава посилює контроль за ендопротезуванням: пацієнти мають право на безоплатну допомогу без неформальних платежівУ рамках Національного тижня безбарʼєрності відбулася координаційна зустріч під головуванням міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка щодо надання медичних послуг з ендопротезування суглобів. У зустрічі взяли участь керівники структурних підрозділів охорони здоров’я з усіх регіонів, головні позаштатні ортопеди-травматологи, керівники медичних закладів, які входять до затвердженого МОЗ переліку лікарень, де надається безоплатне ендопротезування.
Крок до безбар’єрності: у КП «Лікарня №2 ім. В.П. Павлусенка» ЖМР створюють доступне медичне середовищеДоступність медичної допомоги — один із ключових принципів формування безбар’єрного суспільства. У комунальному підприємстві «Лікарня №2 ім. В.П. Павлусенка» Житомирської міської ради вже кілька років активно працюють над тим, аби медичні послуги стали справді доступними для всіх, зокрема для людей з інвалідністю.
#тиждень_безбар′єрності: Житомирський обласний перинатальний центр як простір турботи, доступності та професіоналізмуУ межах формування безбар’єрного простору особливе значення має доступність медичних закладів для всіх категорій населення — від майбутніх батьків до людей з дитячими візочками чи тимчасовими обмеженнями мобільності. На Житомирщині прикладом комплексного підходу до створення комфортних і доступних умов для пацієнтів є КНП «Обласний перинатальний центр» Житомирської обласної ради.
Національний тиждень безбар’єрностіЗ 19 до 25 травня 2025 року в Україні проводиться перший Національний тиждень безбар’єрності в рамках реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, ініційованої Першою леді України Оленою Зеленською.
Розширення мережі центрів ментального здоров’я: доступна допомога для кожногоПовномасштабна війна суттєво посилила потребу українців у психологічній підтримці. У відповідь на цей виклик держава формує мережу центрів ментального здоров’я. Вона доповнює уже створену упродовж останніх років і працюючу систему психосоціальної підтримки на первинному рівні.
На Портал вакансій уже внесено дані про понад 5,3 тисячі вакантних посад для інтернівНа Єдиному вебпорталі вакансій у сфері охорони здоров’я medvacancy.moz.gov.ua уже внесено дані про понад 5 300 посад для інтернів по всій Україні. Водночас державні та комунальні медзаклади продовжують публікувати нові пропозиції. Щоб знайти пропозиції саме для інтернів, достатньо в пошуку обрати опцію «Готові взяти інтерна». Варто зауважити, що на порталі відображаються лише вакансії за певною спеціальністю, але не їхня кількість – повний перелік можна буде переглянути уже в електронній системі розподілу в інтернатуру після 12 червня.
Понад 20 тисяч лікарів первинної ланки надають в України послуги з охорони психічного здоров′яКожен українець може отримати безоплатні послуги з охорони психічного здоров’я у закладах первинної медичної допомоги. Від початку 2025 року такі послуги внесено до базового пакета «Первинна медична допомога», отже їх мають надавати медзаклади усіх форм власності, що законтрактовані Національною службою здоров'я України (НСЗУ) на надання первинної медичної допомоги. Контрактуватися за окремим пакетом, щоб надавати послуги з охорони психічного здоров′я, медзакладам «первинки» не потрібно.
Як Україна інтегрується в простір охорони здоров’я ЄСМіністерство охорони здоров’я України системно впроваджує Угоду про асоціацію між Україною та ЄС у сфері охорони здоров’я. Станом на 2025 рік виконано 88% зобов’язань. Трансформація охоплює регуляторну політику, медичну безпеку, доступність лікарських засобів і прозорість системи.
12 травня – Міжнародний день медичних сестерОфіційно відзначається з 1971 року у день народження засновниці сестринської справи Флоренс Найнтінгейл. Тема 2025 року «Наші медсестри. Наше майбутнє. Турбота про медсестер зміцнює економіку» підкреслює вирішальну роль медичних сестер у зміцненні економіки, покращенні системи охорони здоров’я та забезпеченні кращих результатів для громад у всьому світі.
Ментальне здоров’я— це ресурс, який допомагає людині жити, адаптуватися та відновлюватисяВ умовах війни турбота про нього стала такою ж важливою, як і фізична безпека. Сьогодні Україна крок за кроком будує систему підтримки ментального здоров’я, інтегруючи її в усі сфери життя. Крім того, надважливою складовою цього процесу є формування та поширення нової культури, у якій піклування про власний стан стає щоденною звичкою. Зважаючи на соціальну актуальність, на нашому офіційному сайті розміщено відповідний банер «Ти як?», що містить посилання на діджитал-платформу. Тут зібрана вся необхідна інформація:
Пам’ятаймо: піклуватися про ментальне здоров’я — важливо! Не відкладайте турботу про себе на потім. UNITED24: понад 3 мільярди гривень — на підтримку української медицини за 3 роки5 травня 2025 року фандрейзингова платформа UNITED24, створення якої ініціював Президент України Володимир Зеленський, відзначає три роки діяльності. За ці роки платформа стала надійним мостом між мільйонами людей у світі та Україною, об’єднуючи зусилля для допомоги 5 напрямів: «Оборона», «Медична допомога», «Гуманітарне розмінування», «Відбудова України», «Освіта і наука».
Від початку року 2 091 українка звернулася по безкоштовні послуги лікування безпліддя за програмою медгарантій, завагітніли 426 жінокУ Миколаєві народилася перша дитина, батьки якої скористалися послугами з лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ) у межах програми медичних гарантій. Дівчинка вагою 3 кг з’явилася на світ у лютому. Її батьки протягом 12 років проходили обстеження та лікування безпліддя, однак спроби завагітніти залишалися безуспішними.
|