Новини

Як внутрішньо переміщеним особам отримати реабілітаційну допомогу в стаціонарних умовах

Через повномасштабну війну реабілітація стала однією з найзатребуваніших медичних послуг. Фахова реабілітаційна допомога із відновлення навичок, необхідних для повсякденного функціонування та активного життя, може знадобитися внаслідок перенесення операцій, травмувань, тривалого лікування або хвороб. Залежно від діагнозу, пацієнти можуть потребувати ортопедичної, кардіо-респіраторної, психологічної, нейро- чи інших видів реабілітації. Отримати безоплатну реабілітаційну допомогу в стаціонарних умовах може кожен, незалежно від місця проживання та реєстрації.

Детальніше...

 

Бути другом і собі теж: про ментальне здоров’я чоловіків

Чоловіки зазвичай без жодних вагань приходять на допомогу іншим. Але часто нехтують допомогою собі, зокрема в питаннях власного ментального здоров’я. Все тому, що світ, у якому їх виховували, практично забороняв будь-які прояви вразливості. Хлопчикам із дитинства нав’язували шкідливі стереотипи про те, що справжні чоловіки не плачуть і мають стримувати емоції.

Детальніше...

 

Уряд схвалив законопроєкт, який з 1 січня замінить МСЕКи командами лікарів-практиків

Кабінет Міністрів пропонує Верховній Раді ухвалити закон, який ліквідує застарілу та скомпрометовану систему медико-соціальної експертизи та створить цифровізовану систему оцінювання повсякденного функціонування людини на базі найпотужніших лікарень спроможної мережі медзакладів.

Детальніше...

 

Медичний календар на листопад 2024

Листопад – місяць обізнаності про рак легень. Впроваджений 2000 року з метою підвищення рівня поінформованості про цю хворобу та підтримки хворих. Для запобігання захворюванню на рак легень слід дотримуватись здорового способу життя, відмовитись від куріння і регулярно проходити профілактичні огляди.

Детальніше...

 

Як внутрішньо переміщеним особам отримати реабілітаційну допомогу в амбулаторних умовах

Реабілітація може знадобитися після перенесення операцій, внаслідок травмувань, тривалого лікування або хвороб. З початку повномасштабного вторгнення кількість людей, які потребують комплексного відновлення, постійно зростає. Повернення хворих до повноцінного активного життя шляхом реабілітації є одним з важливих напрямів системи охорони здоров’я. Отримати безоплатну реабілітаційну допомогу амбулаторно може кожен, незалежно від місця проживання та реєстрації.

Детальніше...

 

Рутинна вакцинація: понад 210 тисяч доз вакцини проти кору, паротиту і краснухи (КПК) для безоплатних щеплень для дітей розвозять по країні

У жовтні партія вакцини у кількості 210 516 доз отримала підтвердження якості від Держлікслужби. До кінця осені її доставлять до усіх регіонів, щоб забезпечити безперервну наявність вакцини для проведення безоплатних рутинних щеплень для дітей по всій країні. Вакцину на замовлення Міністерства охорони здоров’я придбали Медичні закупівлі України (МЗУ). Це перша поставка, вона складає 40,6% від загальної закупівлі. Загалом придбано 518 581 дозу.

Детальніше...

 

Неонатальний скринінг — два роки на сторожі здоров’я маленьких українців

Розширений неонатальний скринінг вже протягом двох років рятує життя маленьких українців. Це дослідження на 21 захворювання проводиться в перші 48-72 години життя немовляти та дозволяє виявити спадкові та вроджені патології. Завдяки своєчасно призначеному лікуванню симптоми хвороби можна нівелювати або значно полегшити.

Детальніше...

 

Реабілітація дітей до трьох років, які народилися передчасно або хворими, є безоплатною для сімей внутрішньо переміщених осіб

Передчасно народжені малюки або немовлята, які з’явилися на світ з певною фізіологічною патологією, потребують особливого медичного догляду і реабілітації. Її безоплатно надають у закладах країні, які мають договір із НСЗУ за пакетом «Медична реабілітація немовлят, які народились передчасно та/або хворими, протягом перших трьох років життя». Таким чином Програма медичних гарантій забезпечує комплексною реабілітаційною допомогою всіх дітей, які її потребують, незалежно від місця їхнього народження та перебування.

Детальніше...

 

Житомирщина шукає медичних працівників – перелік кар’єрних можливостей зібраний на Єдиному порталі вакансій

204 пропозиції роботи в медзакладах Житомирщини зараз доступні на єдиному порталі вакансій. Найбільше – для лікарів загальної практики-сімейної медицини.

Детальніше...

 

Реформа МСЕК: МОЗ розробило законопроєкт та розпочало консультації з громадськістю

Визначення потреб людини й максимальне повернення у соціум з можливістю активного життя й працевлаштування – загальна мета реформування медико-соціальної експертизи. Це системна й комплексна реформа, що передбачає зміни в медичній і соціальній сфері.

Детальніше...

 

Доступні ліки для пацієнтів: МОЗ розширило реєстр лікарських засобів, вартість яких покриває держава

Міністерство охорони здоров’я України затвердило оновлений реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення. Програма надає право отримати безоплатно чи з незначною доплатою ліки за рецептами пацієнтам, хворим на серцево-судинні захворювання, хронічні хвороби нижніх дихальних шляхів, цукровий діабет І та II типу, нецукровий діабет, хворобу Паркінсона, розлади поведінки та психіки, епілепсію, а також для забезпечення пацієнтів лікарськими засобами у посттрансплантаційному періоді та для лікування болю й надання паліативної допомоги. Наказ набрав чинності 30 вересня 2024 року.

Детальніше...

 

Епідсезон 2024/25: перші симптоми захворювання на грип і COVID-19 та рекомендації з вакцинації

У жовтні в Україні починається епідемічний сезон: це означає, що серед населення зростає кількість випадків гострих респіраторно-вірусних інфекцій (ГРВІ): застуда, COVID-19 та грип.

Детальніше...

 

Чим корисні сезонні овочі та на які з них звернути увагу

Сезонні овочі – важливий компонент збалансованого харчування. Продукти, що дозрівають у свій природний період, містять максимальну кількість поживних речовин і вітамінів, необхідних для підтримки здоров’я організму. Такі овочі часто є свіжішими та менш обробленими, оскільки не потребують довготривалого зберігання чи транспортування. Приємний бонус – споживання сезонних продуктів є значно дешевшим.

Детальніше...

 

Медичний календар на жовтень 2024 року

Жовтень – місяць поінформованості про рак молочної залози. Започаткований 1985 року для того, щоб підвищити обізнаність про важливість профілактики та регулярного скринінгу для ранньої діагностики раку молочної залози.

Детальніше...

 

Яка медична допомога надається внутрішньо переміщеній особі при інфаркті

Безоплатна медична допомога при інфаркті міокарда надається у 78 лікарнях країни, за договором із НСЗУ в межах пакета «Медична допомога при гострому інфаркті міокарда». Тож незалежно від місця реєстрації чи статусу, пацієнт може розраховувати на всі необхідні діагностичні обстеження та лікування.

Детальніше...

 

Перша психологічна допомога на місці катастрофи: як підтримати людину, якщо ви стали свідком трагедії

Кожен із нас може опинитися свідком трагічної події. Тож нам усім важливо знати, як підтримати себе й допомогти тим, кому ще важче. Адже психологічна допомога людям на місці лиха, одразу після терористичного акту або катастрофи, має велике значення. І вкрай важливо надати її правильно, не завдати людині додаткового болю і ретравматизації.

Детальніше...

 

Засідання колегії Департаменту охорони здоров’я ОВА

27 вересня 2024 року у Житомирському медичному інституті Житомирської обласної ради відбулося засідання колегії Департаменту охорони здоров’я Житомирської обласної військової адміністрації, в якому взяли участь т.в.о. директора Департаменту охорони здоров’я ОВА Валентина Донець, заступник директора ДОЗ ОВА – начальник управління реформ і розвитку медичної допомоги населенню Віктор Лучків, заступник директора ДОЗ ОВА – начальник управління фінансово-ресурсного забезпечення та післядипломної освіти Вікторія Бабченко, члени колегії, керівники закладів охорони здоров’я області, керівники групи експертів та координаторів, експерти та координатори ДОЗ ОВА.

Детальніше...

 

Національний інститут раку отримав новітній лінійний прискорювач для ефективного лікування ракових пухлин

Національний інститут раку отримав новий лінійний прискорювач «Elekta Harmony». Таке обладнання було закуплено вперше минулого року Медичними закупівлями України на замовлення Міністерства охорони здоров’я.

Детальніше...

 

Майже 80 тисяч доз вакцини проти грипу пройшли контроль якості й найближчим часом надійдуть до аптек

Вакцина проти чотирьох штамів грипу французького виробництва (79 750 доз серії Y4A043V) пройшла державний контроль якості. Держлікслужба видала позитивний висновок про відповідність якості вакцини вимогам державних і міжнародних стандартів. Найближчим часом вона надійде до медзакладів та аптек.

Детальніше...

 

20 вересня - Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day»

Поки російські окупанти намагаються забрати у нас незалежність, суверенність, нищать нашу спадщину та природу, ми, українці— незламні і продовжуємо боронити свою державу, кожен на своєму фронті. Молодь та громадяни об'єднують зусилля і разом  тримають екологічну оборону.

Детальніше...

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Терміново
Шановні колеги!!!
Як ви оцінюєте медичне обслуговування в області?
Дайджест

daidzhest

Урядова гаряча лінія

p3_27042018baner

Статистика сайту