1 червня – День захисту дітей. В Україні встановлений згідно з Указом Президента України від 30 травня 1998 року № 568/98. Дитинство – це період життя людини від народження до юнацького віку, коли відбувається її фізичний і розумовий розвиток, соціальне становлення, закладаються основні риси особистості, визначається й формується її фізичне, психічне, духовне здоров’я. Дорослі повинні зробити все, щоб у цей особливий час дозволити дітям рости, навчатися, гратися, розвиватися та жити з гідністю.

2023_06_01_01

1 червня – Всесвітній день батьків. Проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН № 66/292 в 2012 році. Батьки формують досвід, який направляє дітей на шлях здорового розвитку. Але їм також потрібна підтримка, щоб вони могли дати своїм дітям найкращий старт у житті.

1 червня – Всесвітній день обізнаності про гіпопаратиреоз. Заснований у Великій Британії у 2006 році, з 2010 року став Всесвітнім днем. Гіпопаратиреоз – рідкісне ендокринне захворювання, обумовлене недостатньою функцією паращитоподібних залоз.

5-11 червня – Всесвітній тиждень серцевого ритму. Відзначається за ініціативою Альянсу з аритмії (Велика Британія) з 2004 року в перший повний тиждень червня. Тема 2023 року «Візьміть непритомність близько до серця» спрямована на підвищення обізнаності про зв’язок між непритомністю та порушеннями серцевого ритму (аритміями).

7 червня – Всесвітній день безпеки харчових продуктів. Проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН  73/250 у 2018 році. Тема 2023 року – «Стандарти безпечності харчової продукції рятують життя».

7 червня – Всесвітній день бігу. Вперше проведений 2009 року в США, з 2016 року перейшов у розряд міжнародних свят. Відзначається у першу середу червня. Його мета – заохотити людей будь-якого віку активно рухатися та нагадати про позитив, який біг може принести нашому фізичному та психічному здоров’ю.

8 червня – Всесвітній день обізнаності про пухлини головного мозку. Відзначається за ініціативою Німецької асоціації боротьби з пухлинами головного мозку з 2000 року. Рак мозку є четвертим за поширеністю онкологічним захворюванням у світі.

12-18 червня – Міжнародний тиждень чоловічого здоров’я. Встановлений на ІІ Всесвітньому конгресі з питань чоловічого здоров’я у Відні (Австрія) 2002 року. Його мета – спонукати чоловіків більше знати і дбати про своє здоров’я. Тема 2023 року – «Здорові звички».

14 червня – Всесвітній день донора. Заснований 2004 року Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Відзначається у день народження Карла Ландштейнера – австрійського лікаря та імунолога, Нобелівського лауреата, який відкрив групи крові у людини. Тема 2023 року «Здавайте кров, здавайте плазму, діліться життям, діліться часто».

15 червня – Всесвітній день боротьби з раком нирки. Відзначається з 2017 року. Тема 2023 року «Ми повинні говорити про життя з раком нирки» наголошує на важливості правильного харчування, контролю побічних ефектів лікування, підтримки з боку громад, родини та друзів людей, які живуть з раком нирки.

18 червня – День медичного працівника. Відзначається в третю неділю червня згідно з Указом Президента України № 281/94 від 03 червня 1994 року. Сьогодні медики демонструють професіоналізм і неймовірну мужність. Вони продовжують рятувати життя пацієнтів, часто – ризикуючи своїм власним.

25 червня – Всесвітній день вітиліго. Відзначається з 2011 року, дата була обрана на честь співака Майкла Джексона, який страждав на цю недугу і помер у цей день у 2009 році. Вітиліго – хвороба, при якій на шкірі з’являються білуваті гладкі плями, що не змінюють свій колір під впливом сонячного випромінювання (не «засмагають»).

29 червня – Всесвітній день боротьби зі склеродермією. Відзначається з 2010 року. Саме 29 червня у 1940 році помер Пауль Клее, швейцарський художник, який хворів на системну склеродермію, що значно вплинуло на його творчість. Системна склеродермія – це захворювання cполучної тканини, яке характеризується склеротичними змінами шкіри, опорно-рухового апарату, як правило, у поєднанні з ураженнями внутрішніх органів.

КНП «Обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики» Житомирської обласної ради.