27 лютого 2023 року набув чинності новий Реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за Програмою державних гарантій медичного обслуговування населення (відповідний наказ МОЗ № 35 – за посиланням https://cutt.ly/j35Q8ay).

2023_02_28_01

До Реєстру включено лікарські засоби, що застосовуються за серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми, цукрового та нецукрового діабетів, у разі розладів психіки та поведінки, епілепсії, хвороби Паркінсона, хронічних обструктивних захворювань легень (ХОЗЛ), потреби в імуносупресії.

Що стосується імуносупресивних лікарських засобів (імуносупресантів), то особи в посттрансплантаційному періоді мають звернутися до трасплант-координаторів у трансплантаційних центрах, щоб отримати призначення лікарських засобів та рецепти за програмою реімбурсації. Лікарські засоби за такими рецептами можна отримати в аптечних закладах, що уклали договір з Національною службою здоровʼя України (НСЗУ).

Загалом до програми реімбурсації включено 21 найменування імуносупресивних лікарських засобів, 15 з них є повністю безоплатні, шість – з частковою доплатою.

Нагадуємо, що рецепти за програмою реімбурсації виписуються лікарями за міжнародною непатентованою назвою (МНН), із зазначенням форми випуску та курсу лікування, а пацієнти в аптечних закладах вибирають ті торгові найменування, які їм потрібно (програма реімбурсації завжди передбачає як мінімум одну торгову назву безоплатно для відповідного МНН).

Як особам у трансплантаційному періоді отримати лікарські засоби:

  • Після трансплантації пацієнту в трансплантаційному центрі підбирають підтримувальну медикаментозну терапію.

Трансплант-координатор вносить медичну інформацію до електронної системи охорони здоров’я, створює план лікування, виписує електронний рецепт та дає направлення на планове обстеження через три місяці для визначення необхідності зміни плану лікування.

  • Через три місяці після трансплантації трансплант-координатор на основі показників аналізів визначає потребу в зміні курсу лікування або виписує новий рецепт за діючим планом лікування. Для підбору нового курсу лікування пацієнта направляють у стаціонар.
  • Якщо пацієнт вже має підібрану терапію (через 6-12 місяців після трансплантації), він має звернутися до трансплант-координатора з випискою або призначенням лікарських засобів. На підставі виписки зі стаціонару або плану лікування координатор повторно призначить ліки за програмою реімбурсації та випише електронний рецепт. Лікарський засіб, дозування та курс лікування встановлюється на основі первинного призначення в плані лікування.

Звертаємо увагу, що пацієнти, яким проводили трансплантацію за кордоном і які мають на руках підтверджувальні документи, мають звернутися до трансплант-координатора в український трансплантаційний центр.

Пресслужба МОЗ