Новини
Що варто покласти в домашню аптечкуПрийдешня зима з відключеннями електропостачання може бути доволі непростою. Але завдання кожного українця – максимально підготуватися до різних варіантів розвитку подій. Наприклад, варто переглянути склад домашньої аптечки або скласти її, якщо у вас її немає. Це дозволить почуватися впевнено у випадку виникнення непередбачуваних ситуацій зі здоров’ям.
До уваги власників медичних закладів: НСЗУ приймає пропозиції для укладення договору на 2023 рік за спрощеною формоюДоступ пацієнтів до безоплатних медичних послуг залишається в пріоритеті для системи охорони здоров’я, особливо в час війни. Кожен українець має право безоплатно отримати необхідну медичну допомогу, за надання якої лікарні сплачує Національна служба здоров’я України (НСЗУ) з бюджетних коштів.
У медичних закладах Житомирщини працевлаштовано понад 70 внутрішньо переміщених медиківПро це повідомляє Департамент охорони здоров’я Житомирської ОВА.
Переохолодження та обмороження: що це та як їм запобігтиУ холодну пору року підвищується ризик холодової травми або, як її частіше називають у побуті, переохолодження. Актуальність цієї проблеми посилюється через постійне нищення цивільної інфраструктури терористичними військами російської федерації.
МОЗ роз’яснює: проведення невідкладних хірургічних операцій та госпіталізацій не призупиняєтьсяНезважаючи на систематичні масовані обстріли росіян, медична система України продовжує працювати та надавати необхідну медичну допомогу.
З Днем Збройних сил України!Ми дякуємо всім військовослужбовцям, зокрема і медпрацівникам, які служать у Збройних силах України – тим, хто надає допомогу пораненим і рятує життя в умовах бойових дій на передовій, і тим, що захищають рідну землю зі зброєю в руках. Слава Україні! Слава ЗСУ! 5 грудня – День працівників статистики в УкраїніВідзначається згідно з Указом Президента України від 2 грудня 2002 року № 1120/2002. Всебічна й об’єктивна статистична інформаційна база є першочерговою передумовою ефективного управління соціально-економічними процесами, зокрема, і системи охорони здоров’я.
Як особам з інвалідністю відновити втрачені документи МСЕКНа період дії воєнного стану на території України значно спрощена процедура проведення медико-соціальної експертизи. Тепер медико-соціальна експертна комісія (далі – МСЕК) здійснює свої функції за принципом екстериторіальності (Постанова Кабміну №225, Постанова Кабміну №390).
У Житомирській області зареєстровано 262 випадки інфікування на ВІЛ-СНІД01 грудня вся світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Це ще одна нагода привернути увагу суспільства до проблем ВІЛ-інфікованих, замислитись над тим, як запобігти поширенню хвороби, та згадати про важливість вчасної діагностики ВІЛ-СНІДу.
Як надати собі допомогу у випадку ознак ГРВІГострі респіраторні інфекції – велика група інфекцій, що можуть бути спричинені бактеріями або вірусами. У більшості випадків сезонні хвороби є вірусними інфекціями (ГРВІ). Залежно від збудника вони мають різні ознаки і прояви, проте зазвичай захворювання розвивається поступово, його супроводжує відчуття «розбитості» та загального нездужання, нежить, біль у горлі тощо.
ВООЗ та уряд США передали Україні мобільну лабораторію для посилення контролю за інфекційними захворюваннямиВООЗ та уряд США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) передали Міністерству охорони здоров’я України мобільну лабораторію для посилення виявлення, діагностики та лікування інфекційних захворювань в Україні під час війни.
До уваги жителів Житомирщини: запам’ятайте ваші дії щодо виклику швидкої медичної допомоги у разі відсутності стійкого зв’язкуНаводимо алгоритм і черговість дій.
Як зберігати продукти у разі відключення електроенергіїВ умовах повномасштабної війни та збройної агресії росії в Україні тривають віялові та аварійні відключення електроенергії. Тож як ніколи стало актуальним питання, як зберігати харчові продукти у таких умовах.
На порталі вакансій медичних працівників майже 100 вакансій по Житомирській областіНа порталі вакансій медичних працівників МОЗ зареєстровано 99 вакансій для лікарів у Житомирській області.
Паперові та електронні рецепти в умовах відключення світла: роз’яснення МОЗМіністерство охорони здоров’я нагадує, що на період дії воєнного стану лікарі можуть виписувати пацієнтам паперові рецепти на лікарські засоби у разі відсутності світла та зв’язку.
У Житомирі та Коростені з’являться патронажні медсестри в рамках ініціативи від UNICEFПро це повідомляє громадська організація In Touch Ukraine Foundation. Організатори проєкту повідомляють, що участь у ініціативі у межах кросс-секторального проєкту UNICEF Ukraine беруть 2 медичні заклади Житомирської області: Житомирський центр первинної медичної допомоги та КНП ЦПМСД Коростенської міської ради.
На Житомирщині впроваджується універсально-прогресивна модель патронажуЖитомирська область – місце реалізації унікального в Україні крос-секторального проєкту Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та ГО “НУО “Ін Тач Юкрейн Фундейшн”. Одним із напрямків є впровадження універсально-прогресивної моделі патронажу, яка концентрується не лише на медичних аспектах, а й психологічних, фізичних та соціальних.
У чому небезпека чадного газу та як уберегтися від отруєнняЧерез терористичні дії російської федерації страждає енергетична сфера України, тож українці завчасно почали готуватися до зими, обладнують будинки генераторами, пічками і іншими нагрівальними приладами. Але, купуючи таке обладнання, важливо розуміти і ризики, які може спричинити його використання. Тож сьогодні поговоримо про небезпеку чадного газу.
За 9 місяців війни Україна неодноразово демонструвала всьому світу здатність долати надскладні виклики. З минулого тижня в наше життя увійшли Пункти НезламностіТут кожен з жителів області, хто через терористичні атаки ворога надовго залишився без світла, може зарядити свій телефон, зігрітися, зв’язатися зі своїми близькими, зустріти нових друзів, чи може, навіть, свою любов. |