Міністерство охорони здоров'я України перевіряє стан реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою. Зокрема, протягом останнього місяця комісія побувала у Донецькій, Львівській, Одеській, Київській областях та м. Києві.

moz_ua

Перевірки пов'язані з недостатньою активністю в освоєнні коштів, виділених на реалізацію пілотного проекту. Нагадаємо, на фінансування проекту протягом 2013 року із держбюджету виділено 191,6 млн гривень. Регіони вже отримали кошти по субвенціям у розмірі 118,7 млн гривень, із яких на часткове відшкодування вартості ліків від гіпертонії використано лише 38,4 млн гривень. Метою роботи комісій було виявлення причин незадовільної реалізації Пілотного проекту по гіпертонії та розробка рекомендацій щодо виправлення ситуації та проведення роз'яснювальної роботи.

Основними причинами такого освоєння виділених коштів, за висновками Комісій, названо неналежний загальний стан підготовки до реалізації Пілотного проекту як структурних підрозділів з питань охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій так і незадовільна робота територіальних підрозділів Державної служби України з лікарських засобів.

2013_09_27_01

Зокрема, у закладах охорони здоров'я виявили недостатній рівень організаційної підготовки використання виділених коштів субвенцій, неналежне проведення лікарями роз'яснювальної роботи серед пацієнтів щодо реалізації пілотного проекту, недостатнє залучення до пілотного проекту нових Пацієнтів з гіпертонічною хворобою.

До основних типових недоліків, виявлених у аптечних закладах, належить недостатня кількість аптечних закладів, що задіяні у реалізації пілотного проекту, ненадання співробітниками інформативних роз'яснень відвідувачам щодо економії коштів при придбанні лікарських засобів, задіяних у Пілотному проекті за рецептом лікаря, та порушення відпуску рецептурних лікарських засобів, у т.ч. задіяних у Пілотному проекті.

2013_09_27_02

За результатами проведеної роботи Комісіями надано наступні рекомендації, зокрема керівникам структурних підрозділів з охорони здоров'я на місцях:

- підготувати план-графік заходів з виправлення незадовільного стану використання отриманих коштів по субвенціям;

- залучити до реалізації Пілотного проекту лікарів закладів охорони здоров'я вторинного та третинного рівнів надання медичної допомоги, при виписці хворого рекомендувати та виписувати рецепти на лікарські засоби, що задіяні у пілотному проекті;

- провести семінари для лікарів з питань удосконалення реалізації Пілотного проекту;

- забезпечити наявність у профільних відділеннях стаціонарів інформаційних матеріалів щодо реалізації Пілотного проекту із переліком аптек, які беруть участь у пілотному проекті та довідкових телефонів;

- активізувати роз'яснювальну роботу серед населення через місцеві засоби масової інформації;

- створити в громадських місцях пункти для проведення вимірювання артеріального тиску та інформування населення щодо реалізації пілотного проекту та його переваг.

Державній службі України з лікарських засобів необхідно:

 – посилити контроль за реалізацією пілотного проекту у регіонах України, зокрема і щодо рецептурного відпуску лікарських засобів, задіяних у пілотному проекті;

 – збільшити кількість аптечних закладів, залучених до пілотного проекту, особливо в місцях їхнього розташування біля лікувально-профілактичних закладів;

 – активізувати інформаційну роботу щодо впровадження Пілотного проекту з боку працівників територіальних органів Держлікслужби.

Також в роботу мають активно включитися вищі навчальні заклади IV рівня акредитації та заклади післядипломної освіти. Ректорам рекомендовано залучити до організації просвітницьких та інформаційних заходів щодо реалізації Пілотного проекту викладачів та студентів, закріпити викладачів-консультантів за закладами охорони здоров'я міст та районів з метою проведення виїзної консультативної роботи з населенням, забезпечити консультативно-фіксовані дні прийому викладачів-консультантів в центрах первинної медико-санітарної допомоги з питань реалізації Пілотного проекту.

Перевірки та роз'яснювальні заходи фахівців МОЗ триватимуть і надалі. Також Міністерство проводить централізовані оперативні наради із керівниками відповідних структурних підрозділів щодо усунення перешкод для успішної реалізації Пілотного проекту.

Прес-служба МОЗ України