Новини

Реформа МСЕК: МОЗ розробило законопроєкт та розпочало консультації з громадськістю

Визначення потреб людини й максимальне повернення у соціум з можливістю активного життя й працевлаштування – загальна мета реформування медико-соціальної експертизи. Це системна й комплексна реформа, що передбачає зміни в медичній і соціальній сфері.

Детальніше...

 

Доступні ліки для пацієнтів: МОЗ розширило реєстр лікарських засобів, вартість яких покриває держава

Міністерство охорони здоров’я України затвердило оновлений реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення. Програма надає право отримати безоплатно чи з незначною доплатою ліки за рецептами пацієнтам, хворим на серцево-судинні захворювання, хронічні хвороби нижніх дихальних шляхів, цукровий діабет І та II типу, нецукровий діабет, хворобу Паркінсона, розлади поведінки та психіки, епілепсію, а також для забезпечення пацієнтів лікарськими засобами у посттрансплантаційному періоді та для лікування болю й надання паліативної допомоги. Наказ набрав чинності 30 вересня 2024 року.

Детальніше...

 

Епідсезон 2024/25: перші симптоми захворювання на грип і COVID-19 та рекомендації з вакцинації

У жовтні в Україні починається епідемічний сезон: це означає, що серед населення зростає кількість випадків гострих респіраторно-вірусних інфекцій (ГРВІ): застуда, COVID-19 та грип.

Детальніше...

 

Чим корисні сезонні овочі та на які з них звернути увагу

Сезонні овочі – важливий компонент збалансованого харчування. Продукти, що дозрівають у свій природний період, містять максимальну кількість поживних речовин і вітамінів, необхідних для підтримки здоров’я організму. Такі овочі часто є свіжішими та менш обробленими, оскільки не потребують довготривалого зберігання чи транспортування. Приємний бонус – споживання сезонних продуктів є значно дешевшим.

Детальніше...

 

Медичний календар на жовтень 2024 року

Жовтень – місяць поінформованості про рак молочної залози. Започаткований 1985 року для того, щоб підвищити обізнаність про важливість профілактики та регулярного скринінгу для ранньої діагностики раку молочної залози.

Детальніше...

 

Яка медична допомога надається внутрішньо переміщеній особі при інфаркті

Безоплатна медична допомога при інфаркті міокарда надається у 78 лікарнях країни, за договором із НСЗУ в межах пакета «Медична допомога при гострому інфаркті міокарда». Тож незалежно від місця реєстрації чи статусу, пацієнт може розраховувати на всі необхідні діагностичні обстеження та лікування.

Детальніше...

 

Перша психологічна допомога на місці катастрофи: як підтримати людину, якщо ви стали свідком трагедії

Кожен із нас може опинитися свідком трагічної події. Тож нам усім важливо знати, як підтримати себе й допомогти тим, кому ще важче. Адже психологічна допомога людям на місці лиха, одразу після терористичного акту або катастрофи, має велике значення. І вкрай важливо надати її правильно, не завдати людині додаткового болю і ретравматизації.

Детальніше...

 

Засідання колегії Департаменту охорони здоров’я ОВА

27 вересня 2024 року у Житомирському медичному інституті Житомирської обласної ради відбулося засідання колегії Департаменту охорони здоров’я Житомирської обласної військової адміністрації, в якому взяли участь т.в.о. директора Департаменту охорони здоров’я ОВА Валентина Донець, заступник директора ДОЗ ОВА – начальник управління реформ і розвитку медичної допомоги населенню Віктор Лучків, заступник директора ДОЗ ОВА – начальник управління фінансово-ресурсного забезпечення та післядипломної освіти Вікторія Бабченко, члени колегії, керівники закладів охорони здоров’я області, керівники групи експертів та координаторів, експерти та координатори ДОЗ ОВА.

Детальніше...

 

Національний інститут раку отримав новітній лінійний прискорювач для ефективного лікування ракових пухлин

Національний інститут раку отримав новий лінійний прискорювач «Elekta Harmony». Таке обладнання було закуплено вперше минулого року Медичними закупівлями України на замовлення Міністерства охорони здоров’я.

Детальніше...

 

Майже 80 тисяч доз вакцини проти грипу пройшли контроль якості й найближчим часом надійдуть до аптек

Вакцина проти чотирьох штамів грипу французького виробництва (79 750 доз серії Y4A043V) пройшла державний контроль якості. Держлікслужба видала позитивний висновок про відповідність якості вакцини вимогам державних і міжнародних стандартів. Найближчим часом вона надійде до медзакладів та аптек.

Детальніше...

 

20 вересня - Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day»

Поки російські окупанти намагаються забрати у нас незалежність, суверенність, нищать нашу спадщину та природу, ми, українці— незламні і продовжуємо боронити свою державу, кожен на своєму фронті. Молодь та громадяни об'єднують зусилля і разом  тримають екологічну оборону.

Детальніше...

 

Портал вакансій розширює можливості працевлаштування для медиків

Як знайти посаду, що найкраще відповідала б фаховій підготовці та досвіду медичного працівника? Знайти керівну посаду прозоро і на конкурсній основі?

В Україні запрацював єдиний портал вакансій – місце, де зібрані всі вакантні посади для медичних працівників у державних та комунальних закладах охорони здоров’я. Розглядається можливість з часом розміщення вакансій також приватними закладами.

Детальніше...

 

Затверджено новий клінічний протокол первинної та спеціалізованої медичної допомоги людям з гіпертонічною хворобою

За останніми даними, більше ніж третина людей у європейському регіоні ВООЗ у віці 30-79 років страждають на гіпертонічну хворобу. Артеріальна гіпертензія є основним фактором ризику серцево-судинних захворювань, що може призводити до тяжких ускладнень, зокрема — до інфаркту та інсульту.

Детальніше...

 

«Україна для кожної дитини»: дізнайтеся, як прийняти дитину в родину

В Україні тисячі дітей зростають без сім’ї та позбавлені батьківської турботи. Але для кожної дитини сім’я – це можливість зростати в любові та безпеці, відчувати турботу, долати разом труднощі. Сімейні форми виховання, усиновлення та послуга патронату можуть дати дітям стабільне майбутнє, а родинам — радість від турботи про інших.

На платформі dity.gov.ua («Україна для кожної дитини») ви зможете дізнатися все про сімейні форми виховання, усиновлення та послугу патронату. Цей ресурс створений, щоб підтримати тих, хто хоче запропонувати дитині свою родину. Там ви знайдете покрокові інструкції, поради фахівців і необхідну підтримку на кожному етапі.

Ви можете обрати той шлях, який підходить саме вам:

  •  Усиновлення або «народження серцем» — прийняття дитини в сім’ю на правах рідної. Усиновлювачі мають такі ж права й обов’язки щодо дитини, як і батьки.
  •  Опіка/піклування: переважно для родичів, але й для тих, хто пройшов спеціальне навчання. Ви стаєте законним представником/-цею дитини та відповідаєте за її життя, здоров’я, фізичний і психічний розвиток. При цьому держава надає фінансову підтримку на утримання дитини.
  •  Прийомна сім’я: це родина або людина, яка прийняла на виховання до 5 дітей. Тут діти отримують тепло, підтримку і мають можливість зростати та розвиватися в безпеці й любові. Держава виділяє кошти на утримання дітей.
  •  Великі прийомні сім’ї (ДБСТ): беруть на виховання та спільне проживання не менше, ніж п’ять дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. А держава виплачує грошове забезпечення батькам-вихователям, а також соціальну допомогу на кожну дитину.
  •  Патронат: тимчасовий догляд та реабілітація в сім’ї патронатного вихователя, що допомагає дитині відчувати родинне тепло, поки батьки долають труднощі. Держава оплачує роботу патронатного вихователя та виділяє кошти на утримання дитини.

Дізнайтеся, як прийняти дитину в родину, на dity.gov.ua.

Кампанія «Україна для кожної дитини» здійснюється за підтримки Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей, Міністерства соціальної політики України, ЄС та Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. Її зміст не обов’язково відображає позицію ЄС і ЮНІСЕФ.

1_5

 

Які ліки пацієнти зі статусом ВПО можуть отримати безоплатно або з частковою доплатою за програмою «Доступні ліки»

Дбати про своє здоров’я важливо всім й усюди незалежно від місця проживання: постійного чи тимчасового. Особливо гостре це питання для пацієнтів зі статусом внутрішньо переміщених осіб, які мають хронічні захворювання або стани, і потребують регулярного прийому ліків.

Детальніше...

 

МОЗ продовжує впроваджувати Флагманський проєкт «Розвиток системи реабілітаційної допомоги» в рамках стратегії безбар’єрності

Міністерство охорони здоров’я України продовжує впроваджувати флагманський проєкт МОЗ «Розвиток системи реабілітаційної допомоги» в рамках реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні.

Детальніше...

 

Україна та Азербайджан посилять співпрацю у сфері охорони здоровʼя

Міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Азербайджанської Республіки Сеймуром Мардалієвим. Зустріч стосувалась поглиблення співробітництва у сфері охорони здоровʼя між Азербайджаном та Україною, а також обговорення можливостей співпраці з НДСЛ «Охматдит». 

 

Детальніше...

 

Протягом вересня в регіони розвезуть 35 тисяч доз вакцини проти сказу

Наприкінці серпня на склад логістичного партнера Медичних закупівель України (МЗУ) було поставлено 35 тисяч доз вакцини для профілактики сказу на суму понад 18 млн грн. Зберігання такої вакцини потребує підтримки температурного режиму у діапазоні +2 °C – +8 °C.

Детальніше...

 

В МОЗ обговорили ключові напрямки роботи нового проєкту «Реабілітація в Україні»

У Міністерстві охорони здоров’я відбулася зустріч з командою проєкту «Реабілітація в Україні» (Rehab4U) та представниками Офісу охорони здоров’я USAID в Україні, на якій обговорили пріоритети МОЗ з розвитку фізичної реабілітації та сфери технічної допомоги – з боку проєкту Rehab4U.

Детальніше...

 

Засідання регіональної координаційної ради з питань громадського здоров’я

5 вересня 2024 року відбулося засідання регіональної координаційної ради з питань громадського здоров’я при Житомирській обласній військовій адміністрації під головуванням Наталії Остапченко, першої заступниці начальника Житомирської обласної військової адміністрації.

Детальніше...

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Терміново
Шановні колеги!!!
Як ви оцінюєте медичне обслуговування в області?
Дайджест

daidzhest

Урядова гаряча лінія

p3_27042018baner

Статистика сайту