Новини

Телемедична система персоналізованої реабілітації пацієнтів уже доступна в 30 лікарнях країни

Реабілітаційна ігрова система (RGS) – це сучасна система телереабілітації, яка дозволяє пацієнтам із травмами та порушеннями мозкової діяльності отримувати ефективну персоналізовану нейрореабілітацію в ігровій формі та якнайшвидше повернутися до нормального життя.

Детальніше...

 

СМС чи відеодзвінок: в Україні діє пілотний проєкт з неголосового виклику бригади екстреної допомоги

Безбар’єрність часто помилково асоціюється лише з подоланням фізичних перешкод — облаштуванням пандусів і підіймачів. Насправді ж це поняття значно ширше, впливає на кожного з нас і часто ховається в дрібницях.

Детальніше...

 

Презентовано Рамку цифрової компетентності працівника охорони здоров’я

Рамка цифрової компетентності працівника охорони здоров’я – це важливий інструмент для впровадження освітніх ініціатив і формування державної політики, спрямованої на підвищення рівня цифрової грамотності, практичного використання засобів і сервісів цифрових технологій фахівців медичної сфери різних напрямів та категорій.

Документ містить опис та структуру цифрових компетентностей, що визначають обсяг знань, умінь і практичних навичок, необхідних для ефективного використання в роботі сучасних досягнень інформаційних технологій.

Рамку підготували: Міністерство охорони здоров’я України у співпраці із Міністерством цифрової трансформації України, Міністерством освіти і науки України та Національною службою здоров’я України за сприяння Проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я».

«Презентація і практичне застосування рамки цифрової компетентності працівника охорони здоров’я на практиці означає підвищення професійних стандартів, створення навчальних програм для майбутніх та практикуючих медичних і фармацевтичних працівників. Також рамка сприятиме оцінюванню і самооцінюванню, заповнюючи прогалини та підвищуючи цифрові навички. Як результат відбудеться покращення якості надання послуг та функціонування системи в цілому – от і виконання домашнього завдання з євроінтеграції», – говорить заступниця міністра з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.

«Ми будуємо найзручнішу цифрову державу в світі. Для цього потрібно, щоб українці мали розвинуті цифрові навички. Саме тому ми створили та затвердили концепцію розвитку цифрової грамотності, розробили регіональні концепції з розвитку цифрової грамотності, адаптували європейські фреймворки DigiComp 2.1 та 2.2, створили Рамку цифрової компетентності, яка була схвалена Кабміном до 2025 року. Окремо – для підприємців, держслужбовців, освітян та молодих підприємців. А сьогодні – й для працівників охорони здоров’я», – додає заступник міністра з питань європейської інтеграції Міністерства цифрової трансформації України Валерія Іонан.

Рамку рекомендовано для посадових осіб, які формують державну політику у сфері охорони здоров’я, розробників професійних стандартів та кваліфікаційних характеристик, укладачів навчальних програм закладів освіти та закладів підвищення кваліфікації, членів атестаційних комісій.

Реалізація цього документа – важливий крок втілення Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, Концепції розвитку цифрових компетентностей та Концепції розвитку електронної охорони здоров’я.

 

З відео-записом презентації Рамки цифрової компетентності працівника охорони здоров’я можливо ознайомитися за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=CGL5adRKdQg&t=237s.

 

 

Телемедицина адаптується до сучасних викликів

Міністерство охорони здоровʼя ініціює зміни у законодавстві, які регулюють сферу телемедицини. Зміни спрямовані на інтеграцію телемедицини в усі види медичної допомоги – екстрену, первинну, спеціалізовану, паліативну та реабілітаційну. У перспективі це покращить доступність та якість медичної допомоги в цілому та, зокрема, для хронічних хворих, людей, які внаслідок воєнних дій вимушено змінили місце свого проживання, мешканців прифронтових зон, сільської та віддаленої місцевості.

Детальніше...

 

4 лютого – Всесвітній день боротьби проти раку

Люди хворіють на різні недуги і, мабуть, найстрашніше для кожного – почути діагноз рак. Це слово, яке не хочеться вимовляти ні вголос, ні подумки, але, враховуючі дані статистики щодо захворюваності на злоякісні новоутворення, про нього потрібно говорити.

Детальніше...

 

Медичний календар на лютий 2024 року

Лютий – Міжнародний місяць профілактики внутрішньоутробних інфекцій. Більшості внутрішньоутробних інфекцій можна запобігти завдяки ранній діагностиці та лікуванню, проведенню щеплень тощо.

Детальніше...

 

В Україну доставили 350 тисяч доз вакцини проти дифтерії, кашлюку та правця для проведення рутинних щеплень у 2024 році

350 тисяч доз вакцини проти дифтерії, кашлюку та правця (АКДП) для проведення рутинних щеплень у 2024 році Україна отримала від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).  Фонд закупив їх на запит Міністерства охорони здоров’я України коштом уряду Японії. Вакцини будуть розподілені до медзакладів країни у всіх областях.

Детальніше...

 

На Житомирщині запрацював перший мобільний реабілітаційний модуль для постраждалих від російської агресії

18 січня начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко взяв участь у відкритті мобільного реабілітаційного модуля для надання безкоштовних послуг із психосоціальної допомоги та фізичної реабілітації людям, які постраждали внаслідок повномасштабного російського вторгнення. Також участь у заході взяла його перша заступниця Наталія Остапченко.

Детальніше...

 

Що робити, якщо ви стали свідком або жертвою ворожої атаки чи її наслідків

Атаки ворога не вщухають не лише на полі бою – росіяни щодня б’ють по мирних містах і селищах, наражаючи цивільних людей на смертельну небезпеку. Свідком та навіть жертвою терористичної атаки росії може стати кожен, а тому маємо знати, як поводитися у разі трагедії.

 

Детальніше...

 

Круглий стіл з питань поліпшення ефективності запобігання інфекційним захворюванням шляхом імунізації населення

15 січня 2024 року відбулося засідання Круглого столу з актуальних питань поліпшення ефективності запобігання інфекційним захворюванням шляхом імунізації населення, яке було проведено за сприяння Департаменту охорони здоров’я Житомирської ОВА, КНП «Обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики» ЖОР та ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».

Детальніше...

 

На Житомирщині триває відновлення лікарні, яка постраждала внаслідок обстрілу російської армії

Тривають роботи з відновлення комунального підприємства «Лікарня №1» Житомирської міської ради, яке було пошкоджено внаслідок авіаударів по місту.

Детальніше...

 

Як розвивається телемедицина в Україні: підсумки й плани на 2024 рік

У 2023 році впровадження телемедицини в Україні вийшло на новий рівень: ухвалили стратегію розвитку телемедицини, внесли законодавчі зміни та інтегрували гуманітарні телемедичні рішення у заклади охорони здоров’я.

Детальніше...

 

Медична маска в епідсезон ГРВІ, грипу та COVID-19: кому і в яких випадках рекомендована?

Медичні маски, дотримання дистанції та введення «локального карантину» в окремих містах чи областях під час значного підйому рівня захворюваності на гострі респіраторно-вірусні захворювання — це одні з основних протиепідемічних та профілактичних норм, які попри скасування загальнонаціонального карантину через COVID-19 діють в Україні на постійній основі. Такі протиепідемічні заходи можуть застосовувати в областях чи окремих районах, містах, де зафіксовано перевищення епідемічного порога. Або в разі спалаху респіраторно-вірусних інфекцій в окремих установах чи організаціях, навчальних закладах. Наприклад, в окремих класах чи школах або на підприємствах.

Детальніше...

 

Нова віха діагностики вагітних: телемедицина відкриває передові можливості

Телемедицина як складова догляду за вагітними в Україні отримує новий імпульс розвитку завдяки програмно-апаратному рішенню, наданому як гуманітарна допомога компанією «Carebits» (Польща). Цей проєкт працює в Україні з 2022 року, завдяки йому вже надано понад 6000 консультацій для майже 2000 вагітних жінок по всій країні.

Детальніше...

 

Медичний календар на січень 2024 року

Січень – місяць обізнаності про рак шийки матки. Його мета – підвищити обізнаність про рак шийки матки та вакцинацію проти вірусу папіломи людини (ВПЛ) для запобігання розвитку цього захворювання. Рак шийки матки є четвертим за поширеністю раком у жінок. За допомогою комплексного підходу до профілактики, скринінгу та лікування рак шийки матки може бути усунений як проблема громадського здоров’я протягом покоління.

Детальніше...

 

Уряд затвердив порядок раннього виявлення порушень розвитку у дітей до 4 років

Система раннього втручання передбачає виявлення та профілактику порушень розвитку у дітей, поліпшення їхнього розвитку, підвищення якості життя, супровід та підтримку сімей з дітьми віком від народження до 4 років та запобігає інвалідизації дітей у майбутньому.

Детальніше...

 

55 випадків захворювання на кір зафіксовано в Україні за 11 місяців 2023 року

Випадки кору медики реєстрували у 13 областях та столиці. Найбільше у Тернопільській області – 12 випадків, у м. Києві – 10 та сім – у Львівській області. Серед 55 тих, хто захворів у 2023 році, – 31 дитина віком до 17 років.

Детальніше...

 

Долучайтеся до опитування щодо рівня рухової активності українців

Міністерством молоді та спортом України у співпраці з Державною службою статистики України створено анкету для проведення онлайн-опитування населення для моніторингу основних показників рухової активності різних вікових груп та соціальних верств населення, стимулюючих і стримуючих факторів.

Детальніше...

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Терміново
Шановні колеги!!!
Як ви оцінюєте медичне обслуговування в області?
Дайджест

daidzhest

Урядова гаряча лінія

p3_27042018baner

Статистика сайту