Новини

20 жовтня – Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози

Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання у світі. Протягом свого життя на рак молочної залози буде хворіти приблизно кожна дванадцята жінка. Рак молочної залози є головною причиною смерті жінок від онкологічних захворювань.

 

Детальніше...

 

Верховна Рада ухвалила Закон про посилення контролю за відпуском лікарських засобів

18 жовтня 2022 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення контролю за відпуском лікарських засобів» (реєстр. № 7444), що дозволить посилити контроль за відпуском рецептурних ліків в Україні та зробити процес прозорим і безпечним. Також це рішення є підґрунтям законодавчої бази для повноцінного впровадження електронного рецепта.

 

Детальніше...

 

Ще 10 автомобілів для транспортування вакцин від ЮНІСЕФ надійшли в регіони

Ще 10 автомобілів для транспортування вакцин від ЮНІСЕФ надійшли в регіони. Це вже друга партія таких транспортних засобів, які отримали Центри контролю й профілактики хвороб (ЦКПХ) від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Першу партію з 10 автомобілів-рефрижераторів доставили наприкінці серпня.

 

Детальніше...

 

Контузія від дії вибухової хвилі: симптоми та домедична допомога

Кожен вибух несе суттєву загрозу всім, хто перебуває в радіусі ударної хвилі від розриву/потрапляння ракети чи снаряда. Навіть якщо у людини немає зовнішніх ушкоджень, це ще не означає, що вона не отримала травму.

Детальніше...

 

Що робити, якщо мене просять заплатити за послуги, які мають бути безкоштовними

Кожен українець має змогу потрапити до лікаря та отримати медичну допомогу безкоштовно, завдяки державній програмі медичних гарантій.

 

Детальніше...

 

Скільки має тривати урок дитини, що навчається дистанційно у синхронному форматі в умовах воєнного стану

Відповідно до Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, який зазнав змін 9 вересня 2022 року, встановлено тривалість занять для дітей відповідного класу, що навчаються онлайн у синхронному форматі*. Тривалість кожного уроку залежить від їхньої кількості.

 

Детальніше...

 

Особливості проходження медико-соціальної експертизи під час дії воєнного стану та оскарження рішення МСЕК

Міністерство охорони здоров’я нагадує, що на період дії воєнного стану на території України процедура проведення медико-соціальної експертизи спрощена.

Зокрема, на період дії воєнного стану медико-соціальна експертна комісія (МСЕК) здійснює свої функції з забезпеченням принципу екстериторіальності. Тобто експертиза проводиться за направленням лікарсько-консультативної комісії незалежно від місця реєстрації, проживання чи перебування громадян, які звертаються для встановлення групи інвалідності.

Ці питання регламентуються нормативно-правовими актами (зокрема, постановами КМУ № 225 від 08.03.2022 р. та № 390 від 30.03.2022 р.), які спрощують проходження експертизи у воєнний час.

Коли особа звертається для встановлення інвалідності та не може прибути на огляд до МСЕК, комісія може приймати рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я.

МОЗ нагадує, що у разі неможливості обстеження й оформлення направлення на МСЕК строк проходження повторного огляду для осіб з інвалідністю, у т. ч. й дітей, який припав на період дії воєнного стану на території України, продовжується на строк не пізніше шести місяців після його припинення/скасування. Всі виплати та відповідні пільги зберігаються за особою до закінчення строку проходження повторного огляду.

Крім того, якщо медико-соціальна експертна комісія відмовляє у визнанні особи з інвалідністю або особи, стосовно якої встановлено факт втрати професійної працездатності, таке рішення може бути оскаржено протягом одного місяця до самої комісії, центральної комісії чи обласної комісії, після чого буде проведено повторний огляд заявника і винесене нове рішення.

У випадку повторної відмови таке рішення можна оскаржити до Центральної МСЕК МОЗ України, відповідно до п. 24 положення про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1317.

В особливо складних випадках Центральна медико-соціальна експертна комісія МОЗ, обласна, центральна міська комісія та МОЗ можуть направляти осіб, які звертаються для встановлення інвалідності, для проведення медико-соціального експертного обстеження до клініки Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності (м. Дніпропетровськ) та Науково-дослідного інституту реабілітації інвалідів (м. Вінниця).

Після обстеження зазначені науково-дослідні установи складають консультативні висновки, які для комісії мають рекомендаційний характер.

Крім того, рішення комісій усіх рівнів можна оскаржити в суді в установленому законодавством порядку.

МОЗ нагадує: якщо під час проходження медико-соціальної експертної комісії порушують ваші права, зокрема у вас вимагають гроші за проходження МСЕК, звертайтеся телефоном до контакт-центру МОЗ: 0 800 60 20 19.

Пресслужба МОЗ

 

16 жовтня – Всесвітній день анестезіолога

Саме цього дня в 1846 році американський хірург і стоматолог Вільям Томас Грін Мортон вперше публічно продемонстрував успішне застосування анестезії для загального наркозу. Завдяки сучасним методам анестезії та інтенсивної терапії стало можливим здійснення найскладніших оперативних втручань на легенях, серці, головному мозку, шлунку тощо.

 

Детальніше...

 

Як зберегти витримку в умовах масових повітряних атак й інших викликів війни

Кілька діб Україна перебуває під посиленими ракетними атаками. Це змушує нас вкотре нервувати і тривожитися. Як зберегти витримку в умовах масових повітряних атак й інших воєнних викликів? Читайте поради психологині Наталії Зарецької.

 

Детальніше...

 

Електронний рецепт на наркотичні препарати: МОЗ відповідає на поширені запитання

З листопада 2022 року в Україні запрацює електронний рецепт на наркотичні та психотропні препарати. Це другий етап у забезпеченні контрольованого відпуску рецептурних препаратів в Україні. Нагадаємо, з серпня за електронним рецептом вже відпускаються антибіотики.

 

Детальніше...

 

Медики 11 лікарень у семи регіонах України пройшли навчання з надання екстреної медичної допомоги

Завершились заплановані на цей рік тренінги з надання екстреної медичної допомоги на ранньому госпітальному етапі за сертифікованими міжнародними програмами, організовані у межах проєкту Світового банку й Міністерства охорони здоров’я України.

 

Детальніше...

 

НСЗУ розпочинає підготовку до укладення договорів за Програмою медичних гарантій на 2023 рік

В умовах повномасштабної війни як ніколи важливо забезпечити українцям доступ до якісного та безоплатного лікування. Тож Національна служба здоров’я України (НСЗУ) розпочинає процес підготовки та укладання договорів з надавачами медичних послуг на наступний 2023 рік.

 

Детальніше...

 

Як розмовляти з пацієнтами про вакцинацію?

У воєнний час значно підвищується ризик захворіти на інфекційні хвороби. Отже, зростає важливість інформування пацієнтів про переваги вакцинації та дотримання правил, які зменшують цей ризик.

 

Детальніше...

 

МОЗ нагадує: базові правила домедичної допомоги

2022_10_11_01

Підготовлений – значить захищений! Нагадуємо рекомендації з надання домедичної допомоги в умовах військового стану для цивільних осіб.

  1. Надавайте допомогу лише за умови, що це безпечно для вас. Власна безпека – пріоритет. Для цього огляньте місце події та переконайтесь, що вам нічого не загрожує.
  2. Якщо маєте можливість, перемістіть постраждалого у більш безпечне місце.
  3. Оцініть стан постраждалого. Перевірте, чи він у свідомості, чи дихає. Можна звернутись до людини із запитанням, щоб визначити, чи вона у свідомості. Не натискайте на частини тіла пораненого для того, щоб визначити його стан. Нормальне дихання – це не менше 2-3 видихів за період часу, коли ви можете вголос порахувати від 501 до 510 (10 сек). Якщо постраждалий у свідомості, то нагальної необхідності перевіряти пульс та дихання одразу немає.
  4. Зверніться за номером «103» для виклику бригади екстреної медичної допомоги. Якщо необхідно, то зверніться до інших екстрених служб (поліція, ДСНС).
  5. Зупиніть критичні кровотечі. Для цього використайте кровоспинний джгут/турнікет чи тугу пов’язку. Накладайте кровоспинний джгут/турнікет на кінцівку максимально високо. Правильно накладений кровоспинний джуг/турнікет передбачає, що кровотеча зупинена. Також потрібно зафіксувати час його накладення. За відсутності засобів для зупинки кровотечі, тисніть на рану. Важливо: НЕ переставайте тиснути на рану до приїзду медиків чи накладення кровоспинного джгута/турнікета.
  6. Забезпечте прохідність дихальних шляхів. Якщо у постраждалого в роті є видимі сторонні предмети, блювотні маси, приберіть їх для відновлення прохідності дихальних шляхів.
  7. Якщо навіть після зупинки кровотечі та забезпечення прохідності дихальних шляхів у пораненого не з’явились ознаки життя, варто розпочинати серцево-легеневу реанімацію (СЛР). Для СЛР покладіть постраждалого на спину. Натискайте посеред грудної клітки двома руками: основу однієї долоні накрийте другою долонею. Глибина натискання має становити 5-6 см. Частота натискань має складати 100-120 на хвилину.
  8. Якщо постраждалий без свідомості, тримайте його у стабільному боковому положенні до приїзду медиків. Не залишайте постраждалого самого. Навіть якщо ви зупинили кровотечу, поранений у свідомості може захотіти зняти джгут чи турнікет, адже йому боляче.

Детальніше про алгоритми домедичної допомоги — у відеокурсі за посиланням https://bit.ly/3yu1euw

Пресслужба МОЗ

 

Житомирщина отримала понад 24 тисячі доз вакцини Pfizer проти коронавірусу

Як повідомили у Департаменті охорони здоров’я Житомирської ОВА, Житомирська область отримала 24 040 доз вакцини Comirnaty Original/Omicron BA.1 від Pfizer-BioNTech.

2022_10_07_01

Після отримання медпрепарату його розподілили між медичними закладами області, які проводять щеплення від COVID-19.

Як повідомлялося раніше, ця вакцина спеціально розроблена проти штаму коронавірусу «Омікрон» та його варіантів. Вона призначена лише для першого та другого бустерного щеплення.

Житомирська ОДА

 

Змінились умови атестації лікарів: за володіння цифровими навичками нараховуватимуть додаткові бали

Для стимулювання розвитку цифрової компетентності медичних працівників МОЗ вніс зміни до Порядку проведення атестації лікарів, затвердженого наказом МОЗ від 09.09.2022 № 1640, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 23 вересня 2022 року за № 1115/38451.

 

Детальніше...

 
<< Початок < Попередня 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Наступна > Кінець >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Терміново
Шановні колеги!!!
Як ви оцінюєте медичне обслуговування в області?
Дайджест

daidzhest

Урядова гаряча лінія

p3_27042018baner

Статистика сайту