Новини
Хто такий лікуючий лікар і яку роль він відіграє у новій системі оцінювання?Запровадження нової системи оцінювання повсякденного функціонування викликало чимало запитань. Одне з них — хто є лікуючим лікарем і які його завдання? Спробуємо пояснити.
Шлях пацієнта Як пройти оцінювання повсякденного функціонування: сучасна, прозора процедураЦя покрокова інструкція допоможе вам зрозуміти, як пройти всі етапи оцінювання повсякденного функціонування особи, яке проводиться з професійним підходом, орієнтованим на потреби людини.
Віктор Ляшко: Цьогоріч амбулаторні реабілітаційні відділення для ветеранів мають з’явитися у кожній громадіЦьогоріч амбулаторні відділення для ветеранів мають з’явитися у кожній громаді, де є лікувальний заклад. Йдеться про понад 300 реабілітаційних просторів. Це завдання на 2025 рік визначене Президентом України під час представлення внутрішнього плану стійкості. Про це розповів міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко під час брифінгу «Розвиток мережі реабілітаційних осередків у 2025 році» за участі заступника Керівника Офісу Президента України Віктора Микити.
Роз’яснення щодо правових аспектів благодійної та волонтерської діяльностіЗ метою запобігання шахрайству та іншим зловживанням у сфері благодійної та волонтерської діяльності Міністерство внутрішніх справ України спільно з Національною поліцією України та Міністерством соціальної політики України підготувало відповідні роз’яснення щодо правових аспектів благодійної та волонтерської діяльності.
Медичний календар на січень 2025 року«Сухий січень» – це щорічна кампанія, яка закликає людей утримуватися від алкоголю протягом першого місяця року. Започаткована у Великобританії 2013 року. Відмова від алкоголю покращує фізичне і психічне здоров’я, зменшує споживання калорій, заощаджує кошти тощо.
Євроінтеграція у сфері охорони здоров’яУ 2024 році Міністерство охорони здоров’я України зробило значний крок вперед на шляху євроінтеграції. Основні досягнення охопили три ключові напрями: виконання євроінтеграційних зобов’язань, розвиток міжнародної співпраці та активну участь у програмах і ініціативах Європейської комісії. Реформа МСЕК: нова система оцінювання повсякденного функціонування людини запрацює з 1 січня 2025 рокуРеформа МСЕК та впровадження оцінювання повсякденного функціонування — це не лише зміна застарілої системи, а початок масштабного процесу трансформації державної підтримки для людей з інвалідністю чи іншими потребами. Цей перший крок задає новий стандарт прозорості, справедливості та орієнтованості на потреби кожної людини.
Як пройти оцінювання повсякденного функціонування: сучасна, прозора процедураЦя покрокова інструкція допоможе вам зрозуміти, як пройти всі етапи оцінювання повсякденного функціонування особи, яке проводиться з професійним підходом, орієнтованим на потреби людини.
Інвалідність та відстрочка від мобілізації: кому насправді потрібно проходити повторний огляд у новій системі оцінюванняОстанніми днями в мережі поширюється недостовірна інформація про те, що з 1 січня люди з інвалідністю будуть мобілізовані через те, що ліквідували МСЕКи, а замість них спеціальні комісії скасовуватимуть отримані раніше статуси.
Відбулося засідання колегії Департаменту охорони здоров’я Житомирської ОВА26 грудня 2024 року в режимі онлайн відбулося засідання колегії Департаменту охорони здоров’я ОВА, в якому взяли участь т.в.о. директора Департаменту охорони здоров’я Житомирської обласної військової адміністрації Валентина Донець, члени колегії, начальники управлінь (відділів) з питань охорони здоров’я органів місцевого самоврядування, керівники закладів охорони здоров’я області, керівники групи експертів та координаторів, експерти та координатори Департаменту.
Єдиний вебпортал вакансій у закладах охорони здоров’яВ Україні працює Єдиний вебпортал вакантних посад у закладах охорони здоров’я – medvacancy.moz.gov.ua
Засідання регіональної координаційної ради з питань громадського здоров’я25 грудня 2024 року відбулося засідання регіональної координаційної ради з питань громадського здоров’я, в роботі якого взяли участь члени ради, зокрема т.в.о. директора Департаменту охорони здоров’я Житомирської обласної військової адміністрації Валентина Донець.
Парламент прийняв Закон № 12178 про реформу МСЕК, який враховує пропозиції людей з інвалідністю та громадських організаційВерховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому Закон № 12178 щодо реформування МСЕК і впровадження оцінювання повсякденного функціонування. Документ передбачає ліквідацію медико-соціальної експертизи для дорослих та запровадження людиноцентричної моделі оцінювання повсякденного функціонування, яке будуть проводити експертні команди лікарів-практиків. Зокрема, з 1 січня 2025 року саме експертні команди будуть встановлювати інвалідність замість застарілих, корумпованих МСЕК.
Внесено зміни до Класифікатора професій та Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників сфери охорони здоров’яНаказом Мінекономіки від 13.12.2024 № 27751 затверджено Зміну № 14 до національного класифікатора ДК 003:2010 «Класифікатор професій» (далі – Класифікатор професій), яка торкнулася й професій у сфері охорони здоров’я.
Що робити з документами у новій системі оцінювання повсякденного функціонування людини?З 2025 року запрацює нова система оцінювання повсякденного функціонування людини. Вона будується так, щоб не люди носили документи, а інформація ходила за людиною. Зручніше та прозоріше — таким має бути сучасний підхід до здоров’я людини.
МОЗ впроваджує флагманський проєкт «Розвиток системи реабілітаційної допомоги» в межах стратегії безбар’єрностіМіністерство охорони здоров’я України продовжує впроваджувати флагманський проєкт «Розвиток системи реабілітаційної допомоги» в межах реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, що є відповіддю на нові виклики, які постали перед країною через повномасштабну війну.
Усі аптеки у 2025 році приєднаються до програми «Доступні ліки» — рішення УрядуПочинаючи з липня 2025 року, всі суб’єкти господарювання, що здійснюють роздрібну торгівлю ліками в аптечних закладах, будуть зобов’язані укласти договір з НСЗУ в межах програми реімбурсації «Доступні ліки». Відповідне рішення прийняв Кабінет Міністрів України у межах ініціативи Президента «Зимова підтримка».
За сприяння МОЗ українські лікарні отримали сучасне медичне обладнанняДо українських спеціалізованих лікарень у різних регіонах України надійшло п’ять новітніх апаратів штучної вентиляції легень (ШВЛ) та 20 наркозно-дихальних систем. Обладнання придбала компанія Getinge на прохання Міністерства охорони здоров’я України. Загальна вартість допомоги склала 4,6 мільйона шведських крон.
Навіть на прифронтових територіях: як отримати ліки в будь-якому куточку УкраїниЛіки мають залишатися доступними для всіх — навіть якщо в населеному пункті немає аптеки, а до найближчої потрібно їхати в обласний центр. З цією метою з січня 2024 року діють мобільні аптечні пункти та проєкт «Укрпошта. Аптека».
|