Новини

28 лютого – Міжнародний день рідкісних захворювань

За ініціативою Європейської організації з вивчення рідкісних хвороб EURORDIS найрідкісніша дата – 29 лютого – офіційно з 2008 року отримала статус Міжнародного дня рідкісних захворювань. У невисокосні роки цей день відзначається 28 лютого. Гасло Дня рідкісних захворювань у 2023 році — «Поділіться своїми кольорами!» (у продовження минулорічної теми). Це заклик стимулювати зміни для людей, які живуть з орфанними захворюваннями, усунути стигматизацію навколо цих пацієнтів і підвищити обізнаність про проблеми, з якими стикаються вони та їхні родини.

Детальніше...

 

Імуносупресанти додано до переліку лікарських засобів, які підлягають реімбурсації

27 лютого 2023 року набув чинності новий Реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за Програмою державних гарантій медичного обслуговування населення (відповідний наказ МОЗ № 35 – за посиланням https://cutt.ly/j35Q8ay).

Детальніше...

 

Найпопулярніші питання щодо БПР від медичної спільноти та відповіді на них від МОЗ України

Де лікарям шукати якісні освітні заходи БПР, що гарантують отримання балів БПР у випадку проходження навчання?

Детальніше...

 

106 медичних працівників вбили росіяни за рік повномасштабної війни

Сьогодні, 24 лютого, ми відзначаємо рік Незламності. Рік від того дня, коли вся країна прокинулася від вибухів ракет, проте переборола страх, згуртувалася, дала відсіч ворогу і продовжує боронитися безстрашно й завзято.

Детальніше...

 

Що потрібно знати про е-рецепт – МОЗ відповідає на найбільш поширені питання українців

Зі впровадженням електронного рецепта на всі рецептурні препарати питань виникає все більше. Це цілком природно, адже тепер ця норма пошириться на велику групу ліків, які вживають українці.

Детальніше...

 

Як вберегти дитину від епідемічного паротиту (свинки)

У Волинській області зафіксовано спалах епідемічного паротиту. По медичну допомогу звернулось 6 людей, з них 5 дітей.

Детальніше...

 

До 31 березня всі аптеки та медзаклади мають підготуватися до відпуску рецептурних ліків за е-рецептом

Уже цієї весни відпуск всіх рецептурних засобів в Україні почне здійснюватися за електронним рецептом. У такий спосіб МОЗ не лише посилює контроль за відпуском рецептурних ліків в аптеках, але й оптимізує процес призначення ліків, робить його більш прозорим та ефективним.

Детальніше...

 

Віталій Бунечко: Продовжуємо посилювати екстрену медичну допомогу Житомирщини новими сучасними автомобілями

15 лютого 2023 року на базі КНП «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Житомирської обласної ради відбулося вручення спеціалізованих автомобілів екстреної (швидкої) медичної допомоги підрозділам підприємства.

Детальніше...

 

На допомогу медикам. Важливе про вакцинацію

В рамках міжнародного проєкту технічної допомоги «Розбудова стійкої системи громадського здоров`я», який реалізується в низці областей України, розроблено макети поліграфічних матеріалів з промоції вакцинації.

Детальніше...

 

Уже 300 українських медиків пройшли тренінги «Хірургія в умовах надзвичайних ситуацій та катастроф»

В Україні триває і триватиме надалі впровадження найкращих світових практик із лікування людей, які отримали травми внаслідок війни. Про це йшлося на зустрічі, що відбулася нещодавно між заступником міністра охорони здоров’я – головним державним санітарним лікарем Ігорем Кузіним та Девідом Ноттом, одним із провідних хірургів світу в напрямі бойової травми, співзасновником благодійної організації «Фонд Девіда Нотта» (David Nott Foundation).

Детальніше...

 

На Житомирщині проведено понад 1 мільйон щеплень від COVID-19

У Житомирській області працює 52 мобільні бригади та 94 стаціонарні пункти щеплення, з них 46 пунктів щеплення забезпечено генераторами.

Детальніше...

 

На Житомирщині функціонують понад 500 пунктів незламності, які приймають українців

За інформацією Департаменту соціального захисту населення Житомирської ОВА, на території Житомирщини загалом діє 576 “Пунктів Незламності”, з них 166 пунктів відповідального бізнесу.

Детальніше...

 

Ліки – за призначенням лікаря. МОЗ розширює електронний рецепт на всі рецептурні препарати

Рецептурні препарати щороку рятують мільйони життів. Ці ліки є дієвими у лікуванні багатьох захворювань, допомагають запобігати їхньому розвитку чи полегшувати симптоми хвороби. Водночас неправильне приймання цих ліків може загрожувати здоров’ю пацієнта.

Детальніше...

 

Керівництво Житомирської ОВА взяло участь у засіданні Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я

08 лютого 2023 року у межах розробки Всеукраїнської програми ментального здоров’я, що створюється за ініціативою першої леді України Олени Зеленської, відбулося засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок агресії РФ проти України.

Детальніше...

 

Які лабораторні дослідження проводять донорам крові

Донація крові та її компонентів в умовах повномасштабної війни є тим внеском, який майже кожен українець може зробити у спільну справу Перемоги та порятунку життя як військових, так і цивільних.

Детальніше...

 

За деякими пунктами розвиток системи підтримки орфанних пацієнтів в Україні відбувається швидше, ніж в Європі – EURORDIS

7 лютого 2023 року у Міністерстві охорони здоров’я відбулася зустріч, присвячена розвитку медичної допомоги пацієнтам із рідкісними (орфанними) захворюваннями. У ній взяли участь представники МОЗ України, Європейської організації з рідкісних захворювань (EURORDIS), українських громадських організацій, що опікуються пацієнтами з орфанними хворобами, лікарі-спеціалісти сфери генетики. Зустріч відбулася під головуванням Олександри Машкевич, директорки департаменту медичних послуг Міністерства охорони здоров’я України.

Детальніше...

 

На Житомирщині на лінію «103» впродовж січня надійшло більше 25 тисяч звернень

Як повідомляє КУ «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Житомирської обласної ради, впродовж січня 2023 року центром опрацьовано 25 217 звернень на лінію 103, з яких на 12 882 було здійснено виїзди бригад ЕМД. Так, допомогу було надано 13 000 пацієнтам, 5 452 пацієнтів доставлено на госпіталізацію.

Детальніше...

 

ЮНІСЕФ та МОЗ України впроваджують універсально-прогресивну модель домашніх візитів

Універсально-прогресивна модель домашніх візитів покликана покращити доступність та якість медико-соціальних послуг для родин із дітьми від 0 до 3 років.

Детальніше...

 

Медичний календар на лютий 2023 року

4 лютого – Всесвітній день боротьби проти раку. Відзначається з 2000 року. З 2022 року триває трирічна кампанія «Усунення прогалин у догляді». Її мета – зменшення нерівності, яка існує в доступі до якісної онкологічної допомоги у всьому світі. Другий рік кампанії присвячений об’єднанню окремих осіб, організацій, громад, правозахисників і політиків у закликах до змін і вжиття заходів.

Детальніше...

 

Українці мають право перетинати державний кордон, прямуючи на лікування за межі України

27 січня 2023 року уряд ухвалив постанову «Про внесення змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України». Відтак Міністерство охорони здоров’я надає роз’яснення про можливість українських громадян перетинати державний кордон у період воєнного стану для виїзду в інші країни на лікування.

Детальніше...

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Терміново
Шановні колеги!!!
Як ви оцінюєте медичне обслуговування в області?
Дайджест

daidzhest

Урядова гаряча лінія

p3_27042018baner

Статистика сайту