За завданням держави та Міністерства охорони здоров’я, до 01 травня кожен регіон має сформувати спроможну мережу медичних закладів, визначивши перелік медичних закладів, які увійдуть до спроможної мережі, враховувавши місцеві та регіональні особливості. Окрім того, для кожного госпітального округу має бути сформовано трирічний план розвитку спроможної мережі та окремі плани для відповідних лікарняних закладів.

2023_04_20_01

19 квітня 2023 року протягом засідання спільної робочої групи, під головуванням першої заступниці начальника ОВА Наталії Остапченко, за участі керівників громад і медичних закладів та представників профільного департаменту Житомирської ОВА було детально розглянуто план формування мережі Бердичівського госпітального кластера. Нагадаємо, що на Житомирщині буде сформовано 4 кластери: Житомирський, Бердичівський, Звягельський та Коростенський.

2023_04_20_02

Під час засідання перша заступниця начальника ОВА наголосила, що на сьогодні пріоритетом є забезпечення доступності та якості медичної допомоги для жителів області. Тому кожен утворений кластер повинен сформувати єдину об’єднану медичну систему Житомирщини.

«Спроможна мережа лікарняних закладів дозволить ефективніше використовувати наявні ресурси та можливості, які необхідно невпинно поповнювати. Поруч з цим, незважаючи на війну, сьогодні вкрай важливо об’єднати зусилля органів влади і медичної спільноти та максимально наближувати послуги, гарантовані державою», – підкреслює Наталія Остапченко.

2023_04_20_03

Також у рамках наради було обговорено питання покращення роботи лікарень Бердичівського району та їхній фінансовий стан, вдосконалення системи управління і контролю за роботою лікарень та спроможність відповідати на потреби населення у медичних послугах.

Таким чином, запропоновані рішення дозволять підвищити якість медичних послуг та забезпечити доступ до них жителів громад Житомирщини.

2023_04_20_04

2023_04_20_05

2023_04_20_06

2023_04_20_07

Житомирська ОВА