За сприяння Житомирської обласної державної адміністрації та обласної ради, на території одного з найбільших спеціалізованих медичних закладів області по наданню допомоги онкологічним хворим у 2023 році буде встановлено сучасний лінійний прискорювач британської компанії «Elekta». Лінійний прискорювач добре відомий закордоном та використовується в багатьох медичних центрах Європи та світу.

2022_04_18_01

 Одним з ключових переваг цього прискорювача є його висока точність та здатність з максимальною точністю контролювати дозу випромінювання. Прискорювач оснащений системою автоматичного спрямування, яка дозволяє точно налаштовувати прискорювач з урахуванням індивідуальних потреб пацієнта та параметрів його захворювання.

 Новітнє обладнання значно покращить якість лікування пацієнтів та забезпечить більш точну та ефективну променеву терапію. Також лікарі зможуть проводити більш складні процедури, а пацієнти отримають більш якісне та безпечне лікування.

  Також протягом наступних декількох місяців розпочнеться реконструкція радіологічного відділення онкодиспансеру.

 Для повного забезпечення проведення променевої терапії необхідно, згідно з міжнародними розрахунками, – 1 лінійний прискорювач на 1 млн. жителів. Але для стабільного забезпечення лікувального процесу необхідно 2-а лінійних прискорювачі у закладі, так як можуть бути поломки, технологічне обслуговування, а лікувальний процес зупиняти не можна.

2022_04_18_02

Другий лінійний прискорювач та МРТ-апарат заплановано отримати із МОЗ України за рахунок централізованих державних закупівель у 2024 році.

Зауважимо, що Житомирщина найбільше постраждала від аварії на ЧАЕС та зберігає високий показник захворювання на онкологію. Незважаючи на війну, понад 2 тисячі пацієнтів, хворих на онкологію постійно отримують спеціалізоване лікування. У свою чергу, терапія із застосуванням лінійного прискорювача дозволить покращити стан хворого та запобігти поширенню небезпечних хвороб.

Житомирська ОВА