Новини

Контузії: небезпека, симптоматика та перша допомога постраждалим

Четвертий місяць триває повномасштабна російсько-українська війна, російські окупанти систематично обстрілюють мирні міста та селища. Кожен вибух несе суттєву загрозу тим, хто перебуває в радіусі ударної хвилі від розриву/потрапляння ракети чи снаряда.

Детальніше...

 

П’ять міфів про надання домедичної допомоги

В умовах повномасштабної війни, яка триває вже понад три місяці, надзвичайно важливо вміти правильно надавати домедичну допомогу. Це допоможе зберегти життя якомога більшій кількості наших громадян. Іноді кожна хвилина є вирішальною для порятунку людини.

Детальніше...

 

Разом ми зможемо багато зробити для дітей Житомирщини, – Віталій Бунечко на підписанні заяви про співпрацю з ЮНІСЕФ

Начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко за участю свого заступника Віктора Градівського та представників структурних підрозділів ОВА 11 червня 2022 року провели зустріч із головою представництва ЮНІСЕФ в Україні Муратом Шахіним та працівниками Дитячого фонду ООН.

Детальніше...

 

МОЗ запрошує молодь на навчання на медичні спеціальності

Професії лікаря й фармацевта — давні та шановані. А нині вони вважаються одними з найбільш престижних, перспективних та потрібних суспільству і державі. Звісно, в основі цієї професії лежить надзвичайний професіоналізм та безмежна відповідальність за життя і здоров’я людини.

Детальніше...

 

Внутрішньо переміщені особи можуть отримувати медичну допомогу за місцем проживання та без декларацій

Військова агресія рф змушує багатьох українців залишати власні домівки. Понад 8 млн наших співвітчизників уже стали внутрішньо переміщеними особами (ВПО).

Детальніше...

 

МОЗ затвердило зміни до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників

Зміни до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників затверджені у частині кваліфікаційних характеристик керівників закладів охорони здоров’я, професіоналів та фахівців фармацевтичних спеціальностей, лікарів-алергологів.

Детальніше...

 

Як запобігти гострим кишковим інфекціям

Навіть у мирний час в літню пору збільшується кількість випадків гострих кишкових інфекцій. Із початком повномасштабної війни ризики виникнення таких хвороб значно зросли. Цьому сприяють обмежений доступ до чистої питної води та засобів гігієни, перебування в місцях скупчення людей, висока температура довкілля, зниження терміну придатності продуктів тощо. Відтак збудники кишкових інфекцій (ентеро- і ротавіруси, сальмонела, кишкова паличка тощо) значно швидше і простіше передаються від людини до людини. Кишкові інфекції мають дуже високу здатність до передачі, а імунітет, що виробляє організм після одужання, є вкрай нетривким.

Детальніше...

 

Вся інформація про діабет – на одному сайті

Розпочав роботу сайт, на якому зібрана перевірена й актуальна інформація про цукровий діабет, — diabetes-site.phc.org.ua.

Детальніше...

 

Вплив війни на психічне здоров’я — колосальний — Віктор Ляшко

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко взяв участь у нараді щодо питань охорони психічного здоров’я та створення відповідної Національної програми, що пройшла під головуванням прем’єр-міністра України, за участю першої леді, інших представників уряду й міжнародних організацій.

Детальніше...

 

В Україні працює чітка система епіднагляду за інфекційними захворюваннями — Ігор Кузін

Міністерство охорони здоров’я разом із Центром громадського здоров’я 6 червня 2022 року провели пресбрифінг на тему «Епідемічна ситуація в Україні. Протидія поширенню інфекційних захворювань», зважаючи на вплив російської військової агресії на систему громадського здоров’я України, ситуацію із санітарним та епідемічним добробутом.

Детальніше...

 

Комунікаційний штаб ЦГЗ та рекомендації щодо комунікації під час війни

Після повномасштабного вторгнення росії до України та початку активних бойових дій по всій країні та східних і південних областях зокрема, сфера охорони здоров’я стикнулася з рядом проблем. Один із напрямів, який потребував і потребує оперативного реагування на ситуацію, стосується забезпечення безперервного лікування соціально значущих захворювань, їх вчасну діагностику та профілактику.

Детальніше...

 

Домедична допомога у разі травмування очей

Під час бойових дій, спричинених повномасштабним вторгненням рф в Україну, кількість травм очей значно зросла.

Детальніше...

 

Особливості проходження спеціалізації для лікарів-інтернів на базах стажування

На сьогодні кожен випускник закладу вищої освіти за спеціальностями «Медицина», «Стоматологія», «Педіатрія», «Медична психологія», «Фармація» та «Промислова фармація», незалежно від форми навчання — бюджет/контракт, має пройти первинну спеціалізацію, тобто інтернатуру. Це є обов’язковою формою підготовки до майбутньої професійної діяльності лікаря та фармацевта.

Детальніше...

 

На які симптоми звертати увагу після тривалого перебування в укриттях чи на тимчасово окупованих територіях

Заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін назвав перелік «тривожних» симптомів, на які варто звернути увагу тим, хто тривалий час перебував в укриттях та/або проживав на тимчасово окупованих територіях.

Детальніше...

 

Медичний календар на червень 2022 року

1 червня – День захисту дітей. В Україні встановлений згідно з Указом Президента України від 30 травня 1998 року № 568/98. Діти – це найцінніше, що у нас є, тому необхідно піклуватися про них і робити їх життя якомога кращим. Адже дитяча посмішка і радісні очі малюків – найбільше багатство у світі.

Детальніше...

 

Благодійна акція «Здай кров – врятуй життя»

У рамках реалізації заходів ІІ Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2021-2030 в Україні було проведено І етап Тижня безпеки дорожнього руху, який був присвячений питанням безпеки на дорогах та порятунку потерпілих внаслідок дорожніх аварій в умовах воєнного стану.

Детальніше...

 

Всесвітній день без тютюну: турбота про здоров’я – твій внесок у перемогу

31 травня міжнародна спільнота відзначає Всесвітній день без тютюну. Цьогорічна тема кампанії – «Тютюн: загроза навколишньому середовищу».

Детальніше...

 

Холера: інформаційна довідка

Холера — це гостра діарейна інфекція, що виникає при вживанні харчових продуктів або води, заражених бактерією Vibrio cholerae О1 або О139. Холера передається фекально-оральним шляхом від людини до людини, частіше при вживанні забрудненої води, овочів, фруктів, при купанні, а також через їжу і при побутових контактах. Без належного лікування може призвести до смерті.

Детальніше...

 

Про ковід, мавп’ячу віспу, чуму та інше. Інтерв’ю з головним санітарним лікарем Ігорем Кузіним

Пандемію ковіду, боротьба з яким упродовж останніх двох років позначилася на всіх сферах нашого життя, затьмарила війна. Та чи відступив вірус остаточно? Чи Україні слід очікувати на нові хвилі? Що з вакцинацією? Чи загрожує українцям мавп’яча віспа? Чи готова країна до нових імовірних загроз, які може спровокувати війна, — холери, чуми, сибірської виразки? Що робити в разі застосування ворогом хімічної або радіаційної зброї? А ядерної? Про все це ZN.UA запитувало головного санітарного лікаря України Ігоря Кузіна.

Детальніше...

 

28 травня – Міжнародний день здоров’я жінок

28 травня проводиться Міжнародний день активних дій з охорони жіночого здоров’я або Міжнародний день здоров’я жінок. Відзначається з 1987 року, щоб нагадати урядам країн світу, що здоров’я жінок має величезне значення для майбутнього будь-якої нації.

Детальніше...

 
<< Початок < Попередня 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Наступна > Кінець >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Терміново
Шановні колеги!!!
Як ви оцінюєте медичне обслуговування в області?
Дайджест

daidzhest

Урядова гаряча лінія

p3_27042018baner

Статистика сайту