В галузі охорони здоров’я Житомирської області відбулася непересічна подія – на базі Коростенської центральної міської лікарні урочисто відкрита філія відділення хронічного гемодіалізу обласної клінічної лікарні імені О.Ф.Гербачевського на шість діалізних місць.

Відкриття філії в Коростені забезпечить діалізним лікуванням хворих із хронічною нирковою недостатністю, котрі проживають у північних районах області. Відтепер у цих  людей зникає необхідність постійних поїздок до Житомира. За допомогою гемодіалізу у них не лише докорінно змінюється прогноз, але й покращується якість та тривалість життя. До того ж цей метод дозволяє підготувати пацієнтів до наступної трансплантації нирки. В обласній клінічній лікарні імені О.Ф.Гербачевського гемодіаліз, як метод замісної ниркової терапії, використовується з 1992 року. Зараз відділення хронічного гемодіалізу закладу оснащене 25 апаратами штучної нирки. З них чотирнадцять знаходяться безпосередньо в обласній лікарні, п’ять апаратів – у філії відділення на базі Новоград-Волинського міськрайонного ТМО, шість апаратів віднині діють ще й у філії центру в Коростенській ЦМЛ. Крім того, тут також обладнані системи водопідготовки до них.
Необхідність же існування філії в Коростені – надзвичайно велика. Адже, як наголосив, вітаючи учасників відкриття, голова Житомирської облдержадміністрації Юрій Володимирович Забела, нині кількість хворих, котрі потребують лікування методами замісної ниркової терапії, зростає.
- У зв’язку з цим відділення хронічного гемодіалізу обласної клінічної лікарні імені О.Ф. Гербачевського працює з перевантаженням, - відзначив він. - Тому ситуація потребує додаткового створення діалізних місць у районах області. Спільними зусиллями різних гілок влади області в Коростені проблему з лікуванням ниркової недостатності частково вирішено. Це – ще один крок лікувального закладу назустріч пацієнтам, ще один доказ того, що сьогодні питання медичного обслуговування в області – пріоритетне.
Загалом же програма надання допомоги нефрологічним хворим реалізується облдержадміністрацією та фінансується з бюджету області вже більше двох років. За цей час таке відділення відкрили в Новограді-Волинському, в планах – відкриття в Бердичеві.
- Тож сьогодні я вітаю медичних працівників Коростеня та обласної клінічної лікарні імені О.Ф.Гербачевського з вагомим кроком з удосконалення надання спеціалізованої медичної допомоги жителям північного регіону області, - додав Юрій Володимирович. - Хочу запевнити, що облдержадміністрація в своїй роботі й надалі буде підтримувати дієві новації в системі охорони здоров’я області.
Ця подія засвідчила співпрацю, результатом якої стала гарна справа на благо людей. Адже матеріально-технічні та фінансові питання щодо відкриття філії на базі Коростенської ЦМЛ були вирішені спільними зусиллями облдержадміністрації, депутатського корпусу обласної ради, управління охорони здоров’я облдержадміністрації, адміністрації обласної клінічної лікарні імені О.Ф.Гербачевського та за вагомої допомоги Міністерства охорони здоров’я України.
- Для цього Міністерством охорони здоров’я України було виділено шість систем для гемодіалізу та одну систему підготовки води для діалізного лікування виробництва фірми зі Швеції загальною вартістю 825100 гривень, - повідомив голова обласної ради Віталій Йосипович Француз. – Крім того, понад 450 тисяч гривень використано для проведення сучасного ремонту та оснащення орендованих для розміщення філії приміщень на базі Коростенської ЦМЛ. Кошти були виділені з обласного та місцевого бюджетів.
За словами начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Олександра Костянтиновича Толстанова, наразі лікування програмним гемодіалізом отримує 143 хворих та тридцять пацієнтів методом постійного амбулаторного перитонеального діалізу (в тому числі – одна дитина віком чотирнадцяти років). Але, відповідно до обласного реєстру хворих із хронічними захворюваннями нирок, найближчим часом можуть потребувати методів замісної ниркової терапії ще 125 пацієнтів. Вартість лікування одного пацієнта протягом року становить близько дев’яноста тисяч гривень. Проводиться ж воно безкоштовно за рахунок державних коштів.
– Тому хочу щиро подякувати за можливість хворим, котрі мешкають у північних районах області, продовжити своє життя, - наголосив Олександр Костянтинович. - Адже завдяки цим технологіям та методикам вони можуть бути повноцінними членами нашого суспільства. Це найбільш високе надбання людини, бо кожен рік прожитого життя надто важливий.  
Загалом же, як підсумував міський голова Володимир Васильович Москаленко, Коростень має бути центром охорони здоров’я для північних районів області.
- Така позиція обласної влади та влади міста, - відзначив він. – І відрадно, що поступово ідея втілюється в життя, адже це - на благо людей, котрі живуть на території, постраждалій внаслідок аварії на ЧАЕС. Тому від їх імені я хочу щиро подякувати тим, хто взяв участь у добрій справі - облаштуванні філії. Це – гарний подарунок для всіх нас!

Вікторія Паламарчук.